Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátnőm új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm új külseje miatti rajongói veszélyeztetik a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Amikor összejöttem a barátnőmmel immáron 6 éve, akkor egy kövérkés, depressziós lány volt, évek óta nem mozdult ki, a sulit is abbahagyta. Én mentettem meg valamilyen szinten, mert így is szerettem, elfogadtam a testét és mindenét, többet láttam benne, mint a plázaribikben. Nekem köszönmheti, hogy elvégezte az egyetemet, hiszen támogattam érzelmileg és részben anyagilag is, mert én sok támogatást kaptam otthonról és az övénél jobban fizető munkám is volt. De az érzelmi rész fontosabb, az én motiválásom nélkül szerintem nem sikerült volna neki soha.

Viszont az utóbbi években beütött nála részben szerintem az öregedéstől való rettegés (28 éves most), másik részben meg a kapuzárási pánik, ugyanis elkezdett durván a külsejének élni. Lefogyott 20 kilót, majd fittnesőrült lett és elkezdett divatozni, sminkelni. Fél éve új munkahelye lett (nem is szólt nekem arról, hogy váltani fog, csak akkor mondta, amikor már megtörtént), és ott teljesen oda meg vissza van tőle mindenki. Legyeskednek körülötte a férfi kollégák és a nők is agyondícsérik, 1-2 van aki utálja már, de rájuk azt mondja, hogy csak irigykednek, rivalizálnak. Nagyon bosszant, hogy én tudom, hogy honnan indult, honnan jött, én ébredek mellette, amikor nincs rajta smink, és én elfogadtam régen is őt és szívből szerettem amikor még nem így nézett ki, akkor is. Ezek a kanok pedig csak a mázat ajnározzák, fogalmuk sincsen róla. Nagyon finoman próbáltam elmondani nekem, hogy nem tetszik, hogy megváltozott, de a legkisebb kritikámra is támad, ugrik. Volt, hogy olyat vágott hozzám, hogy félig-meddig idegeneknek is jobban tetszik, mint nekem, többet bókolnak.

Mit tegyek, hogy ne ezek számítsanak neki és ne szálljon el jobban magától?

Gyerekvállalásról hallani sem akar most, pedig már kezd benne lenni a korban, pedig régen minden álma volt a család, amikor megismerkedtünk. Így nekem nagyon rossz, mert egy kétségbeesett, öregedés-közeli, jelenlegi társadalmi helyzetet csúnyán kihasználó, hálátlan, undok nőt látok benne néha, és kezd eltűnni az az érzékeny lány, akit nagyon szerettem, felkaroltam.

Mit tegyek?


2018. máj. 29. 18:49
 81/116 anonim ***** válasza:
5%

79: Pedig eléggé "nem jól" fogod fel... Mióta kellene visszahízni azért, hogy ne a külső, meg az arra érkező visszajelzések hajszolása legyen az első valakinek? Ha nem tűnne fel, nem a külső, hanem a belső változások nem tetszenek a kérdezőnek. Azt nehezményezi, hogy egy felszínes liba lett a csaja, mert az életmódváltozás melléktermékeként ráfüggött a(z idegen) férfiak bókjaira. Meg hogy úgy érzi, ennyi év és elég konkrét tett után most azt kapja, hogy saját magát megerőszakolva kell vadidegen férfiakkal versenyeznie, ha meg akarja tartani a szerelmét.

És igenis magyarázattal tartozik, ha 6 évig családcentrikusságról áradozott, most (hogy minden adott) meg esze ágában sincs. Meg persze azért is, hogy miért fordult így ki magából a hirtelen jött népszerűség hatására.

2018. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/116 anonim ***** válasza:
93%

#81 Azért valljuk be, hogy minden nő jól akar kinézni.


Egyébként meg az olyan mondatokkal van a baj, hogy visszataszító, ha valaki szépnek találja magát, meg hogy a nő legyen elégedetlen, és a férfi éreztesse vele, hogy gyönyörű. Tudjátok, milyen rossz úgy élni, hogy elégedetlenek vagytok önmagatokkal? Ezt a nő most felszámolta, és tett is ellene. A kérdező pedig leírta, hogy nem flörtöl azokkal a pasikkal.


22/N

2018. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/116 anonim ***** válasza:
94%

Az még mindig nem biztos a kérdés és a kommentek alapján, hogy a nő csak a külsőt hajszolja, és illegeti magát idegeneknek, ráfüggött a bókokra, stb.

És nem, nem tetszik a külső változás sem a kérdezőnek, ő konkrétan leírta, hogy nem kellett volna változnia, és, hogy nem szereti a "szobor testű", "divatozó" nőket.

Arról van szó, hogy a csaj csomót tett magáért, és mindenhol kap elismerést, csak otthon nem. Persze, hogy sérti.

A kérdezőnek meg az a baja, hogy nem tekint már rá a csaj isteni megmentőként, és egyedül is boldogul, és lehet, hogy mással akar lenni előbb-utóbb, mivel ő egy kétségbeesett, szobor testű, beképzelt, kapuzárási pánikos, gyenge, öregecskedő (:D), hálátlan, használni való, potenciálisan prostinak álló és/vagy öngyilkos konzumnőt lát benne. Ezek mind le lettek írva a kérdező által valamilyen formában. Még mindig nem esik le, hogy mi zajlik? Még azzal is baja van, hogy egyedül döntött a kerrieréről, baja van azzal, hogy nő létére olyan pozícióban van, amilyenben, és azzal is, hogy nem tud beleavatkozni a munkahelyi életére. Ezekre mit mondasz?

Ilyen emberrel én sem akarnék családot alapítani, igazából csak azt csodálom, hogy nem lépett még le, szerintem egyértelműen azt kellene.

2018. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/116 anonim ***** válasza:
24%
Ha ennyire ellenszenves, miért vagy még vele? Nekem is nagyon ellenszenves a leírásod alapján, de én a helyedben nem kérdést írnék ki róla, hanem kidobnám.
2018. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/116 anonim ***** válasza:
1%

"Még mindig nem esik le, hogy mi zajlik?"


De, teljesen nyilvánvaló. Ahelyett, hogy kontextusában értelmeznéd a sztorit (amire szerintem képes vagy, nem nehéz), kimazsolázol egyes szavakat, részigazságokat, hogy bebizonyítsd: a kérdező egyenesen egy állat.

Arról meg fogalmam sincs, miért kelt bennetek akkora megütközést, hogy a karrierről egy együtt élő, (elvben) családot alapítani szándékozó pár együtt döntsön, de minimum megbeszélje. Érdekes módon az általatok nőelnyomó patriarhának bélyegzett férfiak többségének teljesen természetes, hogy kikérik a feleségük véleményét is mielőtt elfogadnak egy rájuk is hatással lévő pozíciót. Aki erre nem képes, az ne bohóckodjon, meg hitegessen másokat azzal, hogy ő családban gondolkozik.

2018. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/116 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az ámokfutást nem lehet kiragadni a kontextusából, ez maga a kontextus, nehogy már ne tűnjön fel... :D
2018. máj. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/116 anonim ***** válasza:
100%

#85-ös


Maga a kérdező írta, hogy ha a barátnője előre bejelenti neki, hogy váltani akar egy új munkahelyre, akkor mindent bevetett volna, hogy eltérítse a szándékától. Méghozzá azért, mert így nem tudta volna továbbra is megfigyeltetni aka. "vigyázni rá". Ha szerinted ez így rendben van, akkor valószínűleg nem csak a kérdezőnek vannak komoly problémái.

2018. máj. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/116 anonim ***** válasza:
0%
87: Közel sem csak azért, hanem mert ez egy vezetői pozíció (tudod vajon, mivel jár?), meg mert a lányka nem olyan rég még az öngyilkossággal kacérkodott. Erről bezzeg mélyen hallgatsz.
2018. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/116 anonim ***** válasza:
94%
Honnan tudod, hogy mikor kacérkodott öngyilkossággal? A szövegben meg amúgy szó szerint úgy volt, hogy a kérdező szerint öngyilkos lett volna, ha ő nem menti meg. Az ilyesmihez pedig én elég szkeptikusan állok. Főleg azok után, hogy a csaj saját erejéből összeszedte magát és láthatóan függetlenebb szeretne lenni és megtanult a saját mércéje szerint élni. Inkább mellette kellene állni, hogy továbbra is íveljen a karriere, én ezt tenném (teszem) a párommal és ő is velem.
2018. máj. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/116 anonim ***** válasza:
6%

89: Mondjuk ha lenne minimális ismereted is a depresszióról, akkor nem játszanád a kételkedőt. A csaj meg továbbra sem egyedül szedte össze magát, ez egy szemenszedett hazugság. A kérdező segítette lelkileg, kapcsolati hálóval és anyagilag is nem kevéssel.

Az meg tényleg nonszensz, hogy segíteni kellene a karrierizmusát. Mégis miért kellene, ha az ellenkezik mind a kérdező szándékával, mind a korábban megbeszéltekkel? Mesélj már!

2018. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!