Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem tudja letenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem tudja letenni a cigit én meg nem tudom elfogadni mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hónapja vagyunk együtt a párommal. Amikor ismerkedtünk akkor én nagyon jól tudtam hogy ő dohányzik és épp ez volt az egyik oka hogy nem akartam vele foglalkozni. Én már az ismerkedésünk elején is megmondtam neki hogy utálom a cigit meg azt is aki szívja. De ő csak nem hagyott békén engem mindenáron meg akart szerezni magának. Én sokáig ellenálltam de a végén adtam neki esélyt de csak azzal a feltétellel ha megpróbál leszokni róla. Ő ezt meg is ígérte nekem. Azt mondta hogy miattam leteszi mert kellek neki fontos vagyok a számára. Én meg beszerettem és hát ugye adtam neki esélyt. Megismertük egymást ugye és megtudtam hogy már 11 éve szívja de azt mondta le tudja tenni vagyis megpróbálja. Meg is próbálta ő volt mikor naponta csak 3 vagy 4 szálat szívott el. De mihelyt valaki felhuzta a munkahelyen azonnal a cigi után nyúlt mert ideges volt és így ezáltal többet is szívott el. Közben ugye mi is vitáztunk nagyon sokat. Egyrészt a cigi miatt is. Ő nagyon jól tudja hogy én nem bírom elviselni. Abban a hitben voltam hohy miattam képes lesz letenni azt az átkozott cigit de sajnos nem így történt. A napokban közölte velem hogy ő nem tudja letenni próbálta de nem megy neki. Ez miatt veszekedünk már több mint 1 hete. Én nem tudom ezt elfogadni mihelyt meghallom hogy megy rágyújtani vagy a kezébe veszi a cigit már a plafonon járok és ideges leszek. Ő nagyon jól tudja hogy soha nem fogom elfogadni hogy cigizik. Próbálok beletörődni mert szeretem de nem megy a cigi iránti gyűlölet sokkal erősebb nálam. Szerintem a párom nem is akarja letenni nekem ez a véleményem. Mert aki igazán le akarja tenni az le is teszi. Minden csak akarat kérdése ami a barátomba nincs meg. Édesanyámról tudom hogy le lehet szokni róla mert ő is letette 35 évig dohányzott és amikor apám meghalt rá 1 évre anyu megígérte hogy leteszi a cigit és le is tette. Újév napján már nem is dohányzott. Pedig nála erősebb dohányos nem kellett. Naponta 3 doboz cigit elszívott és egyik napról a másikra letudta tenni mert le akarta de sajnos már késő volt mert a tüdejét a cigi már megkárosította az évek alatt és abba halt bele. Én hiába beszélek a páromnak hogy tegye le mert nem lesz jó vége őt nem érdekli semmi kitart amellett hogy nem tudja letenni nincs akaratereje. Viszont megígérte hogy amikor velem van akkor egy kicsit visszább vesz és kevesebbet szív. Én nem tudom mit tegyek nem tudom elfogadni ezt a dolgot. Szeretem őt tiszta szívemből de a cigit gyűlölöm. Azt hittem miattam lefogja tenni. Ti mit tennétek a helyembe? Elfogadnátok így is? Vagy pedig szakítanátok vele? De az a baj szakítani nem tudok mert sajnos társfüggő vagyok. Én egyrészt megértem őt is mert már 11 éve szívja és elhiszem hogy nehéz lehet neki letenni. De másrészt meg nem tudom megérteni mert ha ő is tényleg igazán szeretne engem akkor képes lenne rá hogy letegye. Mi a véleményetek erről?
2018. júl. 25. 05:57
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Bárcsak olyan könnyen menne ahogy mondjátok elhagyod és ennyi. Lehet nektek ez könnyen menne de nekem sajnos nem megy. Soha senkit nem tudtam elhagyni bármennyire nem volt jó a kapcsolat akkor sem. Az a baj engem a pasik az elején szépen beetetnek ígérgetnek fűt fát aztán amikor eltelik egy kis idő kimutatják a foguk fehérjét és semmi se úgy van ahogy az elején elhitetik velem. Most ezt nem csak a cigire mondom hanem úgy általánosságban.
2018. júl. 27. 05:44
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt lehet átb..szni, akit lehet, aki hagyja magát.

És akkor megint ott vagyunk, hogy megint te vagy a hibás.


Ide jelenne tetteidért vállalni a felelősséget, nem a másikra kéne mutogatni, jó lenne ha vegre kiállnál magadért, és foglalkoznál önismerettel.


Ha nem változol, akkor minden egyes pasi át fog verni téged. És erről csak is te tehetsz, mert nem tanulsz a hibáidból.


Anyuci nem foghatja mindig a kezed. Ez a te életed. Ha valami nem tetszik akkor változtass rajta. Minden csak akarat, kitartás, hit és elhatározás kérdése. Tegyél azért, hogy neked jobb legyen.

2018. júl. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben viszont a te hibád. Ha tudod magadról, hogy nem állsz ki az elveidért, de szenvedni fogsz egy kapcsolatban, ha az illető nem változik, akkor nem jössz össze vele. Még az elején amikor nem alakult ki kötődés. Mert így most csak a játszmázás megy köztetek, ő zugdohányos, mintha még az anyjával lakna kamaszként, te meg gondolom rendőrt játszol: "már megint bagóztál, mi?"

Micsoda kapcsolat....

Egyet javaslok: megszokod vagy megszöksz, dönts el. Ha nem megy, fogadd el őt így és ne panaszkodj.

2018. júl. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!