Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátnőm új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm új külseje miatti rajongói veszélyeztetik a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Amikor összejöttem a barátnőmmel immáron 6 éve, akkor egy kövérkés, depressziós lány volt, évek óta nem mozdult ki, a sulit is abbahagyta. Én mentettem meg valamilyen szinten, mert így is szerettem, elfogadtam a testét és mindenét, többet láttam benne, mint a plázaribikben. Nekem köszönmheti, hogy elvégezte az egyetemet, hiszen támogattam érzelmileg és részben anyagilag is, mert én sok támogatást kaptam otthonról és az övénél jobban fizető munkám is volt. De az érzelmi rész fontosabb, az én motiválásom nélkül szerintem nem sikerült volna neki soha.

Viszont az utóbbi években beütött nála részben szerintem az öregedéstől való rettegés (28 éves most), másik részben meg a kapuzárási pánik, ugyanis elkezdett durván a külsejének élni. Lefogyott 20 kilót, majd fittnesőrült lett és elkezdett divatozni, sminkelni. Fél éve új munkahelye lett (nem is szólt nekem arról, hogy váltani fog, csak akkor mondta, amikor már megtörtént), és ott teljesen oda meg vissza van tőle mindenki. Legyeskednek körülötte a férfi kollégák és a nők is agyondícsérik, 1-2 van aki utálja már, de rájuk azt mondja, hogy csak irigykednek, rivalizálnak. Nagyon bosszant, hogy én tudom, hogy honnan indult, honnan jött, én ébredek mellette, amikor nincs rajta smink, és én elfogadtam régen is őt és szívből szerettem amikor még nem így nézett ki, akkor is. Ezek a kanok pedig csak a mázat ajnározzák, fogalmuk sincsen róla. Nagyon finoman próbáltam elmondani nekem, hogy nem tetszik, hogy megváltozott, de a legkisebb kritikámra is támad, ugrik. Volt, hogy olyat vágott hozzám, hogy félig-meddig idegeneknek is jobban tetszik, mint nekem, többet bókolnak.

Mit tegyek, hogy ne ezek számítsanak neki és ne szálljon el jobban magától?

Gyerekvállalásról hallani sem akar most, pedig már kezd benne lenni a korban, pedig régen minden álma volt a család, amikor megismerkedtünk. Így nekem nagyon rossz, mert egy kétségbeesett, öregedés-közeli, jelenlegi társadalmi helyzetet csúnyán kihasználó, hálátlan, undok nőt látok benne néha, és kezd eltűnni az az érzékeny lány, akit nagyon szerettem, felkaroltam.

Mit tegyek?


2018. máj. 29. 18:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/116 anonim ***** válasza:
92%

Na kérdező amit 22:21-kor írtál abból egy komoly következtetést vontam le. Ritkán tanácsolok ilyet, de szakítanod kéne vele. Nem a te, hanem az ő érdekében. Te a depressziós időszakában csak azért voltál vele, hogy tudj kit pátyolgatni és ezáltal függjön tőled. Hidd el öcsi (lehet idősebb vagy nálam, de nem érdekel, ezt használom) én is támogatom a párom, ha valamivel problémája van akkor meghallgatom és segítek neki. Soha a büdös életben nem jutna eszembe magamat válon veregetni mondván "igen, az én érdemem amit elért".


25/F

2018. máj. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/116 anonim ***** válasza:
3%

Hát Kérdező, jó le fognak pontozni, de én neked adok igazat. Hagyd ott a p*csába, ha másnak akar tetszeni, csinálja. Majd lesz egy "macsó", izomagyú csávója, aki szarrá csalja..

(Nálam már az kiverte a biztosítékot, hogy nem szólt a munkahely váltásról. Pláne az, hogy élvezi, hogy körülötte lógnak, igazi beképzelt p*csa lehet.

Persze, adjon magára a nő, na de így??)

2018. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/116 anonim ***** válasza:
92%
Hiába szeretted te abban a formájában, de láthatod, ő nem tudta elfogadni magát úgy. Változtatott, a leírásod alapján most végre boldog, elégedett önmagával, ettől most tényleg elmúlt a depressziója, szorongása. Te meg viszahúznád. Kis erőt még összegyűjt, és szakítani fog veled.( Rád meg lehet rádférne egy terápia, hogy kiderüljön miért csak a gyenge, szomorú, neked érzelmileg kiszolgáltatott nőkhöz tudsz vonzódni, miért zavar, ha sa párodat rajtad kívül más is szépnek látja...stb )
2018. máj. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/116 anonim ***** válasza:
90%

Jó kérdező, értjük, te elfogadtad csúnyácskának meg lelki sérültnek. De azt miért nem tudod elfogadni, hogy jobban néz ki, és igen, esetlegesen másnak is tetszik? Hogy végre jol érzi magát a bőrében és elégedett magával? Ezek egyáltalán nem rossz dolgok, de te csak azt látod benne, hogy így másoknak is tetszik, ezért rántanád vissza a "mélybe".

Az a része mondjuk tényleg gáz, hogy a munkahely váltásról nem szólt. De az még nem jutott eszedbe, hogy ennek oka van? Ha mindent szépen meg lehetne beszélni veled, miért tett volna ilyet? Lehet attól félt ebben is csak rosszat látnál és le akarnád beszélni, ezért inkább mar csak kész tények elé állított.

És az is valószínű, hogy előbb utóbb el fogod veszteni. De nem azért mert masok legyeskednek körülötte, hanem mert te taszitod el saját magadtól ezzel a hozzáállással. Mert már csak a rosszallást kapja tőled, és erre nincs szüksége.

Ez meg ostobaság, hogy kapuzárási pánikot meg öregedéstől való félelmet látsz mögötte.

2018. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/116 anonim ***** válasza:
92%

"ezek a férfiak pedig rá se néznének olyan állapotában, ahogy rátaláltam. Igenis az én érdemem még az is, hogy egyáltalán él, amilyen állapotban volt, nélkülem öngyilkos lett volna pár éven belül. Rengeteget adtam neki és azt kapom vissza, hogy másoknak él, mert ha nekem akarna tetszeni akkor maradt volna olyan, amilyen, hiszen nekem egy szavam sem volt rá, mindig tudta, hogy az okozna nekem örömet ha elfogadná magát."


Hú, de para vagy! Szerintem csak azért hajtogatod ezt, hogy a saját birtokodban legyen. Ha igazán szeretnéd, és tényleg miatta csináltad volna ezt, akkor nem azt hajtogatnád, hogy te milyen csodálatosan nagyszerű voltál és kiszedted a szarból ezt a kis senkit. Borzasztóan lekezelő vagy, nem csoda, hogy megunta a barátnőd. Szerintem épp azon van, hogy elfogadja saját magát. De persze neked nem feltétlenül kell tetszeni ennek. Hagyd ott, ha megváltozva már nem jön be.

2018. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/116 anonim ***** válasza:
84%
Az senkinek se tűnt fel,hogy a csaj családot akart,de ez a véglény az egóját előbbre tartotta mindig is?6 évet elcseszett az életéből és sehova nem haladtak.Persze,hogy így megváltozik az ember,persze gyökeresen.
2018. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/116 A kérdező kommentje:

A munkahelyváltás egy külön szép történet...

Leírom, hogyan zajlott, de persze sok femináci nekem fog ugrani.

Az előző munkahelye volt életében a második. Az elsőn teljesen kikészítették. A másodikat én szereztem neki egy jó haveromon keresztül. Néha tudtam érdeklődni a haveromnál, hogy minden rendben van-e a munkahelyen a barátnőmmel. Ő ettől sokszor ideges lett, mert visszahallotta, pedig nem nyomozni akartam, csak féltem, hogy nehogy baj legyen és kiboruljon. Sokszor panaszkodott, hogy unalmas a munka, már akart váltani, de lebeszéltem róla. Végül a megkérdezésem nélkül váltott, úgy magyarázta, hogy nem akarta, hogy lebeszéljem, és egyedül akart felkészülni lélekben az interjúra, és csak akkor akart szólni az egészről, ha sikerült. Korához és tapasztalataihoz képest igen komoly pozícióról van szó, pontosan tudhatta, hogy utáltam volna az ötletet, nem pártolom annyira alapból sem a nőket ilyen törtető szakmákban, a saját barátnőmet, akivel már a családalapításról beszélgettünk, pláne nem. Most ezért is biztos sokan nekem támadnak, talán jelentetek is a moderátornak, de nem érdekel, ez a véleményem. Ahhoz volt vér a pucájában, hogy sunyiban váltson, de ahhoz, hogy szembe szálljon velem és kiálljon az akarata mellett, nem volt neki. Méghozzá azért nem, mert tudta, hogy esélye nem lenne, meg tudnám győzni bármikor az igazamról, mivel nyomós érveim vannak. Nagyon félek, hogy ha kiborul, megint nekem kell összekaparni. Ráadásul segíteni sem tudok, mint ahogy az előző munkahelyen, ahol ott volt a haverom.


Tényleg beképzelt lett, teljesen elfelejtette, hogy miken mentünk keresztül, milyen adottságai és milyen személyisége van, igazi mai konzumnő lett. Kijelenti, hogy szépnek érzi már magát, ez is taszít. Ősidők óta az a műsor, hogy a nő elégedetlenkedik, és a férfi dolga olyankor az, hogy biztosítsa afelől, hogy neki gyönyörű, nem kövér, vonzó. Számomra nagy romantikája van a dolognak, én ilyenkor tudok bókolni. Olyan külsejű és életvitelű nőknek, amilyenné ő vált, sosem voltam képes bókolni. Nincs miért. Ráadásul őszintén hiszem azt, higy a legtöbb fejben felnőtt férfi csak használni akarja az ilyen testű, sminkelt, karrierista nőket. Soha nem hittem volna, hogy átváltozik így a személyisége, már attól félek, hogy beteg.

2018. máj. 30. 12:58
 48/116 A kérdező kommentje:
Azért is rettegek elhagyni, mert nagyon szeretem, és ezért félek, hogy ebben a verziójában csak szanaszét használnák a férfiak, és ő azt nem bírná. Nem szeretném, hogy diliházban, sírban vagy prostiként kössön ki. Én nem felejtem soha azt a lelkületet, amilyen akkor volt, amikor megismerkedtünk, szörnyen labilis.
2018. máj. 30. 13:02
 49/116 anonim ***** válasza:
90%

Az miért gáz,ha kijelenti,hogy szépnek tartja magát?Nem azt mondta,hogy ő a következő Miss Universe.


Ha szereted,próbálod tudatosítani benne,hogy stílus váltás ide vagy oda,szereted és mellette vagy.Persze,hogy sokat dob az egóján,hogy úgy érzi,valakinek nem csak elfogultságból tetszik,de lecseng,ez csak ideiglenes állapot.


Ha már család:6 év ha másra nem,egy gyerek összehozására nem elég?Úgy őszintén? Oké,nem akarsz házasodni,meg eljegyezni sem. De ha ő családot akar,nincs benned legalább annyi,hogy megmondjad,bocs,te nem akarsz apa lenni?Erre még nem kaptunk választ.

2018. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/116 A kérdező kommentje:
Én szeretnék családot, ő az, aki hallani sem akar most erről. Eddig pedig nem volt aktuális, mostanra értünk meg anyagilag rá.
2018. máj. 30. 13:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!