Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem lehet elfogadnia a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet elfogadnia a barátomnak azt, hogy az exem mindig fontos marad számomra, de nem fontosabb nála?

Figyelt kérdés
17 éves koromban volt az első barátom. Ő nálam kicsit idősebb volt már (22F) 4 évig voltunk együtt. Motor balesete volt. :( Nem vagyok már szerelmes belé, de mindig emlékezni fogok rá szeretni fogom őt. Sosem beszélek neki senkiről, a szüleimnek is mondtam, hogy nem szeretnék beszélni róla. Megtörtént, sikerült feldolgoznom, de nem akarok az exem haláláról beszélni vagy úgy amúgy a közös múltamról vele. Nekem a szobámban van róla egy képem, ketten vagyunk rajta. Csak megölelt. Ezt tőle kaptam a születésnapomra amit együtt ünnepeltünk. Nem szeretném elrakni, sosem. Ez emlék. De a barátomat zavarja nagyon. Arra kért, hogy ha lehet rakjam el ezt a fotót és ne díszelegjen a falon. Tudjátok mi az érdekes? Hogy most mondta először. 8 hónapja vagyunk együtt, nem először járt nálam és még sosem tett megjegyzést.Kérdezte, hogy ki ő. Meséltem neki, mert érdekelte. De csak most kért meg, hogy rakjam el! És nem valami szépen, mintha valami baja lenne velem. Nemsokára hozzá költözök, közös albérletben leszünk. Nem akartam vinni a képet. Eszembe se jutott. Mégis mondta, hogy a képet a lakásába nem akarja meglátni és főleg nem a majd közös szobánkba. Ezt megértem,de mégis a franc ütött belé? Hiába kérdezem mi a baja? Mióta zavarja ez? Olyan mérgesnek és szomorúnak látom. Én lezártam a múltat. Nekem a barátom fontos. De nem szeretném kettőjüket összehasonlítani. Ebbe bele se mennék. Mit csinálhatnék, hogy ne legyen ilyen elutasító velem? Most lesz vagy a 4-dik olyan alkalom, hogy amikor jön hozzám akkor furán viselkedik. amikor nála vagyok vagy egy egész hétvégét semmi baja nincs.
2018. jan. 26. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 A kérdező kommentje:
Nem volt poros a kép,azt takarításnál mindig át törölgettem. A fiókban lévő képeket viszont elő se veszem azért porosak. Van fotó album azt sem szoktam elővenni és nézegetni. Azért téptem szét,mert már a kép levételével azt éreztem,hogy kivan dobva. Így is úgy is eltűnt az emlékem róla. És nem! A barátom sosem emelte ki,hogy megtarthatom a fotót csak rakjam el. Ő csak annyit mondott,hogy vegyem le és rakjam el. De külön hangsúlyt nem fektetett arra,hogy RAKD EL és megnézegetheted. Ő megkért valamit. Amúgy az is zavarta volna ha néha elővettem volna vagy megtartom. Lehet nem most,de mivan ha valamikor azt is felhozta volna,hogy nem örül neki,hogy van róla egy elrakott képem? Mivan ha az is zavarta volna? Kitudja. Hiszen minden csak hónapok után képes a fejemhez vágni és engem beállítani rossznak,mert nem olvastam a gondoltaiban.
2018. jan. 27. 10:08
 52/67 A kérdező kommentje:
Különben tényleg fura,hogy engem neveztetek önzőnek. Mert én pont azt vettem észre,hogy itt egyes egyedül a barátom akarata az ami elfogadható és érthető. Ha nem tépem szét a képet csak simán elrakom akkor mibe lehetett volna belekötni? Hát én nem gondoltam,hogy a szerelem ennyire önző. Undorító,hogy csak ezzekkel a lépésekkel mint a kép levétel lehet valamit csak bizonyítani.
2018. jan. 27. 10:13
 53/67 A kérdező kommentje:
Azt viszont elmondom neki mielőtt összeköltöznénk,hogy soha többet ne várja el tőlem,hogy kitaláljam mit érez,mert nem akarok kitalálósdit játszani. Aztán majd hónapok múlva valamit kér tőlem közben elutasító lesz ő érzi magát megbántva én meg vagyok a rossz ember.
2018. jan. 27. 10:16
 54/67 A kérdező kommentje:
És ha csak olyan lépésekkel lehet bizonyítanom,hogy szeretem őt..hogy másokat kitúrok valahogy az életemből akkor össze sem akarok költözni.
2018. jan. 27. 10:17
 55/67 anonim ***** válasza:
66%
Jézusom.... A RAKD EL kijelentéssel biztosan nem azt gondolta, h tépd szét. Ne haragudj, de ritka egy sötét ember vagy ráadásul mintha ezt élveznéd is, és kiszolgáltatott helyzetet generálsz. És mi van akkor ha elteszed és előveszed nézegetni? Ehhez már tényleg nincs köze. Plusz olyat sem mondhatott volna, h dobd ki. A rakd el alatt értette, h számára mindegy, h mit csinálsz vele (elrakod, kidobod) csak ne legyen szem előtt. Miért vagy ennyire önző? H nem veszed figyelembe az ő érzéseit? Ő egész eddig figyelembe vette a tiédét, de most már úgy gondolta, h itt az ideje, h te is kicsit alkalmazkodj hozzá és tedd el a képet máshová.
2018. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 A kérdező kommentje:
Már mondtam,hogy nem szoktam nézegetni a képeket. Ezt sem azért nézegettem igazából. Csak szimplán eszembe jutott az a nap. De külön késztetésem úgy sem lett volna arra,hogy elővegyem. Meg hogyan basszus,ha hamarosan elköltözöm? És a képet nem vinném magammal. A szüleim meg eleve mindent átfognak rendezni és ide nem fogok ellátogatni hű de gyakran ezután. Ha igen,akkor pedig jobb lett volna ha ott marad a falon a kép ahogy volt évekig. Egyáltalán nem tartom magam önző embernek. 6 oldalon keresztül a barátomról van szó. Hogy Ő Ő Ő Ő Ő rá gondoljak és legyek tekintettel stb. Abba senki sem gondolt bele,hogy nekem az az emlék úgy emlék ha nem bszom el egy fiókba.
2018. jan. 27. 10:26
 57/67 anonim ***** válasza:
57%
Az igazi emlékeket a szívedben őrzöd. Ennyi. Ne drámázz már!
2018. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 A kérdező kommentje:
Oké
2018. jan. 27. 10:37
 59/67 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagy te autista kérdező? Vagy eddig barlangban éltél, hogy ennyire nem érted az emberek motivációit? Beteges, amit csinálsz. Amiket itt összehadoválsz a gondolatolvasásról az ijesztő. Ami számodra ekkora rejtély az mindenki számára evidencia. Nem értem, mit nem értesz és honnét veszed, hogy látnoki képesség kell annak kitalálásához, hogy valakit zavar az ex képe a falon.


A drámai összetépésre semmi szükség nem volt. Ez már csak a te egyéni műsorod. Vedd észre, hogy akik szerint le kellett volna venni a képet azok mind azt mondják, hogy semmi szükség nem volt a megsemmisítésre, ez csak a te indulataid levezetését szolgálta. Inkább veszekedtél volna még két hétig emiatt a barátoddal, de a végén talán beláttad volna, hogy igaza van és valóban tudtál volna azonosulni a döntéssel, de te inkább a radikális megoldást választottad. Miért? Mert a lelkedben forrong valami, amit csak így tudsz feloldani, és ezt később majd jól az orra alá dörgölheted, hogy ő önző meg undorító próbák elé állít.


Nekem az a véleményem, hogy te az emberi kapcsolatok legalapvetőbb dinamikájával nem vagy tisztában.

2018. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 A kérdező kommentje:
Oké.értem
2018. jan. 27. 10:45
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!