Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha nem hívő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha nem hívő a barátnőm?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok, fontosnak tartom a hitem, és azt is, hogy házasság előtt ne legyen szexuális kapcsolatom. (Ezért az a kérdés is felmerül, hogy vele hogy tudom majd ezt megértetni.) Lehet-e hosszútávú a kapcsolat? Hozzásegíthetem-e a megtéréshez? Kérem, hogy azok válaszoljanak, akik hozzám hasonló értékrendet vallanak.

2014. máj. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:

Kedves 69. hozzászóló!


Fiatalabb koromban nekem is voltak hasonló gondolataim, ha nem is ebben a formában megfogalmazva.


Ha van benned erre nyitottság, és szeretnéd, hogy más szemmel tudj ezekre az általad - teljesen jogosan - igazságtalannak és kegyetlennek tartott dolgokra nézni, és megbékélni velük, akkor jó szívvel tudom ajánlani neked a következő két könyvet:


Dr. Michael Newton: Lelkünk újta (több kötete van, mindenképes sorban érdemes olvasni őket, de már ez első kötet önmagában nagyon jó).


Robert Schwartz: Bátor lelkek.

2014. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:
62%

30 múltam, olvastam a bibliát. annál betegebb, aberráltabb könyv nincs! gyerekek mészárlása isteni parancsra?


soha nem leszek buta agymosott. ne erőlködj

2014. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 72. Hozzászóló!


"30 múltam, olvastam a bibliát. annál betegebb, aberráltabb könyv nincs! gyerekek mészárlása isteni parancsra?"


Először is őszintén gratulálok ahhoz, hogy Te végig tudtad olvasni.


Én sajnos nem jutottam el az Ószövetség vévigolvasásáig, mert az intellektuális kíváncsiság nem tudta legyőzni bennem azt azt a fontos alapelvemet, hogy nem teszek, nézek, hallgatok, olvasok stb. olyan dolgokat, amik bennem rossz érzést keltenek.


Amúgy megkérdezhetem, hogy az általam jó szívvel a figyelmedbe ajánlott két könyv kapcsán miért emlegeted a nekem írta válaszodban indulatosan a Bibliát?


Láttál netalán bármifajta utalást a hozzászólásomban a Bibliára? Köszönöm, ha ezt megírod.


Őszintén szólva kissé meglepett a hangnem is, amiben válaszoltál nekem.


"soha nem leszek buta agymosott. ne erőlködj"


Én a hozzászólásom megírásakor, és most utólag újra elolvasva is úgy érzem, hogy én egy teljesen kultúrált hangvételű hozzászólást írtam neked, és - akár hiszed, akár nem - a jószándék vezetett, amikor néhány percet arra szántam az életemből, hogy írjak neked, és azt a két könyvet a figyelmedbe ajánljam, ha nyitott vagy rá.

2014. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim ***** válasza:
80%

A bibliával kár példálózni mindkét oldalnak :)

Egyrészt számos történet, leírás, okfejtés stb... bizonyítottan többszörösen félrefordított, direkt szerkesztett. A forrásai pedig minimum kétségesek. Az újszövetség nem egy evangéluma kr.u 200 korül íródtak le. Addig számos változat létezett szájhagyomány útján. Ez minden csak nem tekinthető hiteles forrásnak. És ezt fordították félre vagy 3x, (arámi,görög,latin)

Az ószövetség nem kis része babilóniai, és sumer táblák héber átvételéből származik. Namost ezek lettek konstantin idejében kézzel össze szerkesztve. (abban a verzióban még nem volt mária kultusz, magdolna nem volt prosti hanem kr. tanítványa, stb...) De ugye ott volt akkoriban számos istennő kultusza, és muszáj volt beolvasztani. Nagyjából 300-400 között alakították ki a mária kultuszt, és 700-ig bezárólag lett magdolna proti. (ne nem lehetett tanítvány, mert ellenkezett a kor férfi felsőbbrendűség elvével)


Egyszóval a bibliánál nagyobb átverés nem létezik az emberiség történetében, ezért erre hivatkozni pro/kontra nettó komolytalan.

2014. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
31%

73as ha nem istenről és a bibliáról szól mi a rákért ajánlod? nem akarok megbékélni. nem vagyok mérges, hiszen nincs isten. ez egy vicc volt!


ha lenne felrúgnám. de nincs

2014. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:
55%
Lehet lepontozni a tényeket attól még léteznek :) (jellemző, hogy veszik figyelembe a vallásosok :) )
2014. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
91%
Ez már nagyonciki tényleg :DDDDDDDDDDDDD
2014. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
Az! Dowd for president :D
2014. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 75. hozzászóló!


"73as ha nem istenről és a bibliáról szól mi a rákért ajánlod?


Ha nem ebben a hangvételben tetted volna fel ezt a kérdést nekem, és írtad volna meg az előző hozzászólásodat, akkor szívesen megírtam volna részletesebben, hogy miért, és megkerestem volna Neked egy korábbi hozzászólásomat egy másik rovatban, ahol elég részletesen írtam ezekről a könyvekről egy kérdés kapcsán.


Meglátásom szerint sem a hozzászólásaim tartalmával, sem a hangnemével sem szolgáltam rá, hogy ilyen stílusban reagálj rájuk mind a két alkalommal, így remélem, megérted, hogy nem kívánok erre időt szánni az életemből.


"nem akarok megbékélni."


A te életed, a te döntésed. Mindenkinek illik tiszteletben tartania. Én is azt teszem.


Nem kerülte el a figyelmemet, hogy az egyetlen, neked feltett kérdésemre nem válaszoltál.


"nem vagyok mérges, hiszen nincs isten. ez egy vicc volt!

ha lenne felrúgnám. de nincs"


Számomra kissé túl ambíciózus tervnek tűnik, de látom, a képességeidbe vetett hiteddel nincsen gondod! :-)


Én hiszek benne, hogy Istennek szerencsére humorérzéke is van. :-)

2014. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
bibliáról beszélgettünk és kereszténységről. nem érdekeltek a könyvek, nem néztem meg miről szól. ezért írtam erről. a lélekvándorlásos hipnózisos átverésed sem érdekel
2014. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!