Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem tudja letenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem tudja letenni a cigit én meg nem tudom elfogadni mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hónapja vagyunk együtt a párommal. Amikor ismerkedtünk akkor én nagyon jól tudtam hogy ő dohányzik és épp ez volt az egyik oka hogy nem akartam vele foglalkozni. Én már az ismerkedésünk elején is megmondtam neki hogy utálom a cigit meg azt is aki szívja. De ő csak nem hagyott békén engem mindenáron meg akart szerezni magának. Én sokáig ellenálltam de a végén adtam neki esélyt de csak azzal a feltétellel ha megpróbál leszokni róla. Ő ezt meg is ígérte nekem. Azt mondta hogy miattam leteszi mert kellek neki fontos vagyok a számára. Én meg beszerettem és hát ugye adtam neki esélyt. Megismertük egymást ugye és megtudtam hogy már 11 éve szívja de azt mondta le tudja tenni vagyis megpróbálja. Meg is próbálta ő volt mikor naponta csak 3 vagy 4 szálat szívott el. De mihelyt valaki felhuzta a munkahelyen azonnal a cigi után nyúlt mert ideges volt és így ezáltal többet is szívott el. Közben ugye mi is vitáztunk nagyon sokat. Egyrészt a cigi miatt is. Ő nagyon jól tudja hogy én nem bírom elviselni. Abban a hitben voltam hohy miattam képes lesz letenni azt az átkozott cigit de sajnos nem így történt. A napokban közölte velem hogy ő nem tudja letenni próbálta de nem megy neki. Ez miatt veszekedünk már több mint 1 hete. Én nem tudom ezt elfogadni mihelyt meghallom hogy megy rágyújtani vagy a kezébe veszi a cigit már a plafonon járok és ideges leszek. Ő nagyon jól tudja hogy soha nem fogom elfogadni hogy cigizik. Próbálok beletörődni mert szeretem de nem megy a cigi iránti gyűlölet sokkal erősebb nálam. Szerintem a párom nem is akarja letenni nekem ez a véleményem. Mert aki igazán le akarja tenni az le is teszi. Minden csak akarat kérdése ami a barátomba nincs meg. Édesanyámról tudom hogy le lehet szokni róla mert ő is letette 35 évig dohányzott és amikor apám meghalt rá 1 évre anyu megígérte hogy leteszi a cigit és le is tette. Újév napján már nem is dohányzott. Pedig nála erősebb dohányos nem kellett. Naponta 3 doboz cigit elszívott és egyik napról a másikra letudta tenni mert le akarta de sajnos már késő volt mert a tüdejét a cigi már megkárosította az évek alatt és abba halt bele. Én hiába beszélek a páromnak hogy tegye le mert nem lesz jó vége őt nem érdekli semmi kitart amellett hogy nem tudja letenni nincs akaratereje. Viszont megígérte hogy amikor velem van akkor egy kicsit visszább vesz és kevesebbet szív. Én nem tudom mit tegyek nem tudom elfogadni ezt a dolgot. Szeretem őt tiszta szívemből de a cigit gyűlölöm. Azt hittem miattam lefogja tenni. Ti mit tennétek a helyembe? Elfogadnátok így is? Vagy pedig szakítanátok vele? De az a baj szakítani nem tudok mert sajnos társfüggő vagyok. Én egyrészt megértem őt is mert már 11 éve szívja és elhiszem hogy nehéz lehet neki letenni. De másrészt meg nem tudom megérteni mert ha ő is tényleg igazán szeretne engem akkor képes lenne rá hogy letegye. Mi a véleményetek erről?
2018. júl. 25. 05:57
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
37%
Én már leszoktam de egy ilyen hpt úgy pi...znék ki hogy a lába nem érné a földet.
2018. júl. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

En nem allnek ossze cigissel...

Szal en ha nem kepes ra akkor szakitanek

Megigerte es nem akarja teljesiteni akkor ennyi

2018. júl. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
62%
Akkor is cigizett amikor összejöttél vele. Nem értelek! Ha annyira nagyon utálnád, akkor nem adtad volna fel az elveid miatta. Szerintem kezdj megbarátkozni a gondolattal hogy nem fogja letenni, vagy szakíts. Ja...hogy társfüggő vagy?! Akkor jön a mellette keresgélés? Neked meg arról kéne leszoknod.
2018. júl. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
3 as igen utálom a cigit már gyerekkorom óta mivel olyan családba nőttem fel ahol anyám is meg apám is szivta így ezáltal mi is nagyon sokat kaptunk belőle a testvéreimmel. A ház tele volt cigarettafüsttel és kénytelenek voltunk elviselni mert gyerekek voltunk. Én és a bátyám már kezdettől fogva gyűlöltük a cigit egyedül a nővérem volt az aki rászokott. Hidd el én is bánom hogy annak idején adtam esélyt a páromnak. De én abban a hitben voltam hogy miattam leteszi. A társfüggőség az meg teljesen más dolog mint a cigi arról nem lehet leszokni.
2018. júl. 25. 06:19
 5/43 anonim ***** válasza:
75%
Én eleve nem jönnék össze dohányossal, de ha valami kivételes, elképzelhetetlen ok miatt mégis akkor elfogadnám úgy ahogy van. Ha meg időközben megundorodnék tőle akkor nem kérdés hogy mit kell tenni.
2018. júl. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Én nem tudom megérteni hogy mit lehet szeretni a cigiben mi az oka annak hogy sok ember lesz a rabja még ölni is képesek lennének a cigiért. Mit érezhetnek ha nem gyújthatnak rá. Nekem ez magas.
2018. júl. 25. 06:28
 7/43 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, miattad SENKI nem fog megváltozni. A barátod ilyen. Vagy elfogadod ilyennek, vagy szakítasz. Gondolom Te sem vagy hibátlan, biztosan neked is van olyan tulajdonságod, amivel őrületbe kergeted a barátodat. Èn sem tudom megérteni, mi a jó a cigiben. Drága, büdös, egészségtelen. De elfogadom, hogy a férjem dohányzik. Ő ilyen, a cigi a csomag része.
2018. júl. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
84%
A TLDR helyett menj visszav5 hónapot az időben, és ne gyere össze olyan emberrel, akit meg akarsz azonnal változtatni (legyen szó cigiről vagy bármi másról)
2018. júl. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
7 es persze nekem is vannak rossz tulajdonságaim amit nem szeret bennem a párom többek közt a hisztizés meg amikor vitázol vele de ez ritka. Főként a cigi miatt vannak a viták de még van más is. Azt mondta a párom ha nem veszekedünk akkor kevesebbet is szív mert akkor nem ideges. Ő akkor dohányzik sokat ha felhúzzák meg ugye kávé mellé és evés után. Már tudom mikor gyújt rá. Ezért jó ha dolgozik és nincs itthon mert akkor nem látom hogy mit csinál. Tudom hiba volt vele összejönni de már nem lehet visszaforgatni az időt.
2018. júl. 25. 06:52
 10/43 anonim ***** válasza:
75%

Komolyan, te azt hitted hogy valaki a két szép szemedért meg fog változni? :D

Te tényleg enbyire naív és buta vagy?


Tudod, ha annyira utálnád a cigit, akkor eleve nem jöttél volna össze ilyen emberrel.

Most persze már bánod, de könyörgöm, ennyire se becsülted magad?


Vagy megszoksz vagy megszöksz.

Más lehetőség nincs.


Itt ebben az egész történetben egyedül csak te vagy a hibás, senki más. Te akaratad az önző egoista akaratodat másra kényszeríteni.

Majd ha akar, akkor leszokik. De az a saját döntése lesz és nem azért mert elvárják tőle.

2018. júl. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!