Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Erős ha pénzt kérek a páromtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erős ha pénzt kérek a páromtól azért, hogy az "én lakásomban" lakhat?

Figyelt kérdés

Örököltem egy fél lakást,a másik felét hitelből fizettem ki,ennek a törlesztője havi 80.000Ft +-1.000FT havonta.Ezt már a kapcsolatunk előtt is fizettem.

11 éve vagyunk együtt,van egy 9 éves kislányunk.

Eddig nem okozott problémát a számomra,hogy kifizessem,de most a párom új munkát vállalt,egy nagyon is jól fizető munkát,így logikus volt,hogy én leadom a hétvégi plusz munkámat ami kb 40.000Fot hozott a számomra havonta.A másik munkámat természetesen továbbra is folytatom.

Számomra ez a havi -40.000Ft nagy érvágás,ő viszont mostantól havi kb. 1.500Eurót fog keresni.

Meg szeretném kérni,hogy akkor mostantól fizesse a hitelem felét,ami szintén 40.000Ft lenne,vagyis pont annyi,ami számomra kiesik,de úgy,hogy jogilag ne legyen hozzá köze.

Kérlek ne ítéljetek el azért,hogy magamnak akarom megtartani és hogy milyen önző vagyok,de a mai világban semmi sem lehet biztos.

Szerintetek szemét dolog ilyet kérni?


2014. jan. 24. 19:18
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
94%
leírom én mit tartanék "normális" lépésnek: elkezdhettek pl. igazi családként élni. most az mindegy hogy házasságban vagy anélkül. legyetek közös kasszán. add el a lakásodat, tegyétek össze az érte kapott pénzt azzal amit a párod gyűjtött a házára, és vegyetek egy közös házat. minden bevétel, kiadás legyen közös. én ezt tartom értelmes, logikus lépésnek, hogy egy család 1 cél felé halad, közös erővel. most mondd már meg miértelme egymás ellen taktikázni, meg külön házakra gyűjteni, hát ott nem ugyanúgy együtt élnétek? akkor meg mire várni? meg még akkor albérlet ?! nem is tudom hogy jut ilyen bárki eszébe
2014. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
32%

A válaszolók fele kb. csak tátogva meséli, hogy náluk közös a kassza, és hogy "ez hogy leheeeeeet, hogy itt neeeem????"


Ha a nemek fel lennének cserélve, akkor is a nő lenne a pénzéhes.

2014. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
61%
Igen
2014. jan. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
60%

"ez hogy leheeeeeet, hogy itt neeeem????"


azért van ezen mindenki megrökönyödve, mert a pár szempontjából ez egy nagy hátramenés. sokkal lassabban érik el így a céljaikat. és amint látod a kérdezőnek se jött be a módi, mert most nem tudja mit csináljon.


a kérdésre pedig: ha azt akarod hogy a lakásod teljesen a tied maradjon, és amúgy is külön kasszán vagytok a pároddal, akkor nem értem mi közöd van a párod fizetésemeléséhez, a külön kassza logikáját követve? dolgozz továbbra is hétvégén, vagy fejezzétek be az enyém-tiedet.

2014. jan. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
93%
Ha külön kasszán vagytok, akkor mi a fenéért mondtad le a munkádat azért mert neki több lesz a fizetése. Ilyen esetben ehhez semmi közöd! Ha kiesik a jövedelmed egy része a gyereknevelés miatt, akkor meg le kell ülni megbeszélni, hogy ok, te vagy a babysitter, de ő ezt mennyivel kell, hogy honorálja, vagy pedig felosztjátok az időt, és vagy maga oldja meg mindenki a gyerekfelvigyázást a saját idejéből, vagy arra az időre egy külön felvigyázónak fizet/azt a pénzt a másiknak adja, aki helyette vigyáz a gyerekre. Eleve a gyeses időszakot is így kellett volna megoldani, nem úgy, hogy te kikalkulálod előre minden kiadásodat. Elvégre a KÖZÖS gyerek miatt esett ki a jövedelmed, neki kellett volna valamivel pluszban beszállni. sőt, a terhesség felét is kifizettethetted volna vele, hiszen az is közös dolog volt, és te egyedül kellett viselned a terheit minden tekintetben....Anyám, micsoda kapcsolatok vannak...
2014. jan. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
46%
11 éve vagytok együtt? KÜLÖN KASSZÁN? És még GYEREK is van? Te Jézus atyaúristen!
2014. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Az,hogy külön kasszán vannak egy dolog, vannak olyan családok ahol így jobban működik itt nem az a fő probléma. Hanem, hogy külön életet is élnek. Nem normális a férfi, hogy ebbe belement az biztos.
2014. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:

Nem normális a párom,hogy ebbe belement?

Ezt ő akarta így!

Szóval 1 szónak is száz a vége,SZERINTETEK:

Az lenne a legjobb ha mindent beletennék a közösbe!

Én a havi 140.000et

ő a havi 1.500 Eurót.

Nekem nyilvánvalóan több jutna ezáltalán,mégis kevésbé tűnnék pénzéhesnek???

Ezen a logikán még gondolkoznom kell,de azért köszönöm!

2014. jan. 25. 14:53
 49/49 anonim ***** válasza:
Neked sem jutna több mert a lakásod ezentúl nem lakásod hanem lakásotok lenne.
2014. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!