Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem lehet elfogadnia a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet elfogadnia a barátomnak azt, hogy az exem mindig fontos marad számomra, de nem fontosabb nála?

Figyelt kérdés
17 éves koromban volt az első barátom. Ő nálam kicsit idősebb volt már (22F) 4 évig voltunk együtt. Motor balesete volt. :( Nem vagyok már szerelmes belé, de mindig emlékezni fogok rá szeretni fogom őt. Sosem beszélek neki senkiről, a szüleimnek is mondtam, hogy nem szeretnék beszélni róla. Megtörtént, sikerült feldolgoznom, de nem akarok az exem haláláról beszélni vagy úgy amúgy a közös múltamról vele. Nekem a szobámban van róla egy képem, ketten vagyunk rajta. Csak megölelt. Ezt tőle kaptam a születésnapomra amit együtt ünnepeltünk. Nem szeretném elrakni, sosem. Ez emlék. De a barátomat zavarja nagyon. Arra kért, hogy ha lehet rakjam el ezt a fotót és ne díszelegjen a falon. Tudjátok mi az érdekes? Hogy most mondta először. 8 hónapja vagyunk együtt, nem először járt nálam és még sosem tett megjegyzést.Kérdezte, hogy ki ő. Meséltem neki, mert érdekelte. De csak most kért meg, hogy rakjam el! És nem valami szépen, mintha valami baja lenne velem. Nemsokára hozzá költözök, közös albérletben leszünk. Nem akartam vinni a képet. Eszembe se jutott. Mégis mondta, hogy a képet a lakásába nem akarja meglátni és főleg nem a majd közös szobánkba. Ezt megértem,de mégis a franc ütött belé? Hiába kérdezem mi a baja? Mióta zavarja ez? Olyan mérgesnek és szomorúnak látom. Én lezártam a múltat. Nekem a barátom fontos. De nem szeretném kettőjüket összehasonlítani. Ebbe bele se mennék. Mit csinálhatnék, hogy ne legyen ilyen elutasító velem? Most lesz vagy a 4-dik olyan alkalom, hogy amikor jön hozzám akkor furán viselkedik. amikor nála vagyok vagy egy egész hétvégét semmi baja nincs.
2018. jan. 26. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:
de őszintén? Remélem egy árva szót, egy kicsi megjegyzése sem lesz és köszönömet sem akarok hallani. Csak fogja majd be. Nem hiszem el, hogy csak ilyennel lehet bizonyítani, hogy szeretem és ne értsen félre dolgokat.
2018. jan. 26. 19:25
 22/67 anonim ***** válasza:
38%
Nő vagyok és totálisan megértem az exedet. Én sem szeretnék egy olyan szobában csókolózni a párommal, ahol az exe képe van kit a falon, legyen bármi is az oka. Nem egy halottra féltékeny, hanem egyszerűen nem érzi azt, hogy túl lennél rajta, és jogosan. Hiába mondogatod, ha túl lennél rajta és igazán szeretnéd a jelenlegi párodat, már rég levetted volna azt a képet magadtól.
2018. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:
De sose mondta, hogy zavarja. Ez is az én hibám?
2018. jan. 26. 19:26
 24/67 A kérdező kommentje:
És amikor kérdezett róla mondtam, hogy túl léptem rajta és feldolgoztam viszonylag hamar ráadásul. Erre semmit nem reagált ami arra utalt volna, hogy zavarja. Csak most ennyi idő elteltével ugrik nekem. Nem tudtam, hogy neki ez rosszul esik. Mégcsak elsem mondhattam így, hogy nem kell aggódnia.
2018. jan. 26. 19:28
 25/67 anonim ***** válasza:
46%

Kislány, arra várt, hogy önmagadtól cselekedj, hogy ne felszólításra és kérésre.


De akkor ezek szerint neked szájbarágósan mindent kérni kell, hogy ezt csináld és azt csináld, mert önmagadtól képtelen vagy cselekedni!

2018. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
81%

Elolvastam az egészet. Az elején még jóindulattal akartam hozzászólni, aztán csak annyit, hogy kicsit önző vagy, de a harmadik oldalon látva a tombolást azt kell megállapítanom, hogy egy önző kis pitsa vagy. :D Milyen modorban beszélsz te a párodról? Fogja be a száját? És mit nem lehet azon felfogni, hogy eddig azért nem szólt, mert friss kapcsolat volt és úgy érezte nincs még erre joga? Már többen is leírták, de te csak ellenkezel. Te folyton csak magadról beszélt, te, te, te, de az emberi lélek működéséről láthatóan fingod sincs. Ez az egész helyzet annyira egyértelmű, csak a végtelen önzésedben egyáltalán nem próbálsz meg a másik fejével gondolkodni.


Ő megpróbált, nyolc hónapig tekintettel volt az érzéseidre. Várt, hogy hátha kapcsolsz, hogy ez a helyzet számára kellemetlen. Amúgy nem kell Sherlocknak lenni, hogy miért most szólt: mert most jön az életetekben a változás, a költözés! Nem tudom eldönteni, hogy buta vagy vagy önző.

2018. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
41%

Nem értem miért szidjátok a kérdezőt!


Szerintem teljesen rendben van, hogy a saját otthonodban, a saját szobádban kint van a képe! Ehhez senkinek semmi köze. Azt sem ítélném el, ha az új lakásba is vinnéd a képet, de írtad, hogy az neked furcsa lenne ez így még szimpatikusabb!


Ne haragudj de én biztos nem venném le a falról! Nőjjön fel a párod és ne féltékenykedjen egy halottra! Ahhoz meg semmi köze 8 hónap után, hogy otthon nálad mi van! Én biztos jól helyre raknám, aztán duzzogjon. Mi lesz később!?

2018. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 A kérdező kommentje:
Mert a barátom kérése egyáltalán nem önző kérés? És én vagyok önző? Meg ptsa? Mert amikor kérdezett és én válaszoltam neki, nem mert mondani, hogy tűntessem el a képet? Az én hibám, hogy azt gondoltam nem zavarja? Nem vagyok gondolatolvasó és látnok sem. Ha nem nyitja ki a száját nem fogom tudni mi a baja. Jelét se mutatta amiből következtethettem volna. Megkértem az apámat, hogy holnap segítsen kifúrni a képet vagy mutassa meg, hogy kell,mert szeretném inkább elrakni a képet. A barátom úgy is tovább éreztetné velem, hogy zavarja a halott exem.
2018. jan. 26. 20:37
 29/67 anonim ***** válasza:
57%

Off: El lehet a véleményünket mondani normálisan is, nem kell személyeskedni.

Ha nekem kislányoznának és pitsáznának így, akkor örülhetne az illető, ha a nyakát nem tekerem ki, pedig alapvetően egy toleráns ember vagyok.

2018. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem értem miért most szól, amikor pár hét és hozzáköltözök. Nem is itt fogok élni már,de azért ne legyen a falon az a kép. Nem is lehet vele beszélni csak megbántva érzi magát pedig én segíteni próbáltam neki, hogy ne aggódjon és ne legyen elbizonytalanodva.
2018. jan. 26. 20:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!