Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha nem hívő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha nem hívő a barátnőm?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok, fontosnak tartom a hitem, és azt is, hogy házasság előtt ne legyen szexuális kapcsolatom. (Ezért az a kérdés is felmerül, hogy vele hogy tudom majd ezt megértetni.) Lehet-e hosszútávú a kapcsolat? Hozzásegíthetem-e a megtéréshez? Kérem, hogy azok válaszoljanak, akik hozzám hasonló értékrendet vallanak.

2014. máj. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 Költőnő? ***** válasza:

Velem kár a pro oldalon példálózni mert nem vallásos vagyok hanem hiszek

és nem a katolikus istenben hanem egy istenben. Nevezd buddhának, akárminek.

Kevés dolog áll olyan távol tőlem, mint az egyház.

2014. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:

Miguel... "Az agy egy bizonyos pontjának a hőmérséklete..." Végtelenül tudományosan hangzik. De tudod, minek hangzik még? Materialista maszlagnak, szánalmas próbálkozásnak a hit megdöntésére. Ezt te sem gondolhatod komolyan. Erős hit kell az ateizmushoz...


Akár igazad is lehet, kérdező: nem áll módomban ellenőrizni a cikk valóságtartalmát. Mindamellett engem jobb emberré tett, hiszen azóta elfogadom a vallásos gondolkodás létjogosultságát. Mint mondtam, a cikk megjelenése előtt a kényelmes, lusta emberek sajátjának gondoltam a vallást, akik félnek szembesülni saját balfäszságukkal, és ha valami nem sikerül az életben, mindjárt az egek urával takaróznak. Most már tuo, hogy nem így van, és megbékéltem velük.

2014. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek kérdező. Igaz, még sose volt barátom, de mindenképp azt szeretném, hogy ő is katolikus legyen, vagy, ha nem az, megismertessem vele a katolikus vallást. Később ebből lehetnek problémák, mert az még oké, hogy én tolerálom, ha esetleg más vallású, na de ha lesznek gyerekeink? Akkor melyik vallás szerint neveljük őket? Én nem tudnék lemondani arról, hogy más vallásban neveljük a gyerekeinket, és ugyanígy tőle se várhatom el,ha már egyszer pl. református és neki az a normális, vagy ami még rosszabb, netán ateista.

Szóval a te esetedben én is mindent megtennék annak érdekében, hogy rávezessem/megismertessem vele a katolikus vallást, ami nem olyan borzasztó, mint ahogy itt sokan beállítják, persze aki nem ilyen nevelésben nőtt fel, annak lehet, hogy az...én szerencsés vagyok, hogy ebben nőttem fel, és elképzelni se tudom, hogy mi lett volna, ha másik családba születek, és nem így leszek nevelve? Ezen már nagyon sokszor gondolkoztam, hogy vajon képes lennék-e csak azért követni egy vallás szigorú szabályait, mert megismerek egy fiút, és ő azt mondja nekem, hogy ez a helyes, a kedvéért eljárnék templomba, ahol egy pap unottan prédikál, sokszor össze-vissza(mert sajnos nagyon kevés az igazán jó pap, aki az emberekhez szól, megérinti őket), ha nem lenne hitem, biztos nem tetszene...bár kitudja. Sok sikert kívánok, kitartást, türelmet, olyan jó lenne, ha sikerülne, ennél szebb dolog nincs a világon, mikor egy elveszett báránykát visszaterelsz a nyájhoz! 21L

2014. jún. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:

"Igaz, még sose volt barátom... 21L"


Örülünk, hogy van elképzelésed arról, hogy működik egy párkapcsolat, természetesen 0 tapasztalattal. Esetleg egyéb hasznos tanácsot nem szeretnél adni? :D

2014. jún. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
100%

"..pl. református és neki az a normális, vagy ami még rosszabb, netán ateista."



"..mikor egy elveszett báránykát visszaterelsz a nyájhoz"


Ettől a két mondatodtól hányni tudnék, 21 éves lányka. Én is katolikus neveltetést kaptam, de pontosan a hozzád hasonlók miatt undorodtam meg az egész egyháztól. Van hitem, hiszek, de az egyházat és a tanait messze elkerülöm. A katolikus egyház az egyik legkirekesztőbb egyház amit ismerek. A reformátusok, evangélikusok nem teljesértékűek, aki ateista, másképp gondolkodik/él az már rögtön elveszett bárányka.


Kislány, tanulj némi alázatot, és fogadd el a többi embert, nem te vagy a megtestesült szentlélek, csak mert belédneveltek egy ideológiát. És légyszíves ne szólj bele olyan témába, amiben nem vagyok kompetens. Az egész válaszod hiteltelen emiatt.

2014. jún. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, ebből sokat lehet tanulni, és választ ad a Kérdező kérdésére is. Hallgassátok szeretettel.


[link]

2014. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
Ha nem fogadja ezt el,akkor hagyd ott. Nem kell megtérnie,de el kell fogadnia ezt veled együtt.
2014. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!