Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha nem hívő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha nem hívő a barátnőm?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok, fontosnak tartom a hitem, és azt is, hogy házasság előtt ne legyen szexuális kapcsolatom. (Ezért az a kérdés is felmerül, hogy vele hogy tudom majd ezt megértetni.) Lehet-e hosszútávú a kapcsolat? Hozzásegíthetem-e a megtéréshez? Kérem, hogy azok válaszoljanak, akik hozzám hasonló értékrendet vallanak.

2014. máj. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 A kérdező kommentje:

Először is leszögezném, hogy nem akarok semmit ráerőszakolni. Hívőként viszont egyszerűen belátható, hogy miért szeretném, ha ő is az lenne. A hit jó nekem, akit szeretek, annak pedig szintén szeretném, hogy jó legyen. (Én az örök életet céloztam meg, elég önző dolog lenne, ha nem akarnám ezt mással megosztani.) Másrészt nehezen tudok elképzelni egy házasságot, amiben ekkora különbség van a felek között.

(Tudom, ez későn derült ki, mert már összejöttünk. Kórussal énekelt templomban, innen gondoltam, hogy ő is hívő.) Nem is ateista, inkább agnosztikus.

2014. máj. 30. 12:40
 12/87 anonim ***** válasza:
71%
hagyd el, jobb lesz neki.
2014. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 A kérdező kommentje:
(Csak tudnám, hogy akiknek 50-60% a hasznossági mutatójuk, miért nem szoktak még le a gyakorikérdésekről)
2014. máj. 30. 12:43
 14/87 anonim ***** válasza:
88%
Semmit, ha tényleg katolikus lennél, tudnád, hogy a katolicizmus egyik alaptétele a szabad akarat.
2014. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
79%
attól h hívő vagy, még lehetsz normális is... mint pl. én is... ha csk emiatt nem jó neked vele, akkor annyit is ér az egész, és inkább hagyd békén, h találjon vkit, aki szereti!
2014. máj. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
89%
60% az nagyon jó. te meg minek kérdezel? te jöttél össze hitetlennel és nem fogadod el olyannak amilyen. ennél nekem is több eszem van!
2014. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
100%

Nos a katolikus egyház elég zárt gondolkodást követel meg, és a katekizmusa is olyan. A másképp gondolkodókkal eléggé konfliktus kereső tud lenni. Ráadásul szándékosan lett ilyenre alakítva, nem véletlen, hogy a korunk szerint leginkább rugalmas evangéliumok mind apokrifek, szemben a "ha nem vagy veünk ellenünk vagy" elvvel amit képviselnek.

Ez komoly konfliktus forrás lesz hidd el. Láttam már pár ilyet.

És nekem is volt vallásos hívő jelöltem, akinek a hétköznapi életben hasznos dolgok nem mentek a fejébe.

Pl: nem tudtam neki megmagyarázni, hogy vasárnap ne a templomot koptassa, hanem ugorjunk le vidéken a telekre, és segítsen a tetőt megjavítani, mert két napja megbontotta a szél, és a köv. hétre esőt mondtak. ("tudod, ha szombaton esik a birkád a gödörbe nem húzod e ki" is hatástalan volt) Szóval lehetnek vízválasztó gondok.

Ez sarkalatos példa volt, de állandóan ez várhat rátok.

2014. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
100%

Még ha el is megy templomba, az egy 40 perces mise, és kész. Aztán mehettek vidékre, meg mindenhová. A kérdés csk az, hogy mennyire tudjátok ezt megbeszélni. Az én pasim egyenesen ateista(bocsi, ahogy ő mondja, materialista), ééés? Soha de soha nem volt ez konfliktus köztünk....


A százaléknak meg semmi köze ahhoz, h ki mennyire ad hasznos válaszokat.

2014. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 A kérdező kommentje:

Szerintem, aki komolyan veszi a hitét, az nem mehet el szó nélkül a kérdés mellett. Hitem szerint azzal lesz neki a legjobb, ha találkozik Jézussal. Innentől kezdve ez nem a másik elfogadásának kérdése. Ez nem egy szokás, stílus, öltözködés stb. Ez az egész életre (földi + örök) vonatkozó kérdés.

Egy durva és faragatlan párhuzam: ha valaki, akit szeretsz, öngyilkos akar lenni, akkor hagyod, mert az ő döntése, és elfogadod úgy, ahogy van?

Megtérítésről nem beszéltem. Azt, hogy hozzásegíteném a megtéréshez, nem úgy kell elképzelni, hogy naphosszat Bibliát olvasok neki, és cseszegetem, hogy miért nem tér már meg. Nyilvánvalóan semmi értelme nem lenne. De azon kívül, hogy imádkozom érte, csak tehetek még valamit.

2014. máj. 30. 13:02
 20/87 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem te vagy önző!
2014. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!