Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem tudja letenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem tudja letenni a cigit én meg nem tudom elfogadni mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hónapja vagyunk együtt a párommal. Amikor ismerkedtünk akkor én nagyon jól tudtam hogy ő dohányzik és épp ez volt az egyik oka hogy nem akartam vele foglalkozni. Én már az ismerkedésünk elején is megmondtam neki hogy utálom a cigit meg azt is aki szívja. De ő csak nem hagyott békén engem mindenáron meg akart szerezni magának. Én sokáig ellenálltam de a végén adtam neki esélyt de csak azzal a feltétellel ha megpróbál leszokni róla. Ő ezt meg is ígérte nekem. Azt mondta hogy miattam leteszi mert kellek neki fontos vagyok a számára. Én meg beszerettem és hát ugye adtam neki esélyt. Megismertük egymást ugye és megtudtam hogy már 11 éve szívja de azt mondta le tudja tenni vagyis megpróbálja. Meg is próbálta ő volt mikor naponta csak 3 vagy 4 szálat szívott el. De mihelyt valaki felhuzta a munkahelyen azonnal a cigi után nyúlt mert ideges volt és így ezáltal többet is szívott el. Közben ugye mi is vitáztunk nagyon sokat. Egyrészt a cigi miatt is. Ő nagyon jól tudja hogy én nem bírom elviselni. Abban a hitben voltam hohy miattam képes lesz letenni azt az átkozott cigit de sajnos nem így történt. A napokban közölte velem hogy ő nem tudja letenni próbálta de nem megy neki. Ez miatt veszekedünk már több mint 1 hete. Én nem tudom ezt elfogadni mihelyt meghallom hogy megy rágyújtani vagy a kezébe veszi a cigit már a plafonon járok és ideges leszek. Ő nagyon jól tudja hogy soha nem fogom elfogadni hogy cigizik. Próbálok beletörődni mert szeretem de nem megy a cigi iránti gyűlölet sokkal erősebb nálam. Szerintem a párom nem is akarja letenni nekem ez a véleményem. Mert aki igazán le akarja tenni az le is teszi. Minden csak akarat kérdése ami a barátomba nincs meg. Édesanyámról tudom hogy le lehet szokni róla mert ő is letette 35 évig dohányzott és amikor apám meghalt rá 1 évre anyu megígérte hogy leteszi a cigit és le is tette. Újév napján már nem is dohányzott. Pedig nála erősebb dohányos nem kellett. Naponta 3 doboz cigit elszívott és egyik napról a másikra letudta tenni mert le akarta de sajnos már késő volt mert a tüdejét a cigi már megkárosította az évek alatt és abba halt bele. Én hiába beszélek a páromnak hogy tegye le mert nem lesz jó vége őt nem érdekli semmi kitart amellett hogy nem tudja letenni nincs akaratereje. Viszont megígérte hogy amikor velem van akkor egy kicsit visszább vesz és kevesebbet szív. Én nem tudom mit tegyek nem tudom elfogadni ezt a dolgot. Szeretem őt tiszta szívemből de a cigit gyűlölöm. Azt hittem miattam lefogja tenni. Ti mit tennétek a helyembe? Elfogadnátok így is? Vagy pedig szakítanátok vele? De az a baj szakítani nem tudok mert sajnos társfüggő vagyok. Én egyrészt megértem őt is mert már 11 éve szívja és elhiszem hogy nehéz lehet neki letenni. De másrészt meg nem tudom megérteni mert ha ő is tényleg igazán szeretne engem akkor képes lenne rá hogy letegye. Mi a véleményetek erről?
2018. júl. 25. 05:57
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
29 es neked túl nagy arcod van nem gondolod? Mit tudsz te erről az egészről csak annyit tud mindenki amennyit leírtam. Nekem miért ne lenne való kapcsolat??? Nem értem de mindegy. Azzal meg csak neki akarok jót hogy leszokjon nem csak magamnak.
2018. júl. 25. 11:01
 32/43 anonim ***** válasza:
Nagy trauma esetén képes az illető könnyedén letenni, de erre te ne várj, keress mást.
2018. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Minden sarkon csak olyan ferfit talalni aki nem iszik nem dohanyzik nem el semmi karossal???!

Szakits nem ertem miert olyan nehez ez?

Szted a dohanyzas leszokas könnyebb???

Egy ferfi sem tökeletes majd mindegyiket zsarolod h ez nekem nem jo?

ez sem jo?az sem jo?

Legyen a te idealod nyalja ki a segged akkor ugy jo lesz

Szakitsal vele ha te nem birod

nem is ertelek

2018. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
A társfüggőség ugyanúgy függőség, már miért ne lehetne leszokni róla? Persze rengeteg munka, de ott "csak" pszichés függőség van, fizikális nincs, a dohányzásnál mindkettő játszik. Ergo nem mentegetem a párod, isten őrizz, de ha te sem tudsz megválni a saját jól kezelhető függőségedtől, akkor ne legyél ennyire ítélkező a pároddal szemben sem, akinek ez már fizikailag is elvonást jelent. Ráadásul leírásod szerint klasszikusan stresszbagós, na avval a legnehezebb felhagyni, mert a feszültség-oldást köti hozzá. Én is rühellem a bagót, de nem is jönnék össze olyannal aki szívja, tök mindegy mit ígérget. Ha leteszi, beszélhetünk és akkor nincs ez a helyzet, mert itt utólag már nincs jó megoldás, beleszerettél, ha nem szokik le attól szenvedsz, ha elhagyod akkor meg attól. A társfüggőséged is legalább ennyire megkeserítheti az életedet, ha testileg annyira nem is betegít meg, hiszen ha majd később már teszem azt gyerekkel ragadsz benne mondjuk egy bántalmazó kapcsolatban (tudom, ez nem az, most példát írok), akkor már magadon kívül a gyerekedet is veszélyezteted. Épp olyan fontos, hogy ezt leküzdjed szakember segítségével, mint amennyire saját érdekében a párodnak a cigit le kellene tennie. Nem értem miért nem érted és érzed azt, hogy ebben a kapcsolatban az első hibákat te követted el. Belementél egy számodra kedvezőtlen helyzetbe, hittél az ígérgetésnek, aztán pedig már a saját mentális függőséged miatt nem tudsz kimászni belőle, de még mindig kizárólag a párodat okolod, holott, mindketten benne vagytok vaskosan, lehet a felelősséget tologatni egymásra, az nem fogja megoldani a problémátokat.
2018. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
44%
Az én párom sem akart dohányossal összejönni. Mikor összejöttünk, közöltem vele hogy inkább most tegyük tisztába a dolgokat, nem ígérek semmit. Ha ezt elfogadja akkor mehet, azóta egyszer nem hánytorgatta fel, elfogadta korrekt módon.
2018. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
33%

"Mit tudsz te erről az egészről csak annyit tud mindenki amennyit leírtam"


Pontosan. Leírtad, hogy:


- Belementél egy olyan kapcsolatba, ahol már az elején ott volt egy számodra elfogadhatatlan dolog, azzal, hogy majd megváltozik érted, ahhoz már viszont nincs türelmed, hogy fokozatosan tegye le. Ráadásul azt is írod, hogy annyit ígért, hogy megpróbálja letenni, amire pláne nem lehet alapozni, nem mindenkinek sikerül.

- Elvárod, hogy ő megszabaduljon a függőségétől, de te "nem tudsz" a sajátodtól, ami nem más, mint undorító kettős mérce.

- Veszekszel, hisztizel és azt hiszed, hogy ez egy elfogadható és korrekt módja a problémamegoldásnak (nem, soha nem az és soha nem is vezet semmire).


Na, pont a fentiek miatt vagy alkalmatlan arra, hogy valaha is normális párkapcsolatod legyen.

2018. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
49%

Ha nekem nem tetszik valami vagy valaki,elkerülöm!!!

Nem pedig elvarom h aki az en tarsasagom akar lenni valtozzon meg!??

Te vagy aki tulspilazod itt a dolgokat

tudtad h dohanyzik innentöl a te döntesed h elfogadod v sem

Sok nö rohangal meg az utcakon akik elfogadnak igy ferfit h dohanyos

potolhato vagy szamara es ezt ö is tudja,ezert sem szokik le

5honap meg pics.fing ahhoz h erre kerd

2018. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
37%

Én nö vagyok és dohányzom...

Mivel te nem dohányzol igy nem tudod milyen mikor kivánod a cigit és feszült vagy mert nikotinhiányod van.. Vagy hogy egy jò sex után milyen jòl esik elszìvni egy szállat ;) Nem szabadna tiltanod neki minél jobban tiltod annál jobban fogja szîvni... Mikor 16 èves voltam és bujkálni kellet a szüleim elöl sokkal jobban esett a cigi mint most hogy senki nem szòl bele igy már nem olyan izgalmas :D A lényeg ha szereted elfogadod ha nem tudod elfogadni akkor hagyd el.. De ne kényszericsd rá az akaratod felnött ember eltudja dönteni hogy mit akar. Egy megértö társat nem egy asszonyt az életébe aki anyàskodik felette :D

2018. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Anno 10 évig dohányoztam, napi 1 doboz volt a minimum, de hétvégén, buliban kettő is elment. Valaki írta itt, hogy meseszerű, hogy valaki csak úgy, egyik napról a másikra leszokjon a dohányzásról. Nos, a dohányzásról csakis egyik napról a másikra lehet leszokni, nem ismerek senkit akinek fokozatosan sikerült (illetve azok mind vissza is szoktak szépen)mert a nikotin függőséget táplálod napi 4-5 szállal is, nem csak napi 40 szállal.

De! Leszokni csakis önmagadért tudsz. És a kulcsa az, hogy megváltoztatod a gondolkodásodat önmagadról. Én utána soha senkinek nem azt mondtam, hogy leszoktam, hanem hogy nem dohányzom. Így kezdtem gondolni magamra: nem dohányzóként. Ha valahol cigifüstöt éreztem mindig elmondtam magamnak: Istennek hála, hogy nekem már nem kell szívnom ezt a sz@rt. Egy idő után már így is gondoltam :-) Ennek már vagy 15 éve, soha nem fogok ismét dohányozni. De ezt másért sosem tudtam volna megtenni csakis önmagamért. Ha a pasid nem igazán akarja, akkor nem fogja érted abbahagyni, és nem azért mert nem szeret téged, vagy a cigit jobban szereti, hanem mert ő jelenleg dohányosként gondol önmagára, tehát úgy érzi, mintha azt akarnád megváltoztatni aki Ő maga. Pedig te csak egy rossz szokásátől szeretnéd megszabadítani, de ez nem ilyen egyszerű.


Amúgy én megértelek, én sosem jönnék össze dohányossal és ehhez tartom is magam. Nem bírom a szagát és az egészségügyi hatásai sem lebecsülendőek. A helyedben elgondolkodnék a szakításon. Nem kell ebből balhét csinálni, közlöd vele szépen nyugisan, hogy nem tartotta be amit ígért, és most már látod, hogy önzés volt a részedről az, hogy ezt elvárd.Hiba volt összejönni, nem haragszol rá és kéred, hogy ő se haragudjon. Egyszerűen nem passzoltok és neked ez nagyon fontos, és úgy érzed, jogosan. Isten vele. Ennyike.

2018. júl. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Mit vergődsz?


Hagyd el, ennyi!

2018. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!