Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan fogadjam el, hogy sose...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadjam el, hogy sose fog magasabb szintre emelkedni a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Nekem minden álmom az volt, hogy egyszer hozzámehessek ahhoz, akit szeretek, de ez sose fog valóra válni. Nem egyszerű dolog lemondani róla, nagyon boldogtalan vagyok így, már minden nap sírok titokban (most is). Aki volt már hasonló helyzetben, hogy bírt túllépni ezen a dolgon, és elfogadni, hogy kimaradt az életéből, amit nagyon szeretett volna?

2017. jan. 16. 08:48
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
18%
Érdekes, hogy úgy minősítesz engem, hogy nem is ismersz. Attól még, hogy nem szeretnék házasodni, hogyan van bátorságod azt írni, hogy sajnálod a páromat? Elhiheted, a párom legalább ugyan olyan boldog mellettem, vagy talán boldogabb is, mint amilyen te vagy, mert teljes harmóniában élünk. Csak sajnálni tudom azokat az embereket, akiknek az egész élete a házasság körül forog. Elmegy felettük az idő úgy, hogy igazán nem is éltek még, mert egy átkozott papírral vannak elfoglalva. A gyerek témát meg ne vond ide, mert szánalmas, hogy erre hivatkozol. Házasság nélkül is meg lehet oldani papírokkal, hogy ha valami baj történik az egyik féllel, akkor ne szenvedjen hiányt a másik.
2017. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
100%
Érdeseket írsz , még a párod nevében is nyilatkozol. Örök barátnő marad. Viszont teljesen más a férj és feleség mint a barátom barátnőm. Nem tudom mióta vagytok együtt, de hidd el nekem, egy nőnek sem esik jól , ha egész életére csupán egy barátnő marad. Félig van csak igazad, hogy házasság nélkül is meg lehet oldani bizonyos dolgokat. Viszont, ha megbetegszel vagy élet- halál közt fog lebegni, ( ami ne következzen be) a barátnőd nem írhat alá semmit sem majd ( kórházra gondolok) , mert jogilag senkid. Azt, hogy van bejegyzett élettársi kapcsolat megint másik dolog, de az sem házasság, tehát nem ugyanazok a jogok. Akiket ismerek, mint boldog a házasságkötés után és férfiak mondták, hogy teljesen más így élni. Olyanok mondták, akik x év után gyerekkel vették el a párjukat. Nah ennyi az egész, boldogok, nem forog az életük a szerinted " csak papír" körül.
2017. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
49%

"Érdeseket írsz , még a párod nevében is nyilatkozol."

Te is a párod nevében nyilatkoztál, hogy boldog. Erről ennyit.


"Viszont teljesen más a férj és feleség mint a barátom barátnőm."

Maximum csak annak más, akinek a papírok körül forog az élete és számít, és másnak akar megfelelni.


"Nem tudom mióta vagytok együtt, de hidd el nekem, egy nőnek sem esik jól , ha egész életére csupán egy barátnő marad."

A normális felfogású nők nem így gondolkodnak. Aki normális értékrend szerint nőtt fel, az tudja, hogy nem azon múlik a boldog kapcsolat, hogy házasok-e vagy sem. Ő nem csupán egy barátnő, ő a párom, a társam. Amiket írsz, abból az jön le, hogy amíg te csak egy barátnő vagy, addig nem vagy egyenrangú a férfival, legalábbis te így gondolkozol. Kisebbségi érzésed van, amíg nem házasodsz meg, pedig az csak egy papír. Valami baj van a fejedben. Te a barátnő szerepét lealacsonyítóbbnak találod mint a feleség szerepét, pedig egyik sem jobb a másiknál. Mondjuk itt a te fejedben vannak a problémák, kisebbségi komplexusod van. A barátnőm házasság nélkül is tudja, hogy egyenlőek vagyunk és ugyan annyi joga van mindenhez mint nekem. Te ezt egy papír után érzed csak, ami baromi nagy baj és jellemhibára utal.


És végül: Hidd el, túl nagy dolgot tulajdonítasz a házasságnak. Miért hiszed azt, hogy a barátnőm kevésbé boldog mint te? Mert nem házas? Nevetséges :D El kell, hogy keserítselek, de házasság nélkül is ugyan olyan boldogok, vagy még boldogabbak vagyunk mint ti:)

2017. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell velem vitatkoznod. Nyugodtan keress rá a gyakorin, mennyi FÉRFI és NŐ érzi többnek, bensőségsebnek a kapcsolatot házassággal.

Nincs igazad, nagyon is rendben van a fejemben minden. Szerintem nálunk boldogabb pár most nincs, akik a babájukat várják. Nekem viszont az jön le, amíg itt vitázni akartál velem, hogy engem, a kérdezőt és mindenkit, aki a kapcsolatát úgy szeretné felvállalni , hogy férj-feleség lealacsonyítod és próbálod próbálsz érvelni, hogy miért nem akarsz házasodni. Egyáltalán nincsen kisebbségi komplexusom, ezek szerint minden házasulandó pár női tagjának kisebbségi komplexusa van, ha jól veszem ki az írásodból. Engem nem kell meggyőzni, hogy nem akarsz nősülni és a párom szerint " hülye családban " nevelni a gyerekeidet. Viszont majd x év múlva, ha ne adj Isten a barátnőd mégis azt szeretné, hogy legyen házasság ( ezt nem tudhatod előre), nah akkor vedd elő a tudásod és akkor érvelj. Nem kell egy másik nőt kianalizálni, mert a párjával házasodni kívánnak. Rengeteg kérdés kering a gyakorin főleg ebben a témában, hogy x év múlva sem veszi el a nőt a párja . Régen nekem sem volt fontos a papír mindaddig, amíg nem találtam meg a párom, és ezzel a másik felem is ugyanígy van. Ennyi. Az előbb elolvastattam vele, amiket irkálsz és csak annyit mondott, hogy látom keresi még az igazit. :)

2017. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
24%
Elég vicces, hogy folyamatosan a férjed emlegeted, hogy ő mit szólt hozzá, neki mi a véleménye, mintha nem lenne önálló gondolatod. Na az ilyen nőktől mentsen meg az Isten. Honnan tudja hogy nem találtam meg az igazit? Egyáltalán honnan tudod, hogy te megtaláltad az igazit? Eláruljam? Sehonnan, ugyanis a mai világ tele van válással. Ahogy most én azt mondom, hogy megtaláltad az igazit, úgy te is azt mondod, pedig lehet nem is így van. Merész kijelentések ám ezek, úgy hogy vigyázz velük, mintha nem gondolnád át őket. Én nem győzködök senkit sem. Elfogadom, hogy valakinek fontos a házasság, ezzel nincs semmi gond. Nekem nem fontos és szerintem két nem házas ember simán lehet ugyanolyan boldog, mint két házas ember. Ennyi.
2017. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:
#38: Gratulálok a babához, legyen benne sok örömötök! :)
2017. aug. 1. 15:40
 47/56 anonim ***** válasza:
100%

Az a kettő, akik itt vitáznak, nagyon viccesek vagytok. Én nem vagyok házasságellenes, de nem is tartom életem nagy álmának az esküvőt, de:

- akinek csak papír meg egy nyűg a házasság intézménye, fogadja el, hogy sokan vannak azok, akiknek tetszik a gondolat, szeretnének feleségek/férjek lenni, és úgy éreznék teljesnek az életüket, ha hivatalosan is egy pár lesznek

- aki házasságpárti, az meg fogadja el, hogy vannak akik vagy maguktól, vagy rossz példák miatt ellene vannak a dolognak, és nem akarnak nősülni/férjhez menni, nem kéne őket győzködni és véleményt mondani a kapcsolatukról

- szánalmas az egyik tábornak a válások magas számát, a másiknak meg a házasságon kívül született gyerekeket felhozni, mivel egyrészt attól, hogy sokan elválnak, nem mindenki válik el, másrészt lefattyúzni egy házasságon kívül született gyereket azt minősíti, aki mondja

Kérdező, lépj tovább ezen a férfin. Nem azért, mert nem szeret, hanem mert mindketten mást akartok, és egyikőtök se hoz áldozatot a másikért.

2017. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
100%
Szia, végül hogyan alakult?
2018. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:
#48 Nem változott semmi, viszont a mai napig szomorú vagyok miatta, és egyáltalán nem érzem teljesnek az életemet.
2018. ápr. 26. 12:30
 50/56 anonim ***** válasza:
Köszönjük, már megszületett, 3,5 hónapos kislány. Az egyik válaszadó írta, hogy vitatkozom egy másik válaszolóval. Nem vitatkozni szerettem volna, csak nem tudtam megállni szó nélkül, mert egyszerűen bunkó a stílusa. Kérdező, sajnálom, de tényleg lépj túl rajta.
2018. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!