Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, titeket mennyire zavar, illetve elfogadnátok-e, ha a párotok meglepne egy Horvátországi nyaralással titeket?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Gondolkodok egy ideje, hogy a barátnőmet meglepem egy Horvátországi nyaralással. 2 éve vagyunk együtt. Elsősorban azoktól kérdezném, akik már voltak hasonló helyzetben: lányok titeket mennyire zavarna, ha a barátotok helyettetek is fizetné a nyaralást? Valószínű, hogy sikerül szereznem egy kis mellékes munkát amiből lenne plusz pénz, és abból gondoltam, elmehetnénk egyet nyaralni (a rendes fizetésemhez nem kellene hozzányúlnom). Persze tudom, hogy a barátnőmmel kell majd megbeszélnem, de érdekel mások véleménye is, mert biztos sokan mondják azt, hogy ha nincs pénze akkor ne menjen nyaralni. Azonban én szívesen elvinném magammal, egyedül minek menjek. Ő is dolgozik, de az albérlet mellett nincs annyi félretett pénze, hogy a felét fizetni tudja a nyaralásnak. Maximum bele tudna adni valamennyit. Még sosem voltunk együtt nyaralni, olyan jó lenne. 100-140 ezerből gondoltam elmenni, bár találtam 100-ért is félpanziós tengerparti szállásokat. Mint minden normális embernek, biztos neki is az lesz az első gondolata, hogy ne menjünk, mert ő fizetni szeretné a költségeit. Csak kár lenne ezért lemondani egy közös nyaralásról.

2017. jún. 12. 15:24
1 2 3 4 5
 21/43 Bence_ ***** válasza:
66%

Puszit, ölelést, mosolyt is beárazzátok? Ő fizeti a nyaralast a barátnője meg jól erzi magat! Ez mennyit ér?

Mindenki tegye azt amihez kedve van. Ha igy jó nekik akkor együtt vannak ha nem akkor külön.

2017. jún. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
78%

Imádnám. :) Nagyon szeretem a tengert, amikor régebben családdal voltunk, egész nap csak búvárkodtam. :D Szerintem ez egy nagyon szép es kedves gesztus, mindenképpen élnék a lehetőséggel. Persze a költségekbe beszállnék, amennyire tudnék, de nem érezném rosszul magamat, hogy ezt többségében a barátom fizeti. Szerintem azt vedd figyelembe, hogy mikor menstruál a barátnőd, és hogy a munkahelyéről el tudna-e jönni szabadságra, ezek fontos szempontok.

20N

2017. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Értem amit írtok és köszönöm a hozzászólásokat. Nem vagyok olyan, hogy ha szétmennénk, akkor a fejéhez vágnám, hogy mennyi mindent fizettem. Felnőtt férfi vagyok, normális érzelmi intelligenciával, sosem vágnám ezt a másik fejéhez. Még ha tányérok repkednének, akkor sem. Úgy gondolom, hogy ennyi önkontrollal minden normális embernek rendelkeznie kell. Az a baj, hogy januárban, amikor el kellett volna kezdeni erre gyűjteni, elég mélyponton voltunk és nem a nyaralással foglalkoztunk:) Belátom, hogy ezt nem így hirtelen 1 hónappal előtte kell kitalálni, de hát ugye a plusz pénz is most jött csak a képbe. Lehet, hogy azt csináljuk inkább, hogy elmegyünk a nagynénjéhez a Balatonra, ott ők biztosítanak nekünk is szállást, így ő is be tudna szállni a költségekbe. Aztán majd télen elkezdünk gyűjteni a nyaralásra és jövőre elmegyünk valami szép helyre (ha együtt leszünk még). Átgondolom még, meg megemlítem neki is, aztán majd kiderül. Csak olyan szép lett volna, nem akartam várni még 1 évet, de hát előbb kellett volna gondolkodnom:)
2017. jún. 12. 19:41
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Mit csináltatok ti 2 évig, ha nem ismerted meg annyira a barátnődet, hogy tudjad, hogyan viszonyulna egy ilyen ajánlathoz? Ès milyen kapcsolat ez, hogy nem lehet egyszerűen megbeszélni? Nem vagyunk egyformák, mindenki más mintákat hozott, mások a tapasztalataink, a preferenciáink. A munkahelyek rugalmassága sem egyforma, ahogy az sem, kit mennyire visel meg a menzesze. (Valaki írta, hogy figyelj erre az időpont kiválasztásánál). 2 éves kapcsolatban nem volna szabad gondnak lennie, hogy ezt megbeszéljétek.
2017. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

"2 éves kapcsolatban nem volna szabad gondnak lennie, hogy ezt megbeszéljétek."


Ki mondta, hogy gond? Egy szóval sem mondtam ilyet. Egyértelmű, hogy megbeszéljük felnőtt emberek módjára, de attól még érdekel mások véleménye, tapasztalata. Nem hiszem, hogy ez akkora baj.

2017. jún. 12. 20:18
 26/43 anonim ***** válasza:
74%

Fura volt egy-két válaszoló számomra. Házasságban ok, kapcsolatban nem, miért?

Te megkerested rá a pénzt, és a barátnőddel a tengerhez akarsz menni nyaralni, mert minden nyár egy lehetőség, hogy pótolhatatlan közös élményeket szerezzetek.

Ez egy cél, a pénz viszont csak egy eszköz, amire az időd és az energiád cseréled.

2017. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
71%

"Házasságban ok, kapcsolatban nem, miért?" - Egy kapcsolat kötetlenebb, mint egy házasság, az utóbbi elköteleződés, jellemzően közös kassza, míg az előbbiből sokkal egyszerűbben ki lehet szállni. Jó, én elhiszem, hogy itt sokan nem tapasztaltak vagy nem láttak annyi rossz példát, ami miatt én bizalmatlanabbá váltam, nekem erre a hozzáállásra megvan az okom. Nem ismerem a kérdezőt, a párját, a helyzetüket, de válaszoltam a kérdésre, akkor is, ha lepontozgatjátok a bizalmatlanabb hozzáállást tükröző válaszokat. A kérdés az volt, hogy "titeket mennyire zavar..." erre pedig az is válasz, ha zavar, ha utálok tartozni, ha a tapasztalataim miatt én ilyet nem vállalnék be.


No, mesélek egy sztorit a közelmúltból, kicsit hasonló eset, csak kicsiben. Megkeresett egy srác facebookon ismerkedési céllal. Számomra idegen, nincsenek közös ismerőseink, soha nem találkoztunk, szóval nincs semmi közös előzmény. Beszélgettünk, felhozta, hogy elmehetnénk moziba egyszer, de ragaszkodik hozzá, hogy a filmet ő választja ki, és nem fogadja el, hogy mindenki a maga költségeit fizesse személyes találkozásnál, egyszer egyikünk fizessen, egyszer másikunk. Nem tartott sokáig a beszélgetés, mert több ponton is különböztünk, de az egész önző hozzáállása nagyon ellenszenves volt, hogy tökéletesen semmibe vette az én álláspontomat, egyáltalán nem vette volna figyelembe, hogy én esetleg milyen filmet néznék meg, és elvárta volna, hogy lutrira belemenjek az egyszer egyik, egyszer másik fizet helyzetbe, amikor simán előfordulhat az is, hogy én többet fizetek egy másik alkalommal miatta, mint amennyit mondjuk ő fizet miattam egy előző alkalom esetén - én mindig odafigyelek, hogy a kereteimen belül költekezzek, de nem mindenki ilyen, és férfiak között is akadnak pazarlók.


Szóval bocs a negatív véleményemért, de a mi véleményünket kérdezted, és az én véleményem egy ilyen helyzetről ez, amit leírtam, és az olyanok miatt, akik az ilyen helyzetekkel valahogy visszaélnek, vagy legalábbis megpróbálják.


A ti konkrét helyzetetekre meg csak annyit mondok, hogy TE ismered a kapcsolatotokat, TE ismered a párodat, TE vagy ott mellette, és TE vagy az, aki ezt meg tudja vele beszélni. És soha ne viselkedj úgy, mint az az önző gyökér, akiről írtam, aki nálam próbálkozott be a napokban facebookon.

2017. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok nagyon szétoffolni a kérdést, de sajnos nem hagy nyugodni.

Számomra nagyon szimpatikus, hogy a kérdező kettőjük öröméért dolgozik, de ha teszem azt házasok lennének, akkor mindez már járna?

Mert hisz vagyonközösség van! Ez annyira kiábrándító. Mint ahogy az is kiábrándító lenne, ha nem lennének célok, amikért dolgozni érdemes.

Egy párkapcsolat pedig annyira komoly elköteleződés, amennyire a felek annak tekintik.

2017. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Nem járna, ha házasság van, de akkor kettejük pénzéből mennek, így a nőnek is jogában áll beleszólni, hova mennek, nem csak beteszi a kocsiba, mint egy csivavát.
2017. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Hát ha így plusz pénzből vinnéd, akkor szerintem rendben van. Engem az zavarna, ha a meglévő mindennapi életre "való" pénzből kéne emiatt elvenni. Akkor inkább szóltál volna, hogy mit szeretnél, és közösen összegyűjtjük a pénzt.

Az is lehet, hogy megbeszélitek és jövőre mentek, gyűjtötök rá, ha nagyon nem akarja.

Én személy szerint nem utasítanám el, hiszen a másik felemről van szó és ha úgy van, akkor később viszonoznám.


Volt nálunk, hogy barátomnak nagyon nem volt pénze, ekkor adtam neki, vagyis én fizettem sok mindent, mert nekem pont volt. Aztán most neki is van, jóval több mint nekem (rendszeres alkalmi meló suli mellett), így sokszor ő fizet apróságokat.


De a lényeg. Mond meg, hogy te ki szeretnél vele kapcsolódni és ha nem akarja, akkor csak elrontja a kedvedet. Te mindent elintéztél és nem fogod a fejéhez vágni, hogy anno azon a nyaraláson is te fizettél mindent.

2017. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!