Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok! Nektek mi a tapasztala...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Nektek mi a tapasztalatotok a magyar pasikkal udvarlás terén? Jók vagy inkább rosszak?

Figyelt kérdés
Én leginkább rosszat tapasztaltam és mindenhol ismerőseim csak panaszkodnak rájuk.Idézem"nem udvarolnak.Nekünk kell őket felszedni. Semmi romantika.Ha szép vagy meg csak arra akarnak de kapcsolatra nem.Mintha gáz lenne újabban jó nővel lenni d.gáson kívűl is".Hát őszintén szólva hírekben is láttam közvéleménykutatást tartottak és a lányok pont ugyanerre panaszkodtak.Nektek is ilyen rosszak a tapasztalataitok velük?Én már őszintén lassan ott tartok,hogy inkább beiratkozok nyelvtanfolyamra és németül tanulok és inkább átjárok 1 órára lévő Bécsbe ismerkedni.Azt hallottam hogy külföldi pasik ezerszer normálisabbak mint a magyarok.És tényleg kerestem a hibát magamban...de amikor már minden barátnődtől és ismerősödtől ugyanazokat a panaszokat hallod amit te is tapasztalsz akkor bizony nem magadban fogod keresni tovább a hibát,hogy mért nem lehet normális pasit találni....150-en voltunk évfolyamban egyetemen.kb 10-en házasok a többi szingli...ez nem normális.Kíváncsi lennék,hogy nektek is ilyen lesújtóak e a tapasztalataitok?
2018. febr. 18. 14:23
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
31%
#27: Nem, rólam nem kell ledumálnia a bugyit egy nőnek sem. De értsd már meg: A saját véleményedtől független fogalom a szexizmus. Nem attól lesz szexista egy dolog, mert nálad nem fér bele a keretbe. Én sem akarom minden téren egyformává tenni a két nemet, de ettől még szexizmus a dolog.
2018. febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

Igazatok van lányok abban,hogy az egyenjogúság a jogi dolgokban érvényesül nem a nemi szerepekben.Elég beteg dolog már az ilyen gondolkodás,hogy a nő dumálja le a bugyit a pasiról.Tudod kinek kéne az ilyen töketlen pasi....a nemi szerepek továbbra sem változtak.De sajnos megfigyeltem,hogy sok férfi akar a nőjéből pasit csinálni kb.....apám például velem akarta nyirattatni a füvet.Beintettem rá,hogy nem vagyok hajlandó férfimunkát csinálni.Hónapokig cseszegélt mert olyan lusta a ház körüli munkához. De ugyanígy nem kérek abból sem,hogy egy pasi főzőcskézzen miközben én meg nézem,hogy hogyan készíti el. Igenis meg vannak a határok. Előfordult itt a hozzászólók részéről,hogy azzal akarták magyarázni,hogy a külföldiek azért tudnak jobban udvarolni mert több a pénzük.Hát szerintem azért sok dologhoz nem kell pénz. Mondjuk közös hobbi vagy programok.Legyen az egy túrázás vagy úszás. De nem még idáig sem jutnak el. Csak azt látom,hogy annyi nekik az udvarlás,hogy átjön dvd-zni.Meg elmegyünk sétálni és esetleg 1 hónapban 1x azért valahova.Minden lakótársamnál is ez ment a pasija részéről.Hát azért ez bárhogyan is de egy nagy nulla a részükről. Persze ugyis kapom majd a savat hogy akkor h.lyékkel ismerkedtem. De amíg minden lakótársamnál is ezt láttam....Elgondolkoztató miért is Magyarországon van a legtöbb szingli.Hát talán ezért.Mert azon kívűl,hogy átjönnek dbd-zni semmit nem csinálnak.Undorító a hozzáállásuk. Ez nem kapcsolatépítés amit a magyar férfiak művelnek hanem közös punnyadás.Egy kapcsolatban kellene,hogy legyen közös érdeklődési kör, programok stb....de nem úgy látom,hogy erre képesek lennének.És akkor mindenen csak a garasoskodást látni rajtuk.Hát nem tudom...hozzám 2 naponként minimum átjött egy pasi akkor mindig vettem ételt meg italt....az sincs ingyen.Havi szinten csak erre kiadtam kb 20.000ft-ot. Ha én nőként nem rinyálok a költségeken akkor ők hogy lehetnek férfi létükre ennyire töketlenek?Tényleg nem képesek felfogni,hogy bennünk emberekben is működnek állati ösztönök?Ami azt jelenti,hogy mi nők azt a férfit választjuk aki dominánsnak érzünk. És esetleg az a pasi aki garasoskodik az sehogy se lesz alfa a szemünkben.Visonghatnak ezeken az anyagiakon,hogy a nőknek fontos a pénz.De hiába visongnak akkor is ez van.Igen a nők megnézik,hogy mije van annak a férfinak.De nem magáért hanem az utódokért teszi.Hogy elég biztos alapot tud-e nyújtani az a férfi,hogy szüljek neki esetleg 2 gyereket. Van-e elég alfa. Ezt minden nő felméri akár tudatosan akár tudattalanul de felméri.És nem a saját kényelmére hanem a fajfenntartási ösztönből

Ugyhogy sajnálom az olyan pasit aki a csaja elött garasoskpdik meg egyenjogúságra hivatkozik ennek okán.E-em .Egy férfi az legyen férfi.Ő udvaroljon és ő nyissa ki jobban a pénztárcát.Mert ha nem akkor hosszú barátságban lesz a kezével.Én úgy látom a válaszok alapján,hogy a legtöbbeteknek szintén rossz tapasztalata van velük.Szóval külföldiek jobbak.Adok nekik egy esélyt innentől.Túl sok idióta viselkedést láttam a magyarok részéről.

2018. febr. 18. 19:23
 33/60 anonim ***** válasza:
30%
Én is hajlandó vagyok udvarolni, teperni, védelmezni azt a nőt, aki hajlandó nekem főzni, mosni, takarítani és szülni. Miért nem szexizmus az előbbi, és miért szexizmus az utóbbi, kedves feminácik?
2018. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:
Az,hogy valaki azt mondja,hogy a nőnek a konyhában van a helye az szexizmus.Mivel ezzel a nőket lekicsinylik,hogy csak arra vagyunk jók,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk.Emögött a megjegyzés mögött mindenki tudja,hogy ez húzódik meg,a lekicsinylés.De az,hogy a férfi udvaroljon.Az egy alapvető dolog.Mindig is a ti dolgotok volt.Aki ezt vitatja az abnormális
2018. febr. 18. 19:47
 35/60 anonim ***** válasza:
46%
Befigyel a kettős mérce megint. Tehát addig kell nektek az egyenjogúság, amíg ti jártok jól vele.
2018. febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
59%

"De az,hogy a férfi udvaroljon.Az egy alapvető dolog.Mindig is a ti dolgotok volt.Aki ezt vitatja az abnormális"


A főzés-mosás-takarítás nem női dolog volt? Nem azt mondom, hogy ettől még az kéne legyen, csak a logikád nem működik.

Amúgy ahogy fentebb írták, az udvarlás korábban sem a nőnek szólt, hanem a családjának.

2018. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
58%

"Igazatok van lányok abban,hogy az egyenjogúság a jogi dolgokban érvényesül nem a nemi szerepekben.Elég beteg dolog már az ilyen gondolkodás,hogy a nő dumálja le a bugyit a pasiról."

"Az,hogy valaki azt mondja,hogy a nőnek a konyhában van a helye az szexizmus.Mivel ezzel a nőket lekicsinylik,hogy csak arra vagyunk jók,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk."


Kérdező. Tisztában vagy egyáltalán a szexizmus szó jelentésével? :D Bemásolom neked az értelmező szótárból: NEMI HOVATARTOZÁSON ALAPULÓ ELŐÍTÉLET.

Nem, nem csak az a nemi hovatartozáson alapuló előítélet, hogy a nőnek a konyhában a helye. Oké, ez neked kényelmetlen. De pont ugyanolyan nemi hovatartozáson alapuló előítélet, hogy TE kijelentesz valamit, hogy a férfiaknak ez meg az a feladatuk. A különbség annyi, hogy ez szintén neked kényelmes.

Az a helyzet, hogy kőkeményen szexista vagy.


"De ugyanígy nem kérek abból sem,hogy egy pasi főzőcskézzen miközben én meg nézem,hogy hogyan készíti el. Igenis meg vannak a határok. Előfordult itt a hozzászólók részéről,hogy azzal akarták magyarázni,hogy a külföldiek azért tudnak jobban udvarolni mert több a pénzük.Hát szerintem azért sok dologhoz nem kell pénz. Mondjuk közös hobbi vagy programok.Legyen az egy túrázás vagy úszás."


Engem érdekel a sütés-főzés. Az nem lehet közös hobbi? Valahogy a barátnőimnek eléggé bejött, hogy közösen alkottunk valamit a konyhában. Most akkor, nem vagyok elég férfias?

Valóban nem kell pénz a túrázáshoz és az úszáshoz. Tudod, hogy hány nő ismerősöm csinálja ezeket? 2! Érted, KETTŐ. Miből gondolod, hogy randi terén a nőket érdekli az, ami neked tetszik? Amikor szóba került bármilyen társaságban, hogy a nőknek mihez lenne kedve randin, csak a sablonszövegeket mondták: Beülés valahova, kajálás, közös filmnézés. A pasik azért ilyen randikat találnak ki, mert erre van igény.


"Elgondolkoztató miért is Magyarországon van a legtöbb szingli."

Wut? Mióta? :D


"Ez nem kapcsolatépítés amit a magyar férfiak művelnek hanem közös punnyadás."

A kapcsolatépítéshez 2 ember kell. So...


"Havi szinten csak erre kiadtam kb 20.000ft-ot. Ha én nőként nem rinyálok a költségeken akkor ők hogy lehetnek férfi létükre ennyire töketlenek?"

Hmm. Érdekes, hogy állításod szerint nem számít a pénz, mégis ott lyukadsz ki. TE. A havi lakhatásom 30.000. Egyetemre járok, húzós szakra. Nem vet fel a pénz. Furcsa, hogy egy barátnőmet sem zavarta eddig a dolog, hogy nem költök rá havonta egy húszast. És furcsa, hogy mind jól érezték magukat velem.


A pénzes szöveged... Ha ezt leírja egy férfi, letépik a fejét, hogy mekkora szexista. Nálad okés? :D


"Egy férfi az legyen férfi.Ő udvaroljon és ő nyissa ki jobban a pénztárcát.Mert ha nem akkor hosszú barátságban lesz a kezével."

Bocs, de ha prostit akarnék, prostihoz mennék. A kezem köszöni jól van és jó pár kéz szokott neki besegíteni.


"Szóval külföldiek jobbak.Adok nekik egy esélyt innentől.Túl sok idióta viselkedést láttam a magyarok részéről."

Azt hiszem, minden magyar férfi nevében mondhatom: KÖSZÖNJÜK, hogy békén hagysz minket.

2018. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:
Az udvarlás sosem a családnak szól,hanem a nőnek.Ugyhogy ezt buktad. A nő dolga a főzés,mosás,takarítás.Igen az.Nekem pasi ne főzzön.Női munka.A szennyesemet egy pasi se fogdossa.Női munka.A takarításban viszont igenis meg foghatja a férfi is a porszívót. Abba semmi nőies nincs.Se a mosogatógépbe belerakni maguk után a mosatlanjukat. Vannak tipikus női jellegű dolgok és tipikus férfi dolgok.Az udvarlás férfiak dolga.De nektek nem muszály.Hát sok különbség biztos nem lesz köztetek ésva legtöbb magyar férfi között.Biztos nem véletlen fogy rohamosan a magyar nép.Ááá biztos nem ez a mentalitás húzódik mögötte,hogy a világ minden kincséért sem emelnék meg magukat a férfiak némi udvarlásra vagy normalitásra.Láttam már neten tárgyalni csajokat ezt a témát amit mi most.Érdekes módon hiába mondjuk évek óta mi nők, hogy változtatnotok kéne bizonyos dolgokon a viselkedéseteken.Leterelitek annyival a hiányosságaitokat,hogy minden nő pénzéhes ribi meg ilyen szövegek.Ugye az egoizmus.Én belefáradtam,hogy veletek vesződjek.Egyre biztosabban látom,hogy veletek nem lehet mit kezdeni.Nem fogtok változtatni a viselkedéseteken,hogy vagy csak annyit akartok vagy totál életképtelen módon viselkedtek.Hiába mondjuk mi nők már évek óta,hogy kapjátok már össze magatokat mert elfogyunk.A világ minden kincséért sem ismernétek be,hogy baj van veletek.Férfi ego.Én vok a tökéletes és bmi rossz van arról csak a nő tehet.Ez így van.Ugyhogy azt hiszem kár további időt vesztegetnem a magyar férfiakra.Évek óta mondjuk de még a beismerésig is csak 10 év múlva talán eljuttok,hogy változtatni kéne és jobban odatenni magatok. Nem fogtok.Részemről nincs kedvem ehhez tovább.Állítom legközelebb már nem anyagi okú lesz az elvándorlási hullám Magyarországról.
2018. febr. 18. 20:40
 39/60 anonim ***** válasza:
68%
Udvarolunk mi annak a kevés nőnek, aki megérdemli. De ilyen "nőnek", mint te, udvaroljon a halál!
2018. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
90%

Azért a háztartásvezetés a mai világban ne legyen már csak egy ember dolga. Ha nőként valaki este 9 után esik haza, a férfi meg 4kor akkor ne a nő álljon neki főzni. Közösen vegye ki mindkét fél a részét, amelyik éppen ráér az csinálja az aktuális feladatot.


Az udvarlás egy rítus, az állatvilágban is a hím csinálja. Nem véletlenül, a férfi a dominánsabb, ő a határozottabb és a kezdeményezőbb. A nő a befogadó, de ez nem azt jelenti hogy passzív. Jelez, kacérkodik, flörtöl és egy bizonyos színt után az udvarlás befejeződött de a napi flört mindkét részről egy jó működő kapcsolatban meg kell, hogy legyen. Amiért itt kárognak sokan az az a nő típus, aki hátradől és akkor csapja neki a szelet mindenki. Ez nem így megy. A nőnek is van feladata ebben különben egy idő után a férfi is elveszti érdeklődését.

2018. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!