Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátnőm új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm új külseje miatti rajongói veszélyeztetik a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Amikor összejöttem a barátnőmmel immáron 6 éve, akkor egy kövérkés, depressziós lány volt, évek óta nem mozdult ki, a sulit is abbahagyta. Én mentettem meg valamilyen szinten, mert így is szerettem, elfogadtam a testét és mindenét, többet láttam benne, mint a plázaribikben. Nekem köszönmheti, hogy elvégezte az egyetemet, hiszen támogattam érzelmileg és részben anyagilag is, mert én sok támogatást kaptam otthonról és az övénél jobban fizető munkám is volt. De az érzelmi rész fontosabb, az én motiválásom nélkül szerintem nem sikerült volna neki soha.

Viszont az utóbbi években beütött nála részben szerintem az öregedéstől való rettegés (28 éves most), másik részben meg a kapuzárási pánik, ugyanis elkezdett durván a külsejének élni. Lefogyott 20 kilót, majd fittnesőrült lett és elkezdett divatozni, sminkelni. Fél éve új munkahelye lett (nem is szólt nekem arról, hogy váltani fog, csak akkor mondta, amikor már megtörtént), és ott teljesen oda meg vissza van tőle mindenki. Legyeskednek körülötte a férfi kollégák és a nők is agyondícsérik, 1-2 van aki utálja már, de rájuk azt mondja, hogy csak irigykednek, rivalizálnak. Nagyon bosszant, hogy én tudom, hogy honnan indult, honnan jött, én ébredek mellette, amikor nincs rajta smink, és én elfogadtam régen is őt és szívből szerettem amikor még nem így nézett ki, akkor is. Ezek a kanok pedig csak a mázat ajnározzák, fogalmuk sincsen róla. Nagyon finoman próbáltam elmondani nekem, hogy nem tetszik, hogy megváltozott, de a legkisebb kritikámra is támad, ugrik. Volt, hogy olyat vágott hozzám, hogy félig-meddig idegeneknek is jobban tetszik, mint nekem, többet bókolnak.

Mit tegyek, hogy ne ezek számítsanak neki és ne szálljon el jobban magától?

Gyerekvállalásról hallani sem akar most, pedig már kezd benne lenni a korban, pedig régen minden álma volt a család, amikor megismerkedtünk. Így nekem nagyon rossz, mert egy kétségbeesett, öregedés-közeli, jelenlegi társadalmi helyzetet csúnyán kihasználó, hálátlan, undok nőt látok benne néha, és kezd eltűnni az az érzékeny lány, akit nagyon szerettem, felkaroltam.

Mit tegyek?


2018. máj. 29. 18:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/116 anonim ***** válasza:
98%

Szó nincs itt arról, hogy a csaj elhanyagolná a párját. Csak hogy életmódot váltott, jobban néz ki stb.

A kérdező aggódik, de semmi olyat nem írt, amiből arra kéne következtetni, hogy oka lenne erre a negativizmusra meg féltékenykedésre. Igen, most jobban tetszik másoknak, meg jobban tetszik sajat magának, de ennyi.

Amúgy meg csak a kérdező oldaláról ismerjük a sztorit, ő használta az ajnározás szót is, de nem hiszem, hogy a csaj úgy menne haza, hogy azt ecsetelné ma ki udvarolt neki.


A kerdezővel vannak itt nagy bajok. A barátnője összesuedte magát, mind lelkileg, mind külsőre, és ebben csak a rosszat képes látni. Hogy kapuzárási pánikja van, meg hálátlan meg egyéb baromságok. Aztán ezzel a viselkedéssel csak taszitja el magától a lányt, aki végre boldog attól, hogy jól, vahy legalábbis jobban érzi magát a bőrében.

2018. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/116 anonim ***** válasza:
98%

Úgy érzed befektettél emberileg és anyagilag a barátnődbe, aki most a saját lábára állt és képes megélni a saját erejéből nélküled. Nincs rád szüksége. Az öregség pedig a te meglátásod ahogy a gyerekvállalás is téged igazolna. Félsz a szakítástól, talán nem is alaptalanul.

Téged az zavar, hogy a befektetésed akár el is úszhat és más profitálhat belőle nulla munkával egy fillér nélkül.

Idősebb vagy nála kérdező? Én +10 tippelek.

2018. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/116 A kérdező kommentje:

Eszméletlen ez a sok feminista agymenés, hogy valakik szerint ez így rendben van.

Kezdjük ott, hogy ha nekem akarna tetszeni, akkor egyáltalán nem csinálta volna ezt magával. Nekem tetszett a régi énje, nem zavart, hogy kövérkés, mert jó lelkű volt és nagyon ragaszkodó. Az olyan testű, öltözködésű nők, amilyenné ő vált, mindig hangsúlyozom, hogy csakis szexre jók, mert félelmetesen üresek. Lehet, hogy ő kövér volt, de azzal arányosan, ahogy változik, olyan mintha a lelke kezdene odaveszni.

Olyanról szó sincs, hogy flörtölne a munkahelyén, akkor már nem lennénk együtt. Hűséges hozzám, csak folyamatosan hisztizik, hogy nem bókolok neki, mások pedig odavannak érte, udvarolnak neki. Nem tudok őszintén mosolyogni és bókolni, mikor kiráz a hideg ettől az érzelemmentes tökéletességre törekvéstől amit ő képvisel. Hogy egy deka tökéletlenség, kis párna, felesleg nincs a testén és szinte minden bőrhibáját elfedi a sminkkel és kétszer akkora szempillákat rebegtet. Ezzel bűvöl el másokat, de én tudom, honnan indult és szerettem már úgy, ezek a férfiak pedig rá se néznének olyan állapotában, ahogy rátaláltam. Igenis az én érdemem még az is, hogy egyáltalán él, amilyen állapotban volt, nélkülem öngyilkos lett volna pár éven belül. Rengeteget adtam neki és azt kapom vissza, hogy másoknak él, mert ha nekem akarna tetszeni akkor maradt volna olyan, amilyen, hiszen nekem egy szavam sem volt rá, mindig tudta, hogy az okozna nekem örömet ha elfogadná magát.

2018. máj. 29. 22:21
 34/116 anonim ***** válasza:
89%
te egoista önzö fsz, arra nem gondoltál, hogy magának akar tetszeni?
2018. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/116 anonim ***** válasza:
92%

És neked miért nem tetszik,hogy lefogyott? Attól függetlenül a belső értékei nem változnak egy embernek.

Szerintem támogasd abban amiben ő jól érzi magát,különben elveszíted. Ő is kedvesebb lesz hozzád,ha tudja,hogy rád mindig számíthat, ráadásul ahogy a mai divatot látom rajtad kívül szinte az összes pasi csak örülne ennek a változásnak és örömteli az is,hogy ki tudott jönni a depresszióból

2018. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/116 anonim ***** válasza:
1%
Kíváncsi lennék, mik lennének a reakciók, ha a két nemet felcserélnénk.
2018. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/116 anonim ***** válasza:
36%

Ha te neked annyira tetszett és szeretted akkor is,akkor miért nem jutottál el ennyi idő alatt legalább addig,hogy eljegyezd,áruld már el. Hogy elköteleződni nem akarsz,csak uralkodni valakin,vagy mi?


Lehet,azért kezdett életmód váltásba,mert abban reménykedik talán talál így valakit,aki örömmel vállalna vele gyereket.Ezt is el tudom képzelni.

2018. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/116 anonim ***** válasza:
0%

37 lehet, hogy se a kérdezőnek se a barátnőjének nem számít egy darab papír.

Sőt, az is lehet, hogy gyereket sem akarnak.

Meg mit ért volna vele, ha eljegyzi X éve, születik egy gyerekük egy éve, de anyuka még élni akar?

2018. máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/116 anonim ***** válasza:
92%
Kezelni kéne a komplexusaidat, kérdező. De nagyon sürgősen.
2018. máj. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/116 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, szerintem rendkívül beteges a hozzáállásod a dologhoz. Mármint úgy értem, hogy ez tényleg egy pszichológiai betegség, hogy valaki kényszeresen keresi az olyan kapcsolatokat (nem csak párkapcsolati szinten), ahol a megmentő szerepében tetszeleghet. Véletlenül nem egészségügyi pályán dolgozol, ott elég gyakran előfordulnak az ilyen "beállítottságú" emberek?


A külső szemlélő - a leírásod alapján - ebből annyit lát, hogy csak és kizárólag azért jöttél össze korábban a barátnőddel, mert annyira szerencsétlennek tartottad, hogy másoknak úgy sem fog kelleni, így neked mindig ott lesz. És még véletlenül sem önzetlenül támogattad, mert ha így lett volna, ezt eszedbe sem jutna a szemére vetni, pláne nem a saját érdemedként tartanád számon az ő általa elért sikereket.


A helyzet az, hogy a csajod kijött a depresszióból, rájött, hogy képes magát jól érezni a bőrében, és ennek megfelelően megjött az önbizalma és az életkedve is. Te meg ahelyett, hogy örülnél annak, hogy megtalálta önmagát és végre elégedett saját magával, próbálod visszahúzni, mert így már nem lehetsz benne biztos, hogy örökké rád és a "szerelmedre" lesz szorulva, mert most már mások is észreveszik. És te ahelyett, hogy elismernéd az erőfeszítéseit, csak lehordod mindenféle kapuzársi pánikkal küzdő, undok nőnek... aztán fel vagy háborodva, hogy kezd egyre jobban eltávolodni tőled. Hmmm, hát valószínűleg tényleg az utolsókat rúgja már a kapcsolatotok.

2018. máj. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!