Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem lehet elfogadnia a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet elfogadnia a barátomnak azt, hogy az exem mindig fontos marad számomra, de nem fontosabb nála?

Figyelt kérdés
17 éves koromban volt az első barátom. Ő nálam kicsit idősebb volt már (22F) 4 évig voltunk együtt. Motor balesete volt. :( Nem vagyok már szerelmes belé, de mindig emlékezni fogok rá szeretni fogom őt. Sosem beszélek neki senkiről, a szüleimnek is mondtam, hogy nem szeretnék beszélni róla. Megtörtént, sikerült feldolgoznom, de nem akarok az exem haláláról beszélni vagy úgy amúgy a közös múltamról vele. Nekem a szobámban van róla egy képem, ketten vagyunk rajta. Csak megölelt. Ezt tőle kaptam a születésnapomra amit együtt ünnepeltünk. Nem szeretném elrakni, sosem. Ez emlék. De a barátomat zavarja nagyon. Arra kért, hogy ha lehet rakjam el ezt a fotót és ne díszelegjen a falon. Tudjátok mi az érdekes? Hogy most mondta először. 8 hónapja vagyunk együtt, nem először járt nálam és még sosem tett megjegyzést.Kérdezte, hogy ki ő. Meséltem neki, mert érdekelte. De csak most kért meg, hogy rakjam el! És nem valami szépen, mintha valami baja lenne velem. Nemsokára hozzá költözök, közös albérletben leszünk. Nem akartam vinni a képet. Eszembe se jutott. Mégis mondta, hogy a képet a lakásába nem akarja meglátni és főleg nem a majd közös szobánkba. Ezt megértem,de mégis a franc ütött belé? Hiába kérdezem mi a baja? Mióta zavarja ez? Olyan mérgesnek és szomorúnak látom. Én lezártam a múltat. Nekem a barátom fontos. De nem szeretném kettőjüket összehasonlítani. Ebbe bele se mennék. Mit csinálhatnék, hogy ne legyen ilyen elutasító velem? Most lesz vagy a 4-dik olyan alkalom, hogy amikor jön hozzám akkor furán viselkedik. amikor nála vagyok vagy egy egész hétvégét semmi baja nincs.
2018. jan. 26. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:
Na igen és én sem beszéltem rólatok csúnyán. Amúgy mindenkinek köszönöm a választ. Aki le hülyézett, kislányozott, önzőnek, butának, és pitsának nevezett annak is.
2018. jan. 26. 20:41
 32/67 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező. Ha mondjukegy hónap múlva költöztök össze, és addig találkoztok mondjuk 10szer nálatok, akkor miért nem tudod leszedni 10szer azt a képet , vagy éppen arra az egy hónapra ? Az is akkora trauma lenne neked ?

31/f

2018. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 A kérdező kommentje:
Belevan fúrva a falba. Keretben is van és ezt nem tudom folyton leszedni aztán megint befúrni a falba. Én mindennap megyek hozzá kivéve péntek és kedd. Akkor ő jön hozzám. Ma mondjuk pont nem volt, mert vissza kellett menni a munkahelyére, behívták még. Szóval nem, nem lett volna lehetőségem így se, arra, hogy levegyem folyton a képet.
2018. jan. 26. 21:09
 34/67 A kérdező kommentje:
Nincs is kerek egy hónap mire mehetek hozzá. Már várom amúgy, de remélem addigra nem lesz semmi baja. Szerintem nem haragudhat azért, mert más is fontos nekem valamilyen szinten.
2018. jan. 26. 21:11
 35/67 anonim ***** válasza:
52%

Persze, hogy joga van a kérdezőnek az exe képét a falon tartani, nem viszi el a rendőr. Viszont másnak meg joga van nem jó képet vágni ehhez. Megoldott már valaha egy szerelmi civódást a jogokra való hivatkozás? Én még nem sok példát láttam. Az együttérzés és a kompromisszum, na meg a tisztelet sokkal hatásosabb.

A pitsázás meg az értetlenkedés, hisztériázás meg a párjáról való foghegyről nyilatkozás miatt ment. Leégne a képemről a bőr, ha akár csak anonim módon is úgy beszélnék a barátomról, ahogy ő.

2018. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 A kérdező kommentje:
Komolyan zavart, hogy azt mondtam remélem befogja a száját? Ezt leszámítva szerintem eléggé szépen beszéltem a barátomról és nem bántottam őt.
2018. jan. 26. 21:28
 37/67 anonim ***** válasza:
54%

Én is azokkal vagyok, akik szerint le kellett volna venned már rég...

Lehet neked fontos más is, de ezt nem kell minden nálatok találkozásnál a másik képébe tolni. Most mibe kerül valami felső fiókba tenni, amit akármikor kinyithatsz ha nosztalgiázni akarsz.

Nekem is halt már meg közeli hozzátartozó, de elég morbid lenne nap mint nap az ő képét nézni. Emlékszem én rájuk anélkül is teljesen, hogy másoknak ezzel kellemetlenséget okozzak.

Nekem se esne jól, ha a barátom a halott barátnő képéhez ragaszkodna így. Nem akarnék úgy összebújni, csókolózni, nemhogy még szexelni, hogy néz a falról.

Szomorú hogy meghalt, de ettől még szerintem ez nem egy ilyen tabu, a kép meg egy szent és érinthetetlen ereklye.

2018. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
17%

Éretlen egy ember.

A változásnak meg az az oka, hogy úgy érzi eljött az idő, hogy elkezdje átszabni a gondolkodásodat. Figyelj erre, lesz még több is

2018. jan. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
56%

A kommentek alapján azt gondolom, hogy még nem dolgozta fel a kérdező a tragédiát. Bizonyos szinten tovább lépett, mert nem tud mit csinálni (hiszen egy halottat feltámasztani nem lehet), de akkor sincs készen az új kapcsolatra.

Őrizze a szívében az emlékét, de ne a falról nézzen le rájuk... Nyilván az első hetekben ezt kevesen tennék szóvá, de az összeköltözés küszöbén már joggal érezheti az új barát, hogy erről beszélni kell.

2018. jan. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:
Reggel apa korán leszedte. Neki ma is melóznia kell csak későn jön haza úgyhogy gyors megcsinálta. A kép keretet elraktam magát a fotót meg apa előtt szét téptem. Elmeséltem neki,hogy a barátom nem szerette volna ha hogy ha a halott exem kint lenne a falon. Azt is mondtam,hogy fiókba rakosgatni nem fogok egy képet amit úgy sem veszek elő majd, így meg akár kukába is landolhat ez a kép. Kilett dobva. Apáéknak van róluk fotó azt még én adtam nekik. Apa szerint se akkor se most nem lenne hozzá joga,hogy arra kérjen szedjem le a fotót. Hát jogai tényleg ne legyenek,mert én sem hivatkozok arra sosem,hogy "jogom van hozzá" jogom van ilyet kérni". De nem is akarok erről szgról beszélni többet. Az elmúlt napokban folyton egy halott emberről beszélünk.
2018. jan. 27. 09:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!