Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem lehet elfogadnia a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet elfogadnia a barátomnak azt, hogy az exem mindig fontos marad számomra, de nem fontosabb nála?

Figyelt kérdés
17 éves koromban volt az első barátom. Ő nálam kicsit idősebb volt már (22F) 4 évig voltunk együtt. Motor balesete volt. :( Nem vagyok már szerelmes belé, de mindig emlékezni fogok rá szeretni fogom őt. Sosem beszélek neki senkiről, a szüleimnek is mondtam, hogy nem szeretnék beszélni róla. Megtörtént, sikerült feldolgoznom, de nem akarok az exem haláláról beszélni vagy úgy amúgy a közös múltamról vele. Nekem a szobámban van róla egy képem, ketten vagyunk rajta. Csak megölelt. Ezt tőle kaptam a születésnapomra amit együtt ünnepeltünk. Nem szeretném elrakni, sosem. Ez emlék. De a barátomat zavarja nagyon. Arra kért, hogy ha lehet rakjam el ezt a fotót és ne díszelegjen a falon. Tudjátok mi az érdekes? Hogy most mondta először. 8 hónapja vagyunk együtt, nem először járt nálam és még sosem tett megjegyzést.Kérdezte, hogy ki ő. Meséltem neki, mert érdekelte. De csak most kért meg, hogy rakjam el! És nem valami szépen, mintha valami baja lenne velem. Nemsokára hozzá költözök, közös albérletben leszünk. Nem akartam vinni a képet. Eszembe se jutott. Mégis mondta, hogy a képet a lakásába nem akarja meglátni és főleg nem a majd közös szobánkba. Ezt megértem,de mégis a franc ütött belé? Hiába kérdezem mi a baja? Mióta zavarja ez? Olyan mérgesnek és szomorúnak látom. Én lezártam a múltat. Nekem a barátom fontos. De nem szeretném kettőjüket összehasonlítani. Ebbe bele se mennék. Mit csinálhatnék, hogy ne legyen ilyen elutasító velem? Most lesz vagy a 4-dik olyan alkalom, hogy amikor jön hozzám akkor furán viselkedik. amikor nála vagyok vagy egy egész hétvégét semmi baja nincs.
2018. jan. 26. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
És ahogy írtátok. Nem kell versenyeznie senkivel sem. Hiszen szeretem őt nagyon. Azt is mondtam neki, hogy nem viszem a közös lakásunkba a képet. Ő mondta, hogy nem hozhatom erre válaszoltam, hogy soha nem is szerettem volna. A papámról is van kint képem. Ezt nem is mondtam. Az éjjeli szekrényem van és az is egy közös fotó. Ő rákban halt meg :( Az bezzeg nem zavarja.
2018. jan. 26. 18:47
 12/67 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, te még nem vagy túl a múlton, mert

- nem tudsz az exedről nyugodtan beszélni

- még mindig őrzöd kint a falon a képét


Azért nem szólt az elején, mert azt hitte, hogy vagy annyira érett felnőtt nő, hogy önmagadtól majd leszeded. Kapise???


Attól, hogy elteszed a képet egy dobozba, attól még az emlék ott lesz benned, a szívedben, de minél többször látod kint a képét, annál fájdalmasabb és nehezebb lesz őt elengedned.


Tudom, hogy miről beszélek, nekem anyukám most egy éve halt meg 56 évesen. 12 évig küzdött a daganattal. Idő kellett míg megnéztem a képeit, de most már bátran megnézem, és örülök, ha látom. Apukám viszont rá se tud nézni.

Én már sokkal oldottabban beszélek anyáról.


Az élet megy tovább. Fogadd el.


És ha párkapcsolatot akarsz, akkor sürgősen elteszed a képet és nem egózol.

Persze, hogy fáj, de értsd meg, nem táplálhatsz erős érzelmeket egy halott iránt!


Hogy akarsz boldog kapcsolatot új férfival, ha arra nem vagy képes, hogy elengedd az előzőt???????????

2018. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
30%
ui.: Eléggé gyerekes összehasonlítanod a nagypapádat egy volt pasiddal!!!
2018. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem érthető a reakciója. Korábban nem szólt, mert még friss volt a kapcsolat, és remélte, hogy magad is eljutsz oda, hogy levedd. De nem így történt, és mostmár szóvá tette. Valóban zavaró lehet egy "exes" képet nézegetni, akár él még az illető, akár nem. Nem azért mert féltékeny, hanem egyszerűen csak senki nem nézi az ilyet szívesen. Olyan, mintha görcsösen kapaszkodnál még a múltba. Legyél egy kicsit tekintettel az ő érzéseire is, legalább akkor tedd el a képet, mikor átmegy hozzád.
2018. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 A kérdező kommentje:

Rögzítve van a kép, a falba van fúrva. Azt nehezen tudnám levenni aztán megint felrakni aztán megint levenni.


Azért hoztam fel a papámat, mert kb ugyan annyi ennek a jelentősége. Mintha az exemről lenne szó. Ha élne és nem lennénk együtt akkor nem lenne kint kép. De máshogy alakult az életem és őt elveszítettem. Nekem sikerült feldolgoznom ezért tudtam mindig boldogan ránézni a képre és ezért nem okozott problémát mással is ismerkednem. Mert tovább tudtam lépni. A barátom az aki ezzel visszaránt inkább a múltba. Én sosem hoztam fel és nem akartam róla beszélni, mert a páromat nem akarom senkihez sem hasonlítani és nem akartam, hogy úgy gondolja nekem fontosabb nála bárki is. Ha elraknám a képet az olyan mintha még félnék rá nézni a halott szerettemre aki már nincs velem többé. De nem így van. Én nem ragadtam a múltban. Azért van kint mert EMLÉK. Friss kapcsolat elején is mondhatta volna, hogy zavarja és akkor azonnal megtudom neki mondani, hogy én erről mit gondolok és ne aggódjon. Akkor most nem gondolná, hogy nekem még mindig az exem kell. Kérdezett róla, de a poblémáját nem mesélte el nekem. Pedig meghallgattam volna.

2018. jan. 26. 19:06
 16/67 A kérdező kommentje:
Én legyek tekintettel rá? Jó mélyre dugjam el a képet egy életre csak mert neki nem tetszik, hogy valaki mást is szerettem vagy mi? Felejtsek el valakit? Ő miért nem tudja megérteni, hogy nekem ennyi maradt az exemből? Mindig szeretni fogom igen, de már nem úgy mint a páromat ahogy szeretem most. Hogyan lehetne megértetni ezt másokkal, hogy ez nekem fontos, de nem kell semmi rosszra gondolni és kételyei se legyenek. Kimondhatatlanul szeretem a barátomat nem hiszem el, hogy ezt nem vette észre sosem és egy halott ember miatt van köztünk feszültség.
2018. jan. 26. 19:10
 17/67 A kérdező kommentje:
De lehet teszek egy próbát és most hétvégén leszedem a képet. Remélem pezsgőt is fogunk bontani és boldog lesz. A képet meg elrakom a többi kacat közé Évente egyszer kinyitom a fiókjaimat ahol képek,papírok, meg minden vacak van. Oda tökéletes lesz. Ha csak ezzel tudom bizonyítani valakinek, hogy nem ragadtam a múltban és a halott exem nem fontosabb akkor rendben.
2018. jan. 26. 19:15
 18/67 anonim ***** válasza:
52%

Nem baj kislány, majd ha agyilag is felnősz, megérted, hogy mit próbálunk neked elmagyarázni.


Azzal, hogy elteszed a képet, még NEM FELEJTED EL, csak nincs fizikálisan szem előtt.


A pasidat az zavarja, hogy FIZIKÁLISAN!!!! kint van az exed képe.

Az, hogy te csendes magányodban gondolsz rá, az magánügy.


És az, aki nem tud beszélni az elvesztett személyről, az még NINCS TÚL a múlton!


Az egoista makacs viselkedésed ránt vissza a múltba.

Miből tartana leszedni azt a r..hadt fotót a falról, eltenni? Az emlékeidből úgysem törlöd ki. Akkor mentsd rá telódra, de NE LEGYEN MÁR A MOSTANI PASID ELŐTT!!!


Éretlen kislány vagy még!

2018. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 A kérdező kommentje:

Pont azért nem szeretek a halott exemről beszélni,de a papámról sem különben, mert attól még rossz emlékeim vannak és nem akarom, hogy erről beszélgessünk amikor a jelenben kell élnünk és tovább léptem. Nem akarom, hogy úgy tűnjön én még mindig ragaszkodom az exemhez. Ezért nem beszélek erről és bennem amúgy van egy kis rossz érzés eleve amikor egy elhunyt emberről beszélünk. Legyen szó bárkiről. Mást sem szeretnék hallgatni, hogy a halott szeretteiről beszél.

Magányomban nem nézegetném az exem képét. Nincsen ilyen problémám. De ha lenne pillanatnyilag előbb nézném a párommal való közös képeimet a telefonon. Engem nem érdekel már az exem, nem akarok róla beszélni, csak van egy emlékem és ennyi. Ezt nem akartam elrakni, vagy telefonra lementeni. Amúgy az is biztos zavarná.

2018. jan. 26. 19:22
 20/67 A kérdező kommentje:
Leszedem a képet majd.
2018. jan. 26. 19:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!