Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Erős ha pénzt kérek a páromtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erős ha pénzt kérek a páromtól azért, hogy az "én lakásomban" lakhat?

Figyelt kérdés

Örököltem egy fél lakást,a másik felét hitelből fizettem ki,ennek a törlesztője havi 80.000Ft +-1.000FT havonta.Ezt már a kapcsolatunk előtt is fizettem.

11 éve vagyunk együtt,van egy 9 éves kislányunk.

Eddig nem okozott problémát a számomra,hogy kifizessem,de most a párom új munkát vállalt,egy nagyon is jól fizető munkát,így logikus volt,hogy én leadom a hétvégi plusz munkámat ami kb 40.000Fot hozott a számomra havonta.A másik munkámat természetesen továbbra is folytatom.

Számomra ez a havi -40.000Ft nagy érvágás,ő viszont mostantól havi kb. 1.500Eurót fog keresni.

Meg szeretném kérni,hogy akkor mostantól fizesse a hitelem felét,ami szintén 40.000Ft lenne,vagyis pont annyi,ami számomra kiesik,de úgy,hogy jogilag ne legyen hozzá köze.

Kérlek ne ítéljetek el azért,hogy magamnak akarom megtartani és hogy milyen önző vagyok,de a mai világban semmi sem lehet biztos.

Szerintetek szemét dolog ilyet kérni?


2014. jan. 24. 19:18
1 2 3 4 5
 21/49 anonim válasza:
83%

Ez egy kissé fura az én eszemnek, de talán azért, mert én egy relatíve konzervatív házas nő vagyok, akinek 20 éve csak közös tulajdona van a férjével.

Szóval értem én hogy meg akarod őrizni a függetlenségedet, de szerintem, ha belefizet a törlesztőrészletbe, akkor valószínűleg idővel tulajdonjogot is formál arra, amire a pénzét költi. Te pl. fizetnél bármiért is, ami azután más tulajdona lesz?

Gondolom a hétköznapok során közös a teherviselés, itt kimondottan csak a törlesztőrészletről és a tulajdonjogról szól a történet.

Próbáld meg. Lehet, hogy úgy gondolja majd, hogy ez úgyis a közös gyermeketeké lesz. Fizet és jogot nem formál, de

annyira anyagias ma már a világ.

2014. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
94%

Az előttem szólókat nem ismételve, tisztán matemetikai alapon.: Írassátok a lányotokra a hátralevő , apuka által fizetett törlesztés értékének a kétszeresét a lakásból.

Ámbár ha felnő és megkérdezi, hogy miért?...Hát azon főjön a Te fejed.

2014. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
Ahol egy közös gyerek van ott életük végéig oda kell figyelni a másik emberre.
2014. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem elég, hogy hazaadja a keresetét?
2014. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
91%

22 Semmit ne fizessen a pasi mig nincs tulajdonjoga. Semmit.


egy normális ember ha már gyerek született-mert amig nincs gyerek oké-ott a másik fél biztonságban legyen ha vele valami történik.

2014. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
94%
Kérni kérheted, hogy adjon bele a hitelbe (nem jogilag), viszont ha - esetleg - szétmentek, akkor ugyanúgy visszakövetelheti azt az összeget, mivel cserébe nem szerzett tulajdonrészt (kivéve persze, ha erről önként lemond).
2014. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim válasza:
92%
HÁZASODJATOK MIRE VARTOK???!!!
2014. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
94%
Két egymással és együtt élő fél mindig gondol a másik emberre.Mindig. Nincs enyém tiéd. Közös, és ha baj van akkor a másik tisztán tudja nevelni a gyereket.
2014. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

Ő nem kevés pénzt rak félre a fizetéséből,hogy majd házat vesz.

Nem mi vesszünk,ő veszi.

Miért rossz,ha mindenkinek megvan jogilag,ami az övé?

Akkor maradok annál a verziónál,hogy albérletbe megyünk és mindent felesbe fizetünk.

Vagy szerintetek ez is rossz?

2014. jan. 24. 19:52
 30/49 anonim ***** válasza:
95%
27 Ilyen kapcsolatra házasodni?? öngyilkosság. Ha 11 év óta egyik emberben sem ébredt fel az emberség a másik felé. Öngyilkosság.
2014. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!