Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem lehet elfogadnia a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet elfogadnia a barátomnak azt, hogy az exem mindig fontos marad számomra, de nem fontosabb nála?

Figyelt kérdés
17 éves koromban volt az első barátom. Ő nálam kicsit idősebb volt már (22F) 4 évig voltunk együtt. Motor balesete volt. :( Nem vagyok már szerelmes belé, de mindig emlékezni fogok rá szeretni fogom őt. Sosem beszélek neki senkiről, a szüleimnek is mondtam, hogy nem szeretnék beszélni róla. Megtörtént, sikerült feldolgoznom, de nem akarok az exem haláláról beszélni vagy úgy amúgy a közös múltamról vele. Nekem a szobámban van róla egy képem, ketten vagyunk rajta. Csak megölelt. Ezt tőle kaptam a születésnapomra amit együtt ünnepeltünk. Nem szeretném elrakni, sosem. Ez emlék. De a barátomat zavarja nagyon. Arra kért, hogy ha lehet rakjam el ezt a fotót és ne díszelegjen a falon. Tudjátok mi az érdekes? Hogy most mondta először. 8 hónapja vagyunk együtt, nem először járt nálam és még sosem tett megjegyzést.Kérdezte, hogy ki ő. Meséltem neki, mert érdekelte. De csak most kért meg, hogy rakjam el! És nem valami szépen, mintha valami baja lenne velem. Nemsokára hozzá költözök, közös albérletben leszünk. Nem akartam vinni a képet. Eszembe se jutott. Mégis mondta, hogy a képet a lakásába nem akarja meglátni és főleg nem a majd közös szobánkba. Ezt megértem,de mégis a franc ütött belé? Hiába kérdezem mi a baja? Mióta zavarja ez? Olyan mérgesnek és szomorúnak látom. Én lezártam a múltat. Nekem a barátom fontos. De nem szeretném kettőjüket összehasonlítani. Ebbe bele se mennék. Mit csinálhatnék, hogy ne legyen ilyen elutasító velem? Most lesz vagy a 4-dik olyan alkalom, hogy amikor jön hozzám akkor furán viselkedik. amikor nála vagyok vagy egy egész hétvégét semmi baja nincs.
2018. jan. 26. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
64%
Ez most már szimpla hiszti és duzzogás.
2018. jan. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 A kérdező kommentje:
És igen, tényleg egy kva szót nem akarok hallani erről a barátom szájából. Mert még mindig ő lenne az aki ezen lovagolna feleslegesen.
2018. jan. 27. 09:17
 43/67 A kérdező kommentje:
A hisztit nem én csináltam,hanem ő. Amikor próbáltam vele beszélni,de csak elutasítóan viselkedett.
2018. jan. 27. 09:18
 44/67 A kérdező kommentje:
Én nyugodt voltam és csöndes. Sosem szoktam hisztizni és duzzogni..főleg nem a szüleim előtt és főleg nem ilyen dolog miatt. Nem volt rinya amikor levettük a képet.
2018. jan. 27. 09:20
 45/67 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, ez pedig tőled volt durva, h egész eddig foggal és körömmel ragaszkodtál a képhez, most fogtad és széttépted. Akkor most mennyit is jelent ez neked?! Kicsit szembe köpted magad. Vagy majd a párod orra alá fogod dörgölni, h "Miattad még a képet is összetéptem"?! Nem tudom mitől "rosszabb" eltenni a fiókba egy képet, mint összetépni... Eddig totál neked adtam igazat, de ezzel a hiszti, haragból széttéped a képet, hát... eléggé megfordítottad a hozzáállásomat a dolgokhoz. Ne haragudj!
2018. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
44%
#40, apádnak ez mire volt jó? És hogy jön ehhez? Amúgy mindegy, ostoba ember, aki nem tudja elfogadni a valóságot, és éretlen, aki ezt azzal oldja meg, hogy eltakarja, másfelé néz, vagy rákényszerít, hogy valaki takarja el. A szívedbe meg úgyse látnak. De nem sok jót ígér ez, sehogyse.
2018. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 A kérdező kommentje:
Nincs kedvem leírni,hogy hogy érzem magam amiért egyáltalán le vettük a képet. :( Ez akkor lett kirakva amikor kaptam a születésnapomra. És még élt. Nem élek a múltban, de ez akkor is emlék volt és nem gondoltam,(főleg mert nem mondta hosszú ideig) hogy tűntessem el a képet. Szomorú voltam már akkor amikor apa levette a képet. Elővenni úgy sem vettem volna elő. Kis millió kép van szanaszét fiókokban polcon ilyen kisebb dobozokban. Egyszer sem nézek rájuk. Egy családi fotóra sem. Nem szoktam csak úgy elővenni az ilyen képeket. Ez is beporosodott volna kb. Nem azért volt kint,hogy nézzem őt. Inkább arra a napra emlékeztem vissza szívesen amikor azt az ajandékot kaptam tőle. A szándék volt a lényeg. Nem akarok erről beszélni,mert még félre értitek,hogy a múltban ragadtam,nem engedtem el egy halott embert. Dehogyis nem. Nem szeretnék erről beszélni a barátommal. Azt meg eszembe se jutott elmondani,hogy ki is lett dobva a kép. Semmi köze hozzá igazából. Látni láthatja,hogy nincs a falon. Nem örülnék neki ha mégegyszer akár felhozná egy perc erejéig. Az már komolyan túlzás lenne és nem akarom többet egy már nem élő személy emlékét megsérteni. Tényleg csak fogja be. Én nem eddig sem meséltem magamtól az exemről. Pont azért nem,mert nem szeretek a halottakról beszélni azt meg végképp nem akartam,hogy azt higyje az exemet szeretem még és őt esetleg kevésbé.
2018. jan. 27. 09:40
 48/67 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,nem értem. Mire nem volt jó amit csinált az apám? Ne gondoljátok őt rossz embernek,nem is szokott foglalkozni a dolgaimmal, a magánéletemmel. Csak segített,meséltem neki és elmondta a véleményét. Ez miatt nem fogok haragudni rá. De azért apa is felhozta a papámat cinikusan. Hogy az ő képét nem kell eltakarítani az életemből? Megrázta a fejét párszor aztán ment melózni.
2018. jan. 27. 09:44
 49/67 anonim ***** válasza:
67%
Nem rosszból, de nem beszélsz róla, mert nem szeretsz róla beszélni, de a tőle kapott képet, ami egész eddig kint volt a falon, ami elméletileg fontos volt (bár nem értem mennyire lehetett az ha széttépted, és erre nem válasz, mert porosodni fog.. nyilván a képtartóra nem száll a por, amit le kell törölni...), azt el tudtad viselni, h ott van és mindig szembe jött veled. Oké, h élt akkor amikor kaptad és felkerült, de ez is egy emlék, mint a személy, aki már nem él. Nincs olyan különbség. Apukádnak meg semmi joga, h ítélkezzen a párod véleménye felett, mert vele nem történt gondolom ilyen, h át tudja érezni, h milyen érzés egy halott exről képet látni a szerelme szobájába..
2018. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
47%
És eleve nem baj, h van képed róla!Ezt a párod is biztosan kiemelte. Csak kérte, h ne legyen kint. Szerintem tökre érthető. Nekem is meghaltak a szeretteim, de nem sorakoztatom fel a szobámban az ő képüket sem. Vannak róluk képeim és igen, ha eszembe jutnak akkor előszedem a képeket és megnézem. Ez szerintem nem olyan nehéz dolog.
2018. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!