Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha nem hívő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha nem hívő a barátnőm?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok, fontosnak tartom a hitem, és azt is, hogy házasság előtt ne legyen szexuális kapcsolatom. (Ezért az a kérdés is felmerül, hogy vele hogy tudom majd ezt megértetni.) Lehet-e hosszútávú a kapcsolat? Hozzásegíthetem-e a megtéréshez? Kérem, hogy azok válaszoljanak, akik hozzám hasonló értékrendet vallanak.

2014. máj. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, ha a szex nem működik a házasság után, akkor annak mélyebb okai is vannak annál, mint hogy "csak úgy".

A másik kérdés... Az én hitem egyéni megtapasztaláson alapul. Az agnoszticizmus nélkülöz minden alapot. Ez a lényege. Furcsán is nézne ki, ha arról akarna meggyőzni, hogy inkább ne legyen álláspontom a kérdésben, mint hogy higgyek. Ha istentagadó lenne, az egy más kérdés. Akkor valószínűleg össze se jöttünk volna, annyira nagy lett volna az ellentét.

2014. máj. 30. 16:03
 42/87 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy gondolom, ha a szex nem működik a házasság után, akkor annak mélyebb okai is vannak annál, mint hogy "csak úgy"."


Pedig van, amikor tényleg nem működik. Más a felépítésetek, más az igényetek, minden más. Én nem vagyok vallásos, én hívő vagyok, de ha valóban házasság utánra hagytam voltna a szexet, sok válásom lett volna...


Van amikor az ember nem tud tenni ezellen semmit, hiába szerelmes...

2014. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 A kérdező kommentje:
Rendben van, ebbe a vitába most nem fogok belemenni. Én kisebb kockázatnak tartom, ha csak a házasság után szeretkezek a hölggyel.
2014. máj. 30. 16:29
 44/87 Anxo válasza:
34%

Én már jegyességben élek, én katolikus vagyok, a csajom más keresztény.

Mi se fexünk le egymással a házasság előtt. Párszor már majdnem eljutottunk "odáig", de ma már jobban vigyázunk, és kerüljük a lehetőségét. Nincs itt hely annak leírására, miken mentünk keresztül együtt, de külön-külön is, de a lényeg az: nagyon megéri várni a házasságig.

Senkit se akarok bántani, de ha valaki csak a közösülésben tudja lemérni, hogy temperamentumban összeillik-e a másikkal, az nagyon szegényes szexualitással rendelkezhet, de hát ha akar bass..on csak, ha neki úgy tetszik.


De a biológia is a mi álláspontunkat erősíti, a legmodernebb hormon és biológiai kutatásokat is megtárgyaltuk közösen a jegyesoktatáson, részletesen Tomka Ferenc: Biztos út c. könyvében olvashatsz róla! Érdekes, hogy bennünket keresztényeket szoktak maradinak mondani, én meg pont itt szembesültem a legújabb kutatások eredményével, és összevetettem a tapasztalatommal, és minden klappolt.

Nagyon értelmes a hitünk, több ezer év kellett, de a biokémiával is igazolták :)


Rengeteg olyan párral találkoztam, akik tisztán készültek a házasságra, és sugároztak!

Kutatási eredmény: az összes komolynak induló kapcsolat 75%-a megy tönkre 2 éven belül, a tisztán készülők esetében ez 10%. A számok beszélnek.


A házasság előtti szex tiszta önzés: "nekem legyen jó"... Ne nekem higgy, nézd meg az ismeretségi körödet!

2014. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 A kérdező kommentje:
Tomka Ferenc Biztos útját én is olvastam. Ennek nyomán indulnék el én is. Jó látni, hogy más is gondolja így.
2014. máj. 30. 16:46
 46/87 anonim ***** válasza:
52%

#43


Ebből is látszik, hogy fogalmad sincsen miről beszélsz.

A szex igen könnyen nem működhet, és úgy ahogyan van javíthatatlanul is. (egyáltalán nem ritka eset)

Ez az a felfogás amire utaltam: fatalista megközelítés, vagy ahogy viccesen szokták mondani "nem engedi megzavarni magát tényekkel".

Az agnoszticizmus, és szcientológia, és az összes többi pont annyira megfogható hit mint a tiéd, semmivel sem különb egyik sem. Olyannyira nem, hogy mindegyik ugye a "végső teljes igazság". Hallgass ránk, méghozzá az ő érdekében, nem mondunk hül*eséget.

2014. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
100%
#44 ez szép és jó, de ehhez két hívő kell. Ebben az esetben csak a kérdező az. Én még mindig úgy gondolom, hogy nem kell a lányt semmilyen útra sem teregetni. Nem vagytok összevalók.
2014. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
51%
a legmodernebb biológia a evolúció. vicces ezt hívőktől olvasni. remélem Jézus a dínóknak is eljött raptor alakban és ők is felfeszítették. ez így tisztességes!
2014. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:

ezt a butaságot a jegyzetükből loptam (nem igaz)


A fejezet hormonológiai összefoglalója, illetve ennek elemei a tudományos kutatás folyamatában vannak. A tudományosan is új anyag Dr. Gloviczkiné Eszter összeállítása. Az anyagot több szaklektor illette nagy dicsérettel. Nemcsak a hitoktatók-, hanem a kutatók számára is új gondolatokat tartogatnak.

Minden óra végén foglaljuk össze az óra lényegét (ez gyakorlott pedagógusok számára ismert alap-szabály). Könyvünk fejezeteinek végén is található ilyen összefoglalás. A jelen témában ez az összefoglalás kiemeli azt is, ami a hormonológiai anyagból a fiatalok számára memorizálható és megjegyzendő:

A biokémia, illetve a hormonok működése ugyanazt mondják, amit a lélektan mond, illetve amit a tények tanúsítanak, de még megfoghatóbban! - A PEA, a szerelem hormon váratlanul termelődni kezd. (Következő fejezetekben szólunk arról, hogyan lehet a szerelembe-esésre hatással lenni.) – Istennek van egy gyönyörű terve a PEÁ-ról, a szerelemről. Ez kezd vonzani egymás felé két fiatalt, és ez készíthet fel őket a boldog és életreszóló házasságra. De ha nem várjuk meg az érett életkort, nem törekszünk az érett személyiségre, s az érett (hosszú) kapcsolatra, akkor a PEA a legnagyobb csalódás forrása lehet, amint ezt a házasságok, a kapcsolatok felbomlásának példáján látjuk. A PEA, ha szexuális közeledésekkel, endorfinnal „rádupláznak”, teljesen bekábított állapotba viszi a párokat. Ezzel megakadályozzák, hogy meg tudják ismerni egymást, hogy megtanuljuk „összhangba hozni” különbözőségeiket, megtanulják kezelni a konfliktusokat, megtanuljanak helyesen kommunikálni. – Ha viszont a PEA idején tartózkodnak az erotikus közeledéstől (nemcsak az orgazmustól, hanem mindenféle erotikus közeledéstől), akkor lehetővé teszik (valamiképpen „kényszerítik” magukat és társukat), hogy a kommunikáció egyéb formáit gyakorolják, amelyek egy életreszóló kapcsolatot megalapozhatnak. Így gyakorolhatják be egymás megismerését, szeretetét, társuk másságainak elfogadását, és ekkor termelődik bennük a szeretet-kapcsolat által termelődő oxitocin, amely egy életre megalapozza (hormonálisan is) egymás kölcsönös elfogadását, szeretetét, az életre szóló szerelemet, hűséget. – Akik tehát várnak a házasságig a testi kapcsolattal, azok arra fordítják a szerelem energiáit, hogy igazán meg tudják ismerni egymást. Aki nem vár, az mintegy kábítószeres állapotban, kábult értelemmel és akarattal hoz döntést. Olyan döntés ez, mint a részeg emberé. Ez az oka sok szépnek induló, de tönkrement kapcsolatnak, házasságnak.

Beszélgetések során általában nincs kéznél tábla, s ilyenkor a kezemmel „mutogatom” el azt, amiről itt beszéltünk (a könyvben fényképek mutatják be), és a jelenlevők megértik. Tanuljátok meg ti is ezt, jól használható.

2014. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:

oxicotin:



Az oxitocin perifériás hatásai[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A vazopresszin hatásához hasonlóan csökkenti a vizeletkiválasztást. Embereknél nagy mennyiségű oxitocin adása ödémát okoz.

Oxitocin szabadul fel orgazmuskor mind a férfiban, mind a nőben. Férfinál az ejakulációt segíti, nőnél méhösszehúzódást okoz.

A várandósság végére a magzati ACTH-leadás stimulálja a magzati kortizolszekréciót, ami gátolja a progeszteron termelődését a placentában. Ennek következtében megszaporodnak a réskapcsolatok, és megnő az oxtocinreceptorok száma az endometriumban és myometriumban. A méh nyúlását érzékelő receptorok idegi úton a hypothalamusba jutva serkentik az oxitocin-leadást, amely a méh simaizmának összehúzódását okozza. Az oxitocin az endometriumban prosztaglandinok termelését serkenti, ami aktiválja a myometriumot. Az összehúzódások hatására kinyílik a méhszáj, és a kitolási szakban megszületik a kisbaba.

Szoptatásnál az oxitocin a tejutak kiürülését segíti a simaizom-összehúzó hatásával (és utófájásokat okoz a gyermekágyas időszakban)

Az oxitocin hatása az agyra[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A véráramba került oxitocin nem jut vissza az agyba az vér-agy gát miatt, azonban úgy sejthető, hogy az oxitocin okozta viselkedésváltozás izgalmi állapotba hozza az oxitocint felszabadító neuronokat.

Az agyban termelődő oxitocin csökkenti a fájdalomérzetet, elsősorban az agyban hatva. (Szüléskor ezért problémás a külső oxitocin bejuttatása az anyai szervezetbe, hiszen az nem fejti ki a fájdalomcsillapító hatást az agyban az agy-vér gát miatt, azonban a szervezet oxitocinszintjét megemelve gátolja a további oxitocintermelést az agyban.)

Az anyai oxitocin felkészíti a magzati agyat a szülésre: a GABA neurotranszmitter megváltoztatja a magzati kortex sejtjeinek működését, és csökkenti a hypoxiás sérülés lehetőségét.

Kötődés: az anyai kötődést segíti.

A közösüléskor felszabaduló oxitocin lehet felelős a monogám kapcsolatokért (férfiakban az oxitocin hatását valamelyest ellensúlyozza a tesztoszteron). Szerelmes embereknek magasabb az oxitocinszintje.

Az agyvízbe fecskendezett oxitocin spontán erekciót okoz

Autista emberekben alacsonyabb oxitocin-szintet mértek az átlagosnál.

Fokozza a bizalmat és csökkenti a félelemérzetet.



pisiltető kötődéshormon!

:D

2014. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!