Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem tudja letenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem tudja letenni a cigit én meg nem tudom elfogadni mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hónapja vagyunk együtt a párommal. Amikor ismerkedtünk akkor én nagyon jól tudtam hogy ő dohányzik és épp ez volt az egyik oka hogy nem akartam vele foglalkozni. Én már az ismerkedésünk elején is megmondtam neki hogy utálom a cigit meg azt is aki szívja. De ő csak nem hagyott békén engem mindenáron meg akart szerezni magának. Én sokáig ellenálltam de a végén adtam neki esélyt de csak azzal a feltétellel ha megpróbál leszokni róla. Ő ezt meg is ígérte nekem. Azt mondta hogy miattam leteszi mert kellek neki fontos vagyok a számára. Én meg beszerettem és hát ugye adtam neki esélyt. Megismertük egymást ugye és megtudtam hogy már 11 éve szívja de azt mondta le tudja tenni vagyis megpróbálja. Meg is próbálta ő volt mikor naponta csak 3 vagy 4 szálat szívott el. De mihelyt valaki felhuzta a munkahelyen azonnal a cigi után nyúlt mert ideges volt és így ezáltal többet is szívott el. Közben ugye mi is vitáztunk nagyon sokat. Egyrészt a cigi miatt is. Ő nagyon jól tudja hogy én nem bírom elviselni. Abban a hitben voltam hohy miattam képes lesz letenni azt az átkozott cigit de sajnos nem így történt. A napokban közölte velem hogy ő nem tudja letenni próbálta de nem megy neki. Ez miatt veszekedünk már több mint 1 hete. Én nem tudom ezt elfogadni mihelyt meghallom hogy megy rágyújtani vagy a kezébe veszi a cigit már a plafonon járok és ideges leszek. Ő nagyon jól tudja hogy soha nem fogom elfogadni hogy cigizik. Próbálok beletörődni mert szeretem de nem megy a cigi iránti gyűlölet sokkal erősebb nálam. Szerintem a párom nem is akarja letenni nekem ez a véleményem. Mert aki igazán le akarja tenni az le is teszi. Minden csak akarat kérdése ami a barátomba nincs meg. Édesanyámról tudom hogy le lehet szokni róla mert ő is letette 35 évig dohányzott és amikor apám meghalt rá 1 évre anyu megígérte hogy leteszi a cigit és le is tette. Újév napján már nem is dohányzott. Pedig nála erősebb dohányos nem kellett. Naponta 3 doboz cigit elszívott és egyik napról a másikra letudta tenni mert le akarta de sajnos már késő volt mert a tüdejét a cigi már megkárosította az évek alatt és abba halt bele. Én hiába beszélek a páromnak hogy tegye le mert nem lesz jó vége őt nem érdekli semmi kitart amellett hogy nem tudja letenni nincs akaratereje. Viszont megígérte hogy amikor velem van akkor egy kicsit visszább vesz és kevesebbet szív. Én nem tudom mit tegyek nem tudom elfogadni ezt a dolgot. Szeretem őt tiszta szívemből de a cigit gyűlölöm. Azt hittem miattam lefogja tenni. Ti mit tennétek a helyembe? Elfogadnátok így is? Vagy pedig szakítanátok vele? De az a baj szakítani nem tudok mert sajnos társfüggő vagyok. Én egyrészt megértem őt is mert már 11 éve szívja és elhiszem hogy nehéz lehet neki letenni. De másrészt meg nem tudom megérteni mert ha ő is tényleg igazán szeretne engem akkor képes lenne rá hogy letegye. Mi a véleményetek erről?
2018. júl. 25. 05:57
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Viszont azzal is tisztába vagyok hogy neki a cigi fontosabb mint én mert ha nem így lenne már letette volna. De azt mondták nekem minél jobban cukkolom annál jobban szívni fogja már csak azért is hogy idegesítsen vele. De szerintem ez is hülyeség mert ha nem szólnék neki ő akkor is szívná nincs az az isten hogy letegye. Csak nekem az fáj hogy nem tartotta be a szavát.
2018. júl. 25. 06:57
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Egy fuggo barmit meg fog neked igerni, es semmit nem fog betartani. Innentol te dontod el, hogy varakozol-e meg feleslegesen.
2018. júl. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
10 es hát persze ki más lenne a hibás csakis én már megszoktam. Nem tartom magam hibásnak csak naiv voltam ennyi az egész.
2018. júl. 25. 06:59
 14/43 anonim ***** válasza:
Nos vita az kétoldalú dolog, valaki ordíbál nem számít vitának. Valaki nagyon függő érdemes elmenni orvoshoz sokkal jobb módszereket tudna javasolni. Beszéljétek át, menjetek dokihoz.
2018. júl. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
0%

#13


Pedig nagyon is te vagy a hibás. Tudod, ha elfogadnád őt ilyennek, akkor nem hisztiznél, hogy tegye le.

Ha zavarna, akkor nem jöttél volna össze és akkor nem lenne probléma.

Itt egyedül csak te generálod a feszültséget.


Megtanulhatnád, hogy egy kapcsolatban senkit nem formálunk a saját képünkre. Mert ez önzőség és egoista viselkedés.


Mi lenne, ha ő meg arra kérne téged, hogy legyen nagy melled, ha neked pl kicsi van? Plasztikáznál annak ellenére, hogy te nem szeretnél?

Hogy esne ez neked?


Miért, szerinted ő a hibás? Ő, aki már eleve cigizik? Szerinted egy függő ember, aki több éve cigizik, majd hopp egy villámcsapásra leteszi? Nem az élete függ tőle, hogy ha most nem teszi le, akkor holnap már meghal.


Vagy elfogadod így, vagy szakítasz, ennyi.

2018. júl. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Jól van hát legyek én a hibás ez van. De itt nem csak a cigivel voltak gondok hanem a piával is mert a párom azt is szereti de viszont anélkül elvan azt megtudja állni de a cigit nehéz neki letenni
2018. júl. 25. 07:18
 17/43 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: mi köt még téged ehhez a nagy kupac sz..rhoz?


Hisz a pasid cigizik, piál, nem teljesíti az akaratodat, már csak a verés hiányzik a sorból. Gondolom addig nem is fogsz szakítani, míg meg nem pofoz téged jó erősen.


Erre vársz?

És nem is akarsz kigyógyulni a társfüggőségedből?


Két függő megtalálta egymást. Zsák a foltját, ahogy az egyik válaszoló is írta.

És még te dumálsz neki arról, hogy szokjon le a cigiről?!


Komolyan, van bőr a képeden, már bocsi. Előbb a saját házad tájékán sepregess és ne legyél társfüggő. Na, utána papolj egy másik függőnek!

2018. júl. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Miert? Ki lenne a hibás?


Te mentél bele egy olyan kapcsolatba, ahol az első perctől zavart valami. Aztán adtál egy feltételt, hogy csak akkor ha megpróbálja. Megpróbálta, nem jött össze. Most vagy szakítasz, vagy megszoksz. Szerinted még mi van terítéken? Elmész egy javasasszonyhoz aki leveszi róla a rontást? Vagy milyen tanácsot vársz?

2018. júl. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

"A napokban közölte velem hogy ő nem tudja letenni próbálta de nem megy neki."


Te meg közöld, hogy akkor köszönöd az eddigi közös élményeket, de te nem tudod a cigit elviselni, pedig próbáltad. És elváltok szépen békében.

A társfüggőség nem kifogás, az ugyanúgy elhatározás kérdése, mint a cigi abbahagyása. A mostani barátod érkezése előtt is megvoltál valahogy, hidd el menni fog ezután is. Találhatsz új társat is bármikor, ott a társkereső, meg millió más lehetőség.

2018. júl. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

A nők sajnos (nem a kérdezőt filézem ki) a másik nem változásainak OKAI akarnak lenni, ezáltal elismerté válik, hogy Ő miattuk képes a rossz fiú, a cigis srác, a pecás lusta, a focibzi megváltozni, de ugye valljuk be, a srácok bármit megígérnek, hogy a bugyi lekerüljön a nőről.


A nő naív, hiszékeny, és elhiszi, hogy majd miatta változik valami... Hát nem!

Minden, csak ennél rosszabb lesz! Ez az alap felállás!

Aki most pecázgat, az idősen PECÁZNI FOG MINDIG, aki most dohányos, az idővel más káros szokást is felvesz. Aki most sörözik, az később alkoholista lesz...

Ha nem így lesz, akkor ritka kivételként kezelve piedesztára emeljük, de a nagy számok szerint, minden csak rosszabb lesz!


Amelyik nő ilyen pasinak ad esélyt, (bugyi levétel után elvárjuk a teljesülését az ígéretnek) az sajnos így járt.


A lényeg, hogy gyorsan vágd ki a csávót, mert csak rosszabb lesz, és keress olyat, aki már az elején is jobb, mint a mostani, mert annál csak rosszabb lesz!


27F

2018. júl. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!