Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátnőm új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm új külseje miatti rajongói veszélyeztetik a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Amikor összejöttem a barátnőmmel immáron 6 éve, akkor egy kövérkés, depressziós lány volt, évek óta nem mozdult ki, a sulit is abbahagyta. Én mentettem meg valamilyen szinten, mert így is szerettem, elfogadtam a testét és mindenét, többet láttam benne, mint a plázaribikben. Nekem köszönmheti, hogy elvégezte az egyetemet, hiszen támogattam érzelmileg és részben anyagilag is, mert én sok támogatást kaptam otthonról és az övénél jobban fizető munkám is volt. De az érzelmi rész fontosabb, az én motiválásom nélkül szerintem nem sikerült volna neki soha.

Viszont az utóbbi években beütött nála részben szerintem az öregedéstől való rettegés (28 éves most), másik részben meg a kapuzárási pánik, ugyanis elkezdett durván a külsejének élni. Lefogyott 20 kilót, majd fittnesőrült lett és elkezdett divatozni, sminkelni. Fél éve új munkahelye lett (nem is szólt nekem arról, hogy váltani fog, csak akkor mondta, amikor már megtörtént), és ott teljesen oda meg vissza van tőle mindenki. Legyeskednek körülötte a férfi kollégák és a nők is agyondícsérik, 1-2 van aki utálja már, de rájuk azt mondja, hogy csak irigykednek, rivalizálnak. Nagyon bosszant, hogy én tudom, hogy honnan indult, honnan jött, én ébredek mellette, amikor nincs rajta smink, és én elfogadtam régen is őt és szívből szerettem amikor még nem így nézett ki, akkor is. Ezek a kanok pedig csak a mázat ajnározzák, fogalmuk sincsen róla. Nagyon finoman próbáltam elmondani nekem, hogy nem tetszik, hogy megváltozott, de a legkisebb kritikámra is támad, ugrik. Volt, hogy olyat vágott hozzám, hogy félig-meddig idegeneknek is jobban tetszik, mint nekem, többet bókolnak.

Mit tegyek, hogy ne ezek számítsanak neki és ne szálljon el jobban magától?

Gyerekvállalásról hallani sem akar most, pedig már kezd benne lenni a korban, pedig régen minden álma volt a család, amikor megismerkedtünk. Így nekem nagyon rossz, mert egy kétségbeesett, öregedés-közeli, jelenlegi társadalmi helyzetet csúnyán kihasználó, hálátlan, undok nőt látok benne néha, és kezd eltűnni az az érzékeny lány, akit nagyon szerettem, felkaroltam.

Mit tegyek?


2018. máj. 29. 18:49
 61/116 anonim ***** válasza:
79%

Ritkan latni ilyen gusztustalan embert, mint a kerdezo.

Nem, nem vetted meg a baratnodet, nem a tulakdonod, nem a te nevelesed sajatmagadnak.

Folyamatosan csak azt irod, hogy milyen halasnak kell lennie, elete vegeig neked megfelelni, mert nelkuled o egy nagy nulla.


Nyugi, ha igy folytatod a hisztit es manipulalast, le fog lepni toled.

2018. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/116 anonim ***** válasza:
88%

A munkahelyes sztorival meg gazabb lettel kerdezo. Teljesen eetheto, hogy nem szolt neked.

Egy visszatarto, lehuzo alak vagy. Nyilvan azert vettek fel, mert alkalmatlan.


Menj el szakemberhez, miert csak handikeppes nohoz tudsz vobzidni, ot lelkileg zsarolni, tulajdonodnak yekinteni.

2018. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/116 A kérdező kommentje:

Maszkoljam el a tényeket? Hogy ha nem jövünk össze, már valószínű, hogy öngyilkos lett volna? Hogy én segítettem az egyetem elvégzésében? Hogy én noszogattam addig, amíg ki mert végre mozdulni? Hogy én nyomtam be a munkaerőpiacra? Hazudjak, tagadjam ezeket a tényeket? Mindig én voltam ott neki, ha xar volt neki, én nyugtattam le, egyedül képtelen volt megoldani a konfliktusait is az első munkahelyén, ezért kellett pánikszerűen újat keresnem neki. Mit érnék, ha letagadnám, és hazudnék, hogy milyen talpraesett, erős nő, és én semmihez nem járultam hozzá, amit elért?


Valaki kérdezte, hogy milyen nő. Már ezerszer leírtam: tökéletességet hajszoló, 20 éves kis libák által írt fashion blogokat utánzó, törtető, párját semmibe vevő konzumnő. Ez lett belőle. És abban is hazudnom kellene, hogy egy 28 éves nő lehet kapuzárási pánikos? Közeledik a 30-hoz, köztudott, hogy akkor már nem az igazi a nőknek a termékenysége, és a vonzerejük is megcsappan, még a szebbek is kevésbé kapósak. Ő pedig soha nem élte át a huszonévesekre jellemző kapósságot, mert kövér volt és visszahúzódó, ezért pánikszerűen igyekszik a szépségideálnak megfelelni és hajszolja az elismerést. Közben tojik arra, hogy annak nem tetszik a változás, aki szívből szereti 6 éve, vele akarja leélni az életét, és akkor is imádta minden porcikáját amikor nem így nézett ki.

2018. máj. 30. 15:02
 64/116 anonim ***** válasza:
95%

" Igenis nagyon gyenge egyedül"

Ugy tunik megsem, csak te szeretned, es szeretned vele is elhitetni.

Mint valaki irta, ez egy bantalmazo kapcsolat kezdete, es kerdezo, te nem vagy agyilag rendben.

2018. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/116 anonim ***** válasza:
93%

Allj mar le. Maga is boldogul. Most talalt eppen maganak egy sokkal jobb munkahelyet.

Te teszed o gyengeve. Te huzod le, es konzervalni akarod a luzer kover no szerepbe.

2018. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/116 A kérdező kommentje:
Nem tudsz semmit a munkahelyéről. Honnan veszed, hogy sokkal jobb? Csak mert nincs hozzá közöm? Mert aljadék módon nem is beszélte meg velem?
2018. máj. 30. 15:09
 67/116 anonim ***** válasza:
93%

Nem válaszoltál. Ha neked fontos lenne, fontos lenne, hogy jól érezze magát a bőrében.


Nincs szíved, nem tudsz szeretni. Birtokolni akarsz. Pontosan az a bajod, hogy a lány erős lett. Amiatt vagy ideges, mert ha még mindig a gyenge kis szar lenne, az engedélyedet sem merte volna kérni.


De már ő is látja, mi vagy.

2018. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/116 anonim ***** válasza:
92%

Jézusom kérdező te 30 éves vagy??? Öcsisajt egy kis tinicsávó is éretebb nálad, lényegében hatalmas szakadék van közted és az értelmes emberek közt.


Meg is tudom érteni, hogy nem mondta el a munkahelyváltást neked. Gondolj bele (úgyse fogsz)! Figyeltetted haveroddal, hogy mit csinál párod (mondjuk a manusz is megér egy misét), gondolom ezt megelégelte és keresett egy másik helyet. És igen, tuti le akartad volna erről beszélni. "Hogy meri kiteljesíteni magát, követni az álmait és ellent mondani nekem?" kérdeznéd ezt te.


Ja igen, jól teszi amiket csinál. Szeresse magát. Tudod kisp...csös én is támogatom a párom azokban a változásokban amik fontosak neki. Tudod miért? Mert szeretném hogyha meg lenne elégedve magával.


Te olyan vagy mint egy pöcegödör, mélyre lehet benned esni, ráadásnak sz...rral vagy tele.


Én tartom magam az előző véleményemhez. Tartsd távol magad tőle!!! Egyedül is jobb lenne neki, mint egy olyan manipulátor, irányító, nyomoronc "emberrel" (magyarul veled). Utálom az olyan fajtákat mint te, csak felcseszem magam.


25/F


U.i.: Gondolkodj végre és ismerd be, hogy hulladék vagy jelen pillanatban!

2018. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/116 anonim ***** válasza:
88%

Brutális, amiket leírtál. Sőt, egyenesen ijesztő.

De a legvészjóslóbb mozzanata a dolognak, hogy még csak nem is látod, miért problémás a viselkedésed. Fel sem merül benned, hogy a hiba a te készülékedben van, és csak hajtogatod a magad igazát, annak ellenére, hogy már jópáran leírták neked, hogy egyáltalán nem egészséges a kapcsolatotok, és ennek leginkább te vagy az oka.


És az ilyen emberek köztünk járnak...

2018. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/116 anonim ***** válasza:
93%

A barátnőd mar nem az a kis gyenge lelkületű sebzett madár aki volt. Összeszedte magát, megerősödött. És neked pontosan ez a bajod. Már nem tudod függésben tartani, befolyásolni, irányítani.

Nagyon is rátapintottam a lényegre a munkahely váltással kapcsolatban, hogy miért nem szólt. Ebben a helyzetben igaza volt. Felnőtt ember, önálló akarattal es elképzelésekkel, már miert ne építhetné a karrierjét, és válthatna munkahelyet? Már miért kéne érveket sorakoztatni es lebeszélni róla? Miért kellene a te akaratod szerint élnie és dolgoznia? Miért nem lehet önálló, aki eldönti hol és mit szeretne csinálni? Már van olyan erős, hogy helytálljon, nem kell neki a te folytonos ellenőrzésed. Ezt nem bírod te megemészteni. Neked csak addig volt jó, mig csak egy báb volt, akit te mozgatsz, tőled függ, és a te tulajdonod.

2018. máj. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!