Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha nem hívő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha nem hívő a barátnőm?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok, fontosnak tartom a hitem, és azt is, hogy házasság előtt ne legyen szexuális kapcsolatom. (Ezért az a kérdés is felmerül, hogy vele hogy tudom majd ezt megértetni.) Lehet-e hosszútávú a kapcsolat? Hozzásegíthetem-e a megtéréshez? Kérem, hogy azok válaszoljanak, akik hozzám hasonló értékrendet vallanak.

2014. máj. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 Synesztro ***** válasza:
100%
26/F Látom hogy már eléggé nagy párbeszédű viták fogalmazódtak meg, és persze az örök kérdés Hit, vagy nem Hit között. Én pusztán a kérdésre szeretnék választ adni. Katolikus lennék, első áldozó - Bérmálás stb. minden megvolt, nem szándékozom most belemenni, a lényeg, hogy gyerekkoromban egy alkoholista pap, fizikai kényszert alkalmazva próbálta megmagyarázni, hogy Isten jó, és szeret engem. Tudom, hogy ez csak 1 ember rossz úton, engem mégis eléggé eltávolított a vallástól. Mindazon által nem vagyok tudatlan , sokat olvasok, és igen azon kevesek közé tartozom akik ennek ellenére olvasták a Bibliát, és a valláshoz kapcsolódó könyveket is, mert meg akartam azokat, akik ebben hisznek. Nagyon szép mesék, amiket emberek írtak. (Mert mint az közismert, a Biblia java részét, az akkori Római hatalmasságok állították össze.) Tanító jellegűek, egy jobb életről mesél, amiért tenni kell, és ez így is volna jól. Ennek ellenére továbbra sem tudtam hinni, mert sajnos történelmet is olvastam, és az Inkvizíció, a Vallásháborúk sem kerülték el a figyelmemet, ahol képesek voltak akár gyerekeket is megkínozni, és megölni, csak mert a szüleik arra tanították őket, hogy higgyenek 1 dologban, és aztán más lett azon a részen a vallás. Tudom, hogy barbár középkor, de már akkor is voltak tanult emberek, akik szerint, az isteni tanítás ezt engedte. Ez is szívszorító. Ami a lényeg, most perpill. Ateistának nevezhetném magam, de ez sem igaz, mert nem arról van szó, hogy nem hiszek, csak egyszerűen, nem tartok be semmilyen tanítást, nem gyónok, mert nincs mit, nem járok misére, mert jobb dolgom is akad. Próbálom az életem minél jobban élni, a hibáimból tanulni, és boldogan élni, lehetőleg nem mások kárán, másokat eltaposva, hanem szimbiózisban mindennel, amit "Isten megteremtett". Ha úgy is van, odaát vállalom minden tettemet, és viselem a következményeket ott is. A párodat egy kórusból ismerted meg elmondásod alapján, így valószínűsítem, hogy nincs elzárkózva a hit elől, szóval van rá esélyed, hogy elmélyítsd benne, de beszéld meg vele, hogy nem kötelező, csak szeretnéd, de semmiképpen sem erőszakoskodás a cél, mert azzal csak eltaszítod, és nagyon sok helyen olvastam hogy szted ez a boldogság kulcsa mert neked az. Nagyon sokan mint láttam, és ebben egyet értek velük, nekem is az jött le, hogy te jobban szeretnéd ezt, mint amennyire a hölgy esetleg szerethetné ezt. Ez nekem is úgy jött le, mintha ez egy elvárás lenne részedről, ami 1talán nem jó. Ami viszont a szexet illeti, én is azt mondom, hogy nagyon könnyen a kapcsolat végét jelentheti, ha nem tudjátok már most hogy úgy össze e illetek. Azt nem Isten szabályozza hogy smint legyen, hanem TI. A múltkor egy bnőm panaszkodta el, hogy megtalálta a legtökéletesebb pasit akivel csak eddig találkozott, mindene tökéletes volt, temperamentum, stílus, kedvesség, jóképű, vicces stb stb. Aztán egy hónap után megpróbálták, és a csajnak az álla leesett, mert az illető bizony mikropénisz betegségben szenved, a 10cm is épp hogy megvolt neki. ezzel a csaj szó szerint nem tudott mit kezdeni, bár nagyon sajnálta a srácot, de tudta ő is, amit mindenki. 1 jó szexért egyszer el fogja hagyni, és azt nem akarta. Ennyi. És tudott mit mondott??? "Hát igen. Isten ad és elvesz"!:S Inkább most egy kis vétség, mint később egy válás, amely a nézeteid ellen vall, hisz "Amit Isten egybekötött azt ember szét ne válassza." És hidd el tudom milyen rossz. Én is hallottam a templomban, és bár nem hiszek úgy mint te, megesküdtem neki, hogy ez így lesz. Aztán 3év múltán, egy bírónő mégis szétszedte ezt, mert a feleségem mástól várt babát vetetett el, mialatt az enyém volt, csak kiderült. de egy fogadalom miatt nem akartam leélni az életem Boldogtalanul. És most? Egy 29 éves lánnyal élek "törvénytelen" kapcsolatban már vagy 4 éve, csak pusztán összeköltözve, és boldogabb vagyok mint valaha. Majd ezért is számot adok odafent. Elnézést, hogy ilyen sokáig tartott, nem a hitedben akartalak megrengetni, és bocsánatot kérek azoktól, akiknek a vallása miatt ez sértő volt, senkit nem akartam megbántani, csupán tapasztalatot, és véleményt írtam le. Köszönöm, ha végig olvastad, és remélem, hogy azért segített valamit, hisz ezen az oldalon az lenne a cél:)
2014. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Válaszoló! Köszönöm, hogy időt szántál az értelmes válaszra. Nem rengettél meg semmit, szilárd alapokon nyugszanak bennem ezek a dolgok. A szexszel kapcsolatban sem gondoltam meg magam, más érvek is vannak, amiket nem hívők is megfontolhatnak, de itt most nem erről van szó.

Magát a témát szerintem kimerítettük, amennyire itt lehetett. Talán nem a legmegfelelőbb fórumon tettem fel a kérdést. Köszönöm mindenkinek, aki nem destruktív módon közelített a témához.

2014. máj. 31. 17:43
 63/87 anonim ***** válasza:
mikropénisz az 2-3 cm.
2014. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, feleségül olyat vegyél, akivel kötöttségek nélkül tudsz eszélgetni az élet minden területéről. Hisz minden elmúlibk egyszer, a szerelem, a testi vágy, a gyermekek nevelése/irányítása, az egzisztenicia kiharcolása... Minden! S ott maradtok ketten, két öreg, akik nem szólhatnak egymáshoz, mert nem azonos a világnézetük. Ez lenne a boldogság, amit a párodnak szánsz?

A hit létét, vagy nemlétét kutatások szerint az agy egy bizonyos pontjának a hőmérséklete dönti el. Aki nem alkalmas a hitre, azzal tehetsz bármit, nem fog veled csatarendbe állni, legfeljebb a béke kedvéért rábólint, mint tették azt a középkorban is, akik nem akartak máglyára menni. Hagy ezt a szegény lányt békén és keress egy magadhoz hasonló társat.

2014. máj. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 Költőnő? ***** válasza:

Miquel általában egyet értek a válaszaiddal,most mégis hozzáfüznék vmit.

Ateista családban nőttem fel és sokáig elkövettem azt a hibát h a hitet a katolikus egyházzal azonosítottam. Sok bigott vallásos emberrel vitatkoztam erről és nem tudtak meggyőzni. Arra a következtetésre jutottam h a hit a gyengék védekezése a világ ellen akik nem akarnak v lusták gondolkodni.

Aztán történt vmi. Volt egy időszak, amikor rájöttem, h a vhogy dacára az összes anomáliának, vhogy mégis rend van az univerzumban.

Azóta béke van bennem és a saját "képemre átformálva" hinni kezdtem. Nem egyik napról a másikra. Azóta folyamatosan változom és sok béke költözött belém és sok gyűlölet hagyott el.

Nem vagyok isteni lény, érzek haragot, van bennem bosszúvágy olykor mert ember vagyok, de már meg tudok őszintén bocsátani és megtanultam bocsánatot kérni és elismerni a hibáim.

Számomra a hit az az, h egy vagyok a természettel és eggyé váltam önmagammal.

Annyival jobb így élni, mint korábban, haragban magammal,.a világgal.

Nekem a hit semmit nem vesz el sem fizikailag sem továbbra sem, lelkileg viszont sokat adott.

2014. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
Igen, én is nagyon sokáig hittem, hogy a hit a lusták, a gyengék menedéke. Ez a cikk változtatta meg a szemléletemet. Az ellentmondás azonban csak látszólagos. Azemberi agy rendkívül érzékeny valami (ezért is van nagy bölcsen minden oldalról kemény csonttal körülvéve), és a hajszálerek állapota is folyamatosan vátozik. Én is ismerek megtért tudóst, de ismerem nagyanyámat is, aki 60 évet rendkívül erős hitben élt le, majd egy enyhébb lefolyású agyvérzés hatására homlokegyenest megváltozott, és egyenesen őrült nek tartotta magát, amiért enyi évtizedet eltékozolt életéből a vallásra.
2014. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 A kérdező kommentje:

Miguel... "Az agy egy bizonyos pontjának a hőmérséklete..." Végtelenül tudományosan hangzik. De tudod, minek hangzik még? Materialista maszlagnak, szánalmas próbálkozásnak a hit megdöntésére. Ezt te sem gondolhatod komolyan. Erős hit kell az ateizmushoz...

Nyilvánvaló, hogy a megtérés nem lehetetlen, még csak nem is ritka. "Költőnő?" példáján is látszik, ez is egyfajta megtérés. És ha sorra vesszük a Katolikus Egyház szentjeit, akkor is sok olyannal találkozunk, aki nemhogy Isten nélkül, de Isten ellen élt, aztán mégis megtért, és most szentként tiszteljük. Persze, lehet, hogy csak kívülről változtatták az agyuk hőmérsékletét a négydimenziós fénylények... (Ugyan már.)

2014. jún. 1. 08:38
 68/87 anonim ***** válasza:

Az viszont tény, hogy az MRI-n látszik a vallásos, és nem vallásos ember agyműködése. Volt erről egy kiváló műsor a discovery-n. Már agyterület aktívabb a vallásosnál.

Elsősorban az empátia, és érzelmi működés az aktívabb, és a racionális rész viszont alig.

Az agykutatók nagy kérdése, hogy miért.

2014. jún. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
0%
nem kell hit az ateizmushoz. meglátok egy rákos gyereket, és tudom ha van isten felrúgom az ítélet napján!
2014. jún. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
0%
meg aki kinyírja a saját gyerekét aki önmaga de mégsem, hogy megbocsásson magának, az nem kicsit beteg :D
2014. jún. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!