Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem lehet elfogadnia a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet elfogadnia a barátomnak azt, hogy az exem mindig fontos marad számomra, de nem fontosabb nála?

Figyelt kérdés
17 éves koromban volt az első barátom. Ő nálam kicsit idősebb volt már (22F) 4 évig voltunk együtt. Motor balesete volt. :( Nem vagyok már szerelmes belé, de mindig emlékezni fogok rá szeretni fogom őt. Sosem beszélek neki senkiről, a szüleimnek is mondtam, hogy nem szeretnék beszélni róla. Megtörtént, sikerült feldolgoznom, de nem akarok az exem haláláról beszélni vagy úgy amúgy a közös múltamról vele. Nekem a szobámban van róla egy képem, ketten vagyunk rajta. Csak megölelt. Ezt tőle kaptam a születésnapomra amit együtt ünnepeltünk. Nem szeretném elrakni, sosem. Ez emlék. De a barátomat zavarja nagyon. Arra kért, hogy ha lehet rakjam el ezt a fotót és ne díszelegjen a falon. Tudjátok mi az érdekes? Hogy most mondta először. 8 hónapja vagyunk együtt, nem először járt nálam és még sosem tett megjegyzést.Kérdezte, hogy ki ő. Meséltem neki, mert érdekelte. De csak most kért meg, hogy rakjam el! És nem valami szépen, mintha valami baja lenne velem. Nemsokára hozzá költözök, közös albérletben leszünk. Nem akartam vinni a képet. Eszembe se jutott. Mégis mondta, hogy a képet a lakásába nem akarja meglátni és főleg nem a majd közös szobánkba. Ezt megértem,de mégis a franc ütött belé? Hiába kérdezem mi a baja? Mióta zavarja ez? Olyan mérgesnek és szomorúnak látom. Én lezártam a múltat. Nekem a barátom fontos. De nem szeretném kettőjüket összehasonlítani. Ebbe bele se mennék. Mit csinálhatnék, hogy ne legyen ilyen elutasító velem? Most lesz vagy a 4-dik olyan alkalom, hogy amikor jön hozzám akkor furán viselkedik. amikor nála vagyok vagy egy egész hétvégét semmi baja nincs.
2018. jan. 26. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
36%

Ne csinálj úgy válaszoló, mintha te lennél az egyetlen akinek meghalt egy szerette. Miért kellene a jelenlegi párodnak is osztoznia a gyászban? Már az első pár hónap után sem lett volna meglepő, ha MEGKÉR, h ne legyen ott a kép, mert mondjuk nem érzi magát jól tőle. Teljesen érthető. És nem azért mert az exedről van szó.

Kb. akkor én is kirakhatnám az exemmel a képemet (bár nem halt meg fizikailag), mert számomra olyan, mintha meghalt volna, amikor elhagyott. Sokáig "gyászoltam" én is a kapcsolatot és mai napig eszembe jut, van, h befolyásolja a napjaimat, mégse dörgölöm ezt senki orra alá, h nekem mekkora veszteség volt ez. Ez az én személyes dolgom. Ha kérdeznek, oké, beszélek róla, de nem generálok olyan helyzeteket, h magamat hozzam áldozatnak. Kislány vagy, vagy pedig felnőtt nő! Neked is alkalmazkodnod kell a párodhoz, tekintettel kell lenned rá. Bár a hozzáállásodat látva, nem lesz egy hosszú életű kapcsolat

2018. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 A kérdező kommentje:
Nem dörgöltem semmit sem az orra alá. Én csak akkor beszéltem róla ha valamit kérdezett tőlem ezzel kapcsolatosan. De utána sosem hoztam fel a témát és egyszersem álítottam be magam áldozatnak. Azt pedig nem kértem tőle,hogy gyászolja az exemet. Én ilyet nem mondtam és kértem tőle.
2018. jan. 27. 11:36
 63/67 A kérdező kommentje:
És alkalmazkodtam. Leszedtem a képet már írtam.
2018. jan. 27. 11:36
 64/67 anonim ***** válasza:
59%
Nem mondtad, de ezt érezteted a duzzogással, meg a hisztiddel, h összetépted inkább a képet. Amolyan belső dühöngés, amiért nem érzi amit te és ezt igazságtalannak látod... Mindegy, te életed, te lelkibékéd, de szerintem az exed sem szeretné, h így állj ehhez.
2018. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sajnálom kérdező, hogy most pedig átestél a ló túlsó oldalára.


Őszintén, miért gondoltad azt, hogy jó ötlet az összetépés? Mit éreztél ilyenkor?


Akkor akár az összes családi fotódat is széttéphetnéd ezzel az erővel, ami neked van, hisz írtad, hogy úgysem nézed őket.


Amúgy a pasid úgyis megfogja kérdezni, hogy miért tépted szét. Erre mit fogsz neki válaszolni?


Egyébként, bocsi, de akármennyire is hajtogatod, hogy túl vagy rajta, nem vagy túl. A jelenlegi cselekedeted is azt bizonyítja.

A volt és a jelenlegi párod se azt akarta volna, hogy ilyen éretlen, gyerekes módon old meg az előtted álló problémát.


Ne baj, gyerekes viselkedésedet majd idővel remélem kinövöd és sokkal humánusabban fogod megoldani a problémáidat.


De ha benned valami lelki feszültség felszabadult, mert széttépted, akkor az jó. De vigyázz, lehet, hogy egyszer olyat tépsz szét, amit a későbbiekben nagyon fogsz sajnálni.

2018. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
#61, neked is őszinte részvétem
2018. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Kaptál itt hideget, meleget (főként hideget), pedig szerintem nem érdemled meg. Én nem tartalak önzőnek, igaz, a párodat sem.


Értelek, mikor azt írod, nem a kép a lényeg, hanem az, hogy akkor még élt, mikor készült, mikor együtt felraktátok, és te azt a pillanatot próbáltad megőrizni. Ismerem az érzést - Ha ezt megtöröd, vagyis leveszed a képet, azzal egyrészt véglegesen elengeded, másrészt meg bűntudatod van, hogy már nem tiszteled az emlékét, hiszen ennyi maradt belőle, és te ezt is megszüntetted.


Te nem vagy még túl a halálán. Tudom, hogy nem így gondolod, és makacsul bizonygatod, de a kép is, és az is, hogy nem beszélsz róla, azt mutatja, hogy még nem heverted ki. Ez érthető, hiszen az első szerelmed, tragikus hirtelenséggel ment el, ezt nehéz feldolgozni. De muszáj lesz! Mert nem jön vissza, elhunyt, és az élet megy tovább.


Én azt tanácsolom, keress fel egy szakembert, aki segít abban, hogy tudj róla beszélni, és ne mérgezze meg a jelenlegi kapcsolatod. Tudom, hogy dühödben tépted el a képet, mert a barátod nem érti, hogy semmi másod nincs, csak ez a pillanat, amihez ragaszkodsz, de ő nem gyászol, másként látja a dolgokat. És igen, érzi, hogy ez még nem lefutott kör. Érthető az ő dühe is, meg a te fájdalmad is. Kérlek, menj el szakemberhez! Hidd el, hogy szükséged van rá, és hogy jót fog tenni!

2018. jan. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!