Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha nem hívő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha nem hívő a barátnőm?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok, fontosnak tartom a hitem, és azt is, hogy házasság előtt ne legyen szexuális kapcsolatom. (Ezért az a kérdés is felmerül, hogy vele hogy tudom majd ezt megértetni.) Lehet-e hosszútávú a kapcsolat? Hozzásegíthetem-e a megtéréshez? Kérem, hogy azok válaszoljanak, akik hozzám hasonló értékrendet vallanak.

2014. máj. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 A kérdező kommentje:
Dowd! A szeretet Istentől van, így a felebaráti, a párkapcsolati és a házastársi szeretetben is jelen van Isten. Egymásban, egymáson keresztül is Istent szeretjük, így lehet feloldani az ellentmondást.
2014. máj. 30. 15:01
 32/87 A kérdező kommentje:

"Szerelmed kegyelem,

fény és élet;

közös álmunkból

lelkem Istenre ébred.

Hisz Őt szeretjük egymásban…

fürkészőn, szerelemesen;

csak Benne válhatunk

eggyé teljesen." - Simon András

Ez az idézet szerepelt bátyámék esküvői meghívóján. Szerintem van miről beszélni.

2014. máj. 30. 15:05
 33/87 anonim ***** válasza:
Nah ezért kértelek, hogy hagyd békén, még az első oldalon :)
2014. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
60%
Na ilyenkor van az, hogy ésszel és értelemmel hatni valakire lehetetlen, aki csak saját maga gondolataival van elfoglalva. Sajnálom a barátnődet komolyan. Ezt fanatizmusnak hívják nem hitnek!
2014. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
72%

A hitet fenntartani mindig fanatizálást jelent.

A monoton ismételgetés, a szertartások felépítése. Az imák hangsúlya és lejtése ugyanaz mint a meditáció közben keltett egyéb hanghatások a keleti vallásokban. Az ideológiát, és írásokat is így válogatják össze, hogy "ne legyen mozgástér". (ezért olyan sok az apokrif) És persze hozzáidomítják a társadalmi elvárásokhoz. (így lett a szüz mária kultusz a pogány artemisz,niké, stb.. isnteő kultuszokból, egyházi ünnepek a pogány ünnepekből,így lett magdolnából prosti stb...) A cél az, amit a kérdezőn látsz. (érdemes megnézni a rejtélyes vallás című sorozatot, ott eléggé egyértelműen kiderül, hogy alig igaz az egészből valami.)

2014. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 Költőnő? ***** válasza:
91%

elmondod számodra mi a vallás, mi isten, a biblia stb, ő meghallgat és dönt.

Ennyi.

2014. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
96%
Az egyáltalán nem igaz, hogy a hitet fenntartani fanatizálást jelent. Én hívő vagyok, de a legtöbb ismerősömnek erről fogalma sincs. Mert nem a külsőségekben élem meg, hanem belül, és senkire nem erőszakolom rá. Emellett tudományosan is képzett vagyok, és bennem remekül megfér a kettő. Nem hinném, hogy fanatikus lennék. A párom nem hívő, persze ő tudja, hogy én hogyan gondolkodom, neki is inkább agnosztikus nézetei vannak, de nem bántjuk egymást emiatt. A különbség kettőnk világnézete közt meglepően kicsiny, még ezzel együtt is.
2014. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 Költőnő? ***** válasza:

utolsóéval tökéletesen egyet értek.

A hit, vallás nem összekeverendő az egyházzal.

2014. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy mindenkinél sikerül is :)

De a cél ez.

És ugye az álláspont az,hogy ha nem teljesen úgy élsz ahogy az egyház tanítja akkor nem üdvözülsz. Ergo: a szigorúan vett vallásosságot vettem ide, nem korunk olyan hivőit akik nem csak kérdeznek és gondolkodnak, hanem sokkal rugalmasabban is élik meg mint amit a katekizmus előír. A vallás maga ilyen, az egyén amelyik ebbe csak egy ideig vesz részt, és mérlegeli mennyit fogad el/meg egy másik. :))) Szóval érted miről beszélek, és jó,hogy nem sikerült téged ennyire berántani. De sokakat igen.

2014. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyszerű kérdés a Kérdezőhöz!


Mi van akkor, ha a szex nem működik házasság után?


És az előző kérdésemre sem válaszoltál, mi lenne ha a barátnőd világi életet akarna élni és téged meggyőzni arról, hogy az a jó amit ő csinál?

2014. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!