Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem tudja letenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem tudja letenni a cigit én meg nem tudom elfogadni mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hónapja vagyunk együtt a párommal. Amikor ismerkedtünk akkor én nagyon jól tudtam hogy ő dohányzik és épp ez volt az egyik oka hogy nem akartam vele foglalkozni. Én már az ismerkedésünk elején is megmondtam neki hogy utálom a cigit meg azt is aki szívja. De ő csak nem hagyott békén engem mindenáron meg akart szerezni magának. Én sokáig ellenálltam de a végén adtam neki esélyt de csak azzal a feltétellel ha megpróbál leszokni róla. Ő ezt meg is ígérte nekem. Azt mondta hogy miattam leteszi mert kellek neki fontos vagyok a számára. Én meg beszerettem és hát ugye adtam neki esélyt. Megismertük egymást ugye és megtudtam hogy már 11 éve szívja de azt mondta le tudja tenni vagyis megpróbálja. Meg is próbálta ő volt mikor naponta csak 3 vagy 4 szálat szívott el. De mihelyt valaki felhuzta a munkahelyen azonnal a cigi után nyúlt mert ideges volt és így ezáltal többet is szívott el. Közben ugye mi is vitáztunk nagyon sokat. Egyrészt a cigi miatt is. Ő nagyon jól tudja hogy én nem bírom elviselni. Abban a hitben voltam hohy miattam képes lesz letenni azt az átkozott cigit de sajnos nem így történt. A napokban közölte velem hogy ő nem tudja letenni próbálta de nem megy neki. Ez miatt veszekedünk már több mint 1 hete. Én nem tudom ezt elfogadni mihelyt meghallom hogy megy rágyújtani vagy a kezébe veszi a cigit már a plafonon járok és ideges leszek. Ő nagyon jól tudja hogy soha nem fogom elfogadni hogy cigizik. Próbálok beletörődni mert szeretem de nem megy a cigi iránti gyűlölet sokkal erősebb nálam. Szerintem a párom nem is akarja letenni nekem ez a véleményem. Mert aki igazán le akarja tenni az le is teszi. Minden csak akarat kérdése ami a barátomba nincs meg. Édesanyámról tudom hogy le lehet szokni róla mert ő is letette 35 évig dohányzott és amikor apám meghalt rá 1 évre anyu megígérte hogy leteszi a cigit és le is tette. Újév napján már nem is dohányzott. Pedig nála erősebb dohányos nem kellett. Naponta 3 doboz cigit elszívott és egyik napról a másikra letudta tenni mert le akarta de sajnos már késő volt mert a tüdejét a cigi már megkárosította az évek alatt és abba halt bele. Én hiába beszélek a páromnak hogy tegye le mert nem lesz jó vége őt nem érdekli semmi kitart amellett hogy nem tudja letenni nincs akaratereje. Viszont megígérte hogy amikor velem van akkor egy kicsit visszább vesz és kevesebbet szív. Én nem tudom mit tegyek nem tudom elfogadni ezt a dolgot. Szeretem őt tiszta szívemből de a cigit gyűlölöm. Azt hittem miattam lefogja tenni. Ti mit tennétek a helyembe? Elfogadnátok így is? Vagy pedig szakítanátok vele? De az a baj szakítani nem tudok mert sajnos társfüggő vagyok. Én egyrészt megértem őt is mert már 11 éve szívja és elhiszem hogy nehéz lehet neki letenni. De másrészt meg nem tudom megérteni mert ha ő is tényleg igazán szeretne engem akkor képes lenne rá hogy letegye. Mi a véleményetek erről?
2018. júl. 25. 05:57
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Az h valaki dohanyzik teljes magànügye!

Rohadt nehez a leszokas en mar tul vagyok rajta...

de ha te annyira szereted miert nem te fogadod el???

Tudod kellenek a komprisszumok a kapcsolatokban

De senkitöl sem varhatod el h a kedvedert valtozzon

ez nem igy müködik

Neked kellene elfogadnod h ö ilyen,dohanyzik na es?

Szoval vagy elfogadod vagy szakitasz

mert ha ez miatt basztatod elöbb v utobb kidob mint macskat szarni...

2018. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell támadni a kérdezőt, mert senkinek nincs joga büdöset csinálni a másik rovására (csók, esti együttlét, lihegés).

Az az egyetlen felróható bűne a kérdezőnek (ha lehet annak nevezni), hogy összejött a cigissel. :)

2018. júl. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 peca1000 ***** válasza:

Azonnal szakítasz vele, mert a te egészséged többet ér, mint ő.


Legközelebb nem jössz össze dohányossal.

2018. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy jártam a volt férjemmel. Esküvőig letette a cigit és a piát is, bizonyítva, hogy képes megváltozni, mert nem akart elveszíteni. Miután a gyűrűt is visszaadtam, hogy sem dohányossal, sem alkoholistával nem fogok jövőt építeni. Aztán esküvő után elszabadult a pokol. El is váltunk. Ahogy te sem fogod feladni az elveid, hidd el, hogy jobban jársz, ha nem adsz esélyt. A jelenlegi párom nem dohányzik és nem iszik és ezért megváltoztatni sem szeretném, így nem érzem feszültnek magam, mint a volt férjemnél, hogy mikor dohányzik és iszik sutyiba, amit persze megéreztem rajta és undorodni kezdtem tőle.
2018. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Mi az hogy anyukád egyik napról másikra letette 35 év utan? Csak nekem hangzik ez meseszerűen? Már bocs de mind cigiről, alkoholról és egyéb drogokról közel sem olyan egyszerű leszokni, hogy másnap már ne csináld.
2018. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Ha nem bírod a cigit, nem kell összejönni dohányossal.

Senki nem változik meg CSAK más miatt. Hathat rá ösztönzőleg más, ha amúgy is benne van a szándék, de ha amúgy nem akar változtatni, ezt más nem változtatja meg.

2018. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Hát pedig pontosan így történt édesanyám apám miatt is szívta a cigit mert alkoholista volt veszekedős verekedős rettegésben éltünk mellette de ez már a múlt nem akarok rá gondolni. Az anyu azért sem tudta letenni merz csak így tudta elviselni a kínt apám mellett. A cigi nyugtatta. De én meg a bátyám mindig nyüstöltük hogy tegye le de ő nem akarta mindig azt mondta neki nem parancsolunk. Sok időbe telt mire elszánta magát arra hogy leteszi. És amikor apám meghalt az anyu is megkönnyebbült és akkor megfogadta nekünk hogy 2005 ujév első napján nem gyújt rá többé és így is lett. Igenis létezik ilyen hogy valaki leteszi egyik napról a másikra. Büszkék is voltunk rá nagyon. De sajnos az anyu már későn tette le mert a cigi az évek múlásával megroncsolta a tüdejét úgy hogy nem lehetett már kigyógyítani belőle. Szegényem pipán meg hörgőtágítókon élt de már nem bírta a szervezete és elfulladt méghozzá 3 hónappal ezelőtt. De ez nekem nagyon fáj nem is szeretnék róla beszélni.

Amúgy meg a páromra visszatérve ő a lakásban nem dohányzik mindig kimegy az udvarra sőt azt is szokta mondani hogy nem menjek a közelébe ha cigizik mert tudja hogy nem szeretem. Ő engem nem károsít csak saját magát.

2018. júl. 25. 10:16
 28/43 anonim ***** válasza:

Akit szeretünk, annak az életét értékkel szeretnénk feltölteni, tehát ha a tüdőrák esélye felmerül, akkor nem értéket, hanem keserűséget hoz az életedbe, tehát nem szeret.

Amúgy meg ha nem látnád (sárgulás) és éreznéd (füstös) a jeleit, akkor mondhatnád, hogy "nem látom".

Így bizony az életed része a cigi, még ha csak passzívan is.

2018. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

"A társfüggőség az meg teljesen más dolog mint a cigi arról nem lehet leszokni."


Rég hallottam már ilyen ostoba felelősséghárítást. Lószart nem lehet leszokni róla, csak ahhoz kőkeményen dolgoznod kéne magadon, amihez meg lusta vagy, ennyi az egész. Tőle bezzeg elvárnád.. Éljen a kettős mérce. Remélem hamar megunja a hisztid, neked tényleg nem való kapcsolat.

2018. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
51%

Hogyne várnám el a jövőbeli gyermekeim apjától, hogy ne legyen öngyilkos tudatosan!

Én kérek elnézést, hogy egy teljességgel gyengeségre alapozott, öncsonkító magatartást, ami még költséges is, nem nézek jó szemmel.

2018. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!