Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Erős ha pénzt kérek a páromtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erős ha pénzt kérek a páromtól azért, hogy az "én lakásomban" lakhat?

Figyelt kérdés

Örököltem egy fél lakást,a másik felét hitelből fizettem ki,ennek a törlesztője havi 80.000Ft +-1.000FT havonta.Ezt már a kapcsolatunk előtt is fizettem.

11 éve vagyunk együtt,van egy 9 éves kislányunk.

Eddig nem okozott problémát a számomra,hogy kifizessem,de most a párom új munkát vállalt,egy nagyon is jól fizető munkát,így logikus volt,hogy én leadom a hétvégi plusz munkámat ami kb 40.000Fot hozott a számomra havonta.A másik munkámat természetesen továbbra is folytatom.

Számomra ez a havi -40.000Ft nagy érvágás,ő viszont mostantól havi kb. 1.500Eurót fog keresni.

Meg szeretném kérni,hogy akkor mostantól fizesse a hitelem felét,ami szintén 40.000Ft lenne,vagyis pont annyi,ami számomra kiesik,de úgy,hogy jogilag ne legyen hozzá köze.

Kérlek ne ítéljetek el azért,hogy magamnak akarom megtartani és hogy milyen önző vagyok,de a mai világban semmi sem lehet biztos.

Szerintetek szemét dolog ilyet kérni?


2014. jan. 24. 19:18
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Fogadjatok Bébiszittert! Pl Lakhatásért cserébe segít a gyerekvigyázásban? Ha jól értem külföldön laktok, egy ilyen ajánlat biztos jól jön bármelyik iskolásnak, akárkinek, aki esetleg munkát keres vagy csak nyelvet tanulna, de nincs miből, nincs hol laknia. Ha én most ismét 18 lennék simán élnék egy ilyen lehetőséggel!

25/N

2014. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj de tőlem ez az egész idegen. Amikor kevesebb pénzem volt akkor is letettem fillérre, amikor több akkor is(mondjuk akkor én kezeltem) szóval teljesen az egész felfogásotok idegen. Nem is lehet nagyon mit kezdeni az egésszel, mert ott egy 9 éves gyerek és még magatoktól ezt amit irtam erre nem jöttetek rá. Akkor?


Ha holnap-mondjuk oké nő vagy-holnap úgy jársz mint Schumacher? akkor? a pasit a szüleid a saját gyereke mellől kipaterolják és nevelgetik az unokát, pedig az a szerencsétlen évek óta teszi le a pénzt. Ez annyira gáz.

2014. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
92%
Szegény srác, szerintem teljesen normális, hogy házra gyűjt magának, ha te így kijelented, hogy a lakás a tiéd, tiéd is marad, de ő fizesse egy részét... Miért dolgozzon a te lakásodért, ha te ennyire nem bízol meg benne? Miért adna többet, mint eddig? A fogyasztása ugyanannyi marad...
2014. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
94%
Bár nekem az is fura, hogy elöbb fordul meg a fejedbe az hogy inkább albérletbe menjetek, minthogy felhoznád a társadnak hogy legyetek közös kasszán.
2014. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Csak nekem tök evidens, hogy ha (nagyságrendekkel) jobban állok anyagilag, mint a párom, akkor anyagilag is segítek neki?

Pedig nem is vagyunk közös kasszán, sőt, még egy háztartás sem. Gyerekünk sincs, és még csak 1 éve vagyunk együtt.

Akármennyire nincs közös kassza, ez - nálam legalábbis - nem úgy megy, hogy akkor amit megkeresek, abból te egy fityinget sem kapsz.

Egyébként meg az is meggondolatlan és ostoba döntés lenne, ha a már meglevő házadat egy albérletre lecserélnéd.

2014. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
96%

Érdekes ez az egész. Van egy gyermeked tőle, tervben van a második, mégis kicsit úgy beszélsz róla, mintha a szomszéd srác lenne. Őszintén szólva: Ha úgy akarod megkérni, hogy szálljon be a hitel fizetésébe, hogy közben kizárólag a te tulajdonod marad, az pofátlanság.

Egyébként melyiktek az, amelyik nem egy örök életre tervez a másikkal?

2014. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
84%
Ha fizetés arányában tulajdonrészt is kap akkor jogos, hanem old meg magad.
2014. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
66%

"Erős ha pénzt kérek a páromtól azért, hogy az „én lakásomban” lakhat?"

11 év együttélés + egy gyerek után még ez jut eszedbe?


Még egy pénzéhes nő!!


Ami a páromé az az enyém,

ami az enyém, ahhoz meg semmi köze a pasinak !!

Igaz??!


Hamarosan a gyerektől is pénzt fogsz kérni, hogy ott lakhasson??????

2014. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
77%

Mire tervezitek a kistesót? Merthogy ti nem család vagytok, hanem két együttélő felnőtt egy közös gyerekkel, de nincsenek közös célok, a lakáscímen és a gyereken kívül semmitek sem közös.


Ennek, őszintén, mi értelme? Ez nem párkapcsolat. Szeretitek egyáltalán egymást?

2014. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
91%

# 35/38


Igen csak ennek kölcsönösnek kellene lennie.

Kérdező ugye tudod,hogy élettárként kereset arányában szétváláskor rendezni kell a vagyoni helyzetet is.

2014. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!