Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem lehet elfogadnia a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet elfogadnia a barátomnak azt, hogy az exem mindig fontos marad számomra, de nem fontosabb nála?

Figyelt kérdés
17 éves koromban volt az első barátom. Ő nálam kicsit idősebb volt már (22F) 4 évig voltunk együtt. Motor balesete volt. :( Nem vagyok már szerelmes belé, de mindig emlékezni fogok rá szeretni fogom őt. Sosem beszélek neki senkiről, a szüleimnek is mondtam, hogy nem szeretnék beszélni róla. Megtörtént, sikerült feldolgoznom, de nem akarok az exem haláláról beszélni vagy úgy amúgy a közös múltamról vele. Nekem a szobámban van róla egy képem, ketten vagyunk rajta. Csak megölelt. Ezt tőle kaptam a születésnapomra amit együtt ünnepeltünk. Nem szeretném elrakni, sosem. Ez emlék. De a barátomat zavarja nagyon. Arra kért, hogy ha lehet rakjam el ezt a fotót és ne díszelegjen a falon. Tudjátok mi az érdekes? Hogy most mondta először. 8 hónapja vagyunk együtt, nem először járt nálam és még sosem tett megjegyzést.Kérdezte, hogy ki ő. Meséltem neki, mert érdekelte. De csak most kért meg, hogy rakjam el! És nem valami szépen, mintha valami baja lenne velem. Nemsokára hozzá költözök, közös albérletben leszünk. Nem akartam vinni a képet. Eszembe se jutott. Mégis mondta, hogy a képet a lakásába nem akarja meglátni és főleg nem a majd közös szobánkba. Ezt megértem,de mégis a franc ütött belé? Hiába kérdezem mi a baja? Mióta zavarja ez? Olyan mérgesnek és szomorúnak látom. Én lezártam a múltat. Nekem a barátom fontos. De nem szeretném kettőjüket összehasonlítani. Ebbe bele se mennék. Mit csinálhatnék, hogy ne legyen ilyen elutasító velem? Most lesz vagy a 4-dik olyan alkalom, hogy amikor jön hozzám akkor furán viselkedik. amikor nála vagyok vagy egy egész hétvégét semmi baja nincs.
2018. jan. 26. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
24%
Ha szereted akkor fogad el hogy neki ez rosszul esik .. szerintem most benne van ez serelem majd lenyugszik legyel vele turelmes ereztesd vele hogy mennyire szereted ot :)
2018. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
77%
Picit tapintatlan a párod. Én tuti, h nem akadnék ki ha a párom szobájában találnék ilyen "megemlékezés" célból kitett képet. Múltad. Szeretted a haláláig. És emlékek fűznek hozzá. Nekem ez normálisnak tűnik. Legalábbis én ezen nem puffognék, sőt, rosszul is érezném magam ha ez miatt haragudnék a barátomra.. Szerintem ezt le kell ülnötök megbeszélni, h most hirtelen miért kezdte el őt zavarni..
2018. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
57%

Azért szólt csak most, mert azt hitte, hogy van annyi eszed, hogy önmagadtól elpakolod az exed képét, ha már vele vagy. Időt adott neked, és most telt be nála a pohár.

A haláleset szörnyű. De tartsd tiszteletben, hogy a jelenlegi párodat zavarja, hogy még mindig a múltban élsz.


Lépj túl rajta. Nem fontos az, hogy a fotó látható helyen legyen. Legyen a szívedben és kész.


Fogadd el, hogy a párodat zavarja, hogy az exed fotója még mindig kint van. Ezzel azt mutatod neki, hogy pl. ő csak azért van, hogy az exedet elfelejtsd. Tudod, ha ló nincs jó a szamár. Vagy ő csak egy búfelejtő.


Próbáld már meg az ő helyébe is képzelni magad egy picit.

2018. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
24%

Biztos zavarja, hogy ahelyett,hogy ő vigyorogna a falról veled, az exeddel vigyorogsz a falon, holott érthető okokból már nem vagytok együtt. Oké, emlék, stb, szerintem sem nagy gond. De ahogy elmondod, más helyzetekben normális és vinni sem viszed a képet magaddal az albérletbe. Igazából ugyan annyi lenne neked eltenni a fiókba költözésig, mint neki legyinteni rá, ugyan úgy költözésig. Megtehetnél ennyit, mert mások már azon hisztiznek, hogy az addigi emlékeid nem égetted el rituálisan, ő meg csak azt szeretné, hogy ne legyen a falon. Gondolom az inkább a problémád,hogy idegesen kérte tőled.

31/f

2018. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
A képet azért szeretném a falon hagyni, mert ez nem a közös lakásunk. Ez az én szobám az én képem ami már kint van régóta a falon. A szüleim mondták, hogy szeretnék átalakítani a szobámat, de a képet ők sem akarták levenni. Nem én kértem, ők mondták, hogy ezt fent fogják hagyni. Ők is ismertek, nagyon szerették a szüleim. Sőt a szüleim a mostani barátomat is nagyon szeretik már. Én feldolgoztam a múltat,de emlékeim maradtak és nem akarom elrakni a képet jó mélyre egy fiókba. A barátomhoz meg sosem vittem volna a képet, mert az picit fura lett volna. De így nagyon rosszul esett a támadás.
2018. jan. 26. 16:51
 6/67 A kérdező kommentje:
És nem is búfelejtő a barátom. Nem helyettesít senkit. Őt önmagárt szeretem. Nem az exemet látom benne és nem is pótlékot kerestem. Ennek semmi köze a múlthoz. Megismertük egymást, szerelmesek lettünk és együtt vagyunk. Beszélek vele, de már fel se akarja hozni ezt a témát csak fáradtan rám szól, hogy engedjük el az egészet, nem fog az exemről beszélni, de nagyon örülne ha elraknám a képet. így ennyivel kimerül a beszélgetésünk erről. Soha az előtt nem mondta, hogy neki ez fájó pont.
2018. jan. 26. 16:55
 7/67 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nagyon türelmes volt a párod eddig, azért nem szólt. Remélte hogyha kellően erős lesz a kapcsolatotok, akkor magadtól elrakod. Nem tetted, igy jogosan akadt ki. Senki sem kérte, hogy dobd ki az emlékeid, de el kell döntened hogy a múlt vagy a jövő....

Senki nem örülne, ha a párja és az exe fotójába ütközne, gondolkodj az ő fejével is.

Az emlékek őrzése visszahúz a múltba és nem enged továbblépni.

2018. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
68%
Ha meghalt szegény akkor teljesen felesleges a barátodnak féltékenykednie meg lázongania, ez az egyik dolog. A másik meg, hogy a te szobád, a te életed.
2018. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
90%

Úgy írok, hogy én is vesztettem el számomra fontos embert. Ahogy mondod 8 hónapja vagytok együtt, szóval régebben lehet, hogy azért nem szólt, mert viszonylag friss volt a kapcsolat, de zavarta eddig is a dolog. Gondolom az frusztrálja, hogy amikor nálad vagytok a ott "figyel" a volt párod a falra miközben ti beszéltek, csókolóztok... stb.

Biztos tudja, hogy mivel nem szakítás volt, hanem az élet választott el titeket, ezért mindig szeretni fogod az exed. Szerintem mondd el neki, hogy ha összeköltöztök nem tervezed (és nem is tervezted) magaddal vinni a képet.

Azt is elmondhatod neki, hogy sok szép emléked van, de ezekkel az emlékekkel nem kell versenyeznie, mert a jelenben vagy és őt szereted, de legyen picit megértőt. Ott hagyod a régi szobád, a múltat, a fotót, attól még az fontos lesz, de vele tervezed a jövőt.

Remélem sikerül megoldanotok!

2018. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Ha elrakom a képet örökre az olyan mintha kidobtam volna a képet. Nincs különbség lényegében. Ő már halott, egy halottra féltékenynek lenni nagyon nagy butaság. Nem szeretek róla beszélni a barátomnak,de senkinek sem. Kicsit olyan érzésem van mintha kiakarná túrni a barátom az exemet. A lelkemből. De azt nem fogja tudni, mert mindig fontos lesz számomra. Ha nekem szól még a kapcsolatunk elején szépen, hogy zavarja akkor rögtön elmondom amit csak most próbálok a tudtára adni,hogy ő nekem már nincs, csak egy emlék. Bizonygatnom kell, hogy szeretem őt? Mert kint van egy halott szerettem képe a falon?Nem fontosabb az elhunyt exem mint a párom. Ezért kérdeztem, hogy mi a baj? Miért csak most mondja? Mindent megfogunk beszélni, mert muszáj lesz.DE ha azt hiszi, hogy lefogom szedni a képet a falról akkor téved.
2018. jan. 26. 18:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!