Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A férfiaknak miért nem szimpat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiaknak miért nem szimpatikus a klasszikus családmodell? Mi történt a világban?

Figyelt kérdés
Őszintén szeretném tudni mikor alakultak úgy a dolgok, hogy a férfiak már nem akartak családfők, támaszok, oltalmazók, bástyák lenni. Csak kölykök.

#férfiatlan #klasszikus család
2020. dec. 17. 18:11
 71/127 anonim ***** válasza:
79%

Hát valamikor lehet,hogy elég volt kivinni a csajt a búcsúba,osztán egy dióscukkorral befűzni,és utánna boldogan élni a tanyán,de ez ma egy kicsit karcsú lenne.

Szerinted az átlagember keres annyit,hogy te otthon eljátszogass az 5,6gyerekkel,és felrakd a krumlipörit?(mert ugye ez is hozzátartozik a hagyományos családmodellhez.Nem egykézünk ám!!)

2020. dec. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/127 A kérdező kommentje:

A kérdező nem eltűnt, hanem késő este már nem netezik, most pedig oviba ás iskolába vittem a gyerekeket. Nézzetek az órára :D


Összeget azért nem írtam, mert egyrészt nem fix egy hónapban, másrészt - ahogyan említették is - a gyengülő forint miatt ebben is van némi változás, illetve azt hiszem összegszerűen nem is tartozik a nagy nyilvánosságra. A havi 2 millió Ft erős túlzás. Biztosan vannak olyan szakorvosok (kézsebész, plasztikai sebész stb.) akik ennyit keresnek, az én férjem és a barátaink nem.


Nyilván egy férfi úgy választ magának hivatást, hogy ha akar családot, akkor abban ő lesz a családfenntartó. Nem is feltétlenül azért, mert htb-t szeretne, hanem egyszerűen azért, mert ha lesz 2-3 gyereke, a felesége jó ideig otthon lesz és jó eséllyel a munkába való visszatérés után sem tud úgy karriert építeni, mint korábban. Az én férjem gondolt erre és én büszke vagyok arra, amit számunkra felépít minden nap.


Mi is tervezzük a harmadik gyereket, érdemes utánanézni az állami kedvezményeknek, mostanra azt lehet mondani, hogy az állam valamellyest honorálja a családi értékrendet. Adókedvezmény, kedvezményes hitel, támogatás van. A negyedik gyerek után pedig az anyukának teljes szja-mentesség, nálunk ez azt jelentené, hogy mivel a férjem vállalkozóként dolgozik és közös cégünk van, még több maradna a családi kasszában. Szóval még jól is lehet járni, ha az ember utánanéz a lehetőségeinek és nem csak a sült galambot várja.


Ami nekem nagyon furcsa, az az elképesztő frusztráció, ami belőletek árad. Itt én vagyok az, akinek többen is nekiestek, mégsem tajtékzom. Az én életem rendben van, mondhatom, hogy azon a nívón élünk a családommal, amit jónak lehet mondani (nem gazdag). Most akkor szerintetek kinek jobb? Nektek akik egy ismeretlenre ilyen szintű gyűlöletet próbáltok köpködni vagy nekem, aki mindenek ellenére teljesen nyugis vagyok? Akkor nem lehet, hogy ez a klasszikus család-dolog mégsem olyan iszonyúan rossz dolog, mint ahogyan sokan próbálják beállítani?

2020. dec. 18. 08:55
 73/127 anonim ***** válasza:
81%

Te azert szulsz hogy ne kelljen szjat fizetni?


Amugy rettento butanak tunsz. Bar nem csodálom.

2020. dec. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/127 A kérdező kommentje:
Nem, nem azért. Leírtam, hogy aki szeretne több gyereket, az állam nem hagyja magára. Úgynevezett logika :D
2020. dec. 18. 09:02
 75/127 anonim ***** válasza:
59%
Most kit akarsz itt aggitálni a te tökéletes életédről? A házasságok 60%-a váláshoz vezet. Vagyis ennyi nő minimum szívni fog a dologgal vagy bekmekenyszerul egy xar kapcsolatba.
2020. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/127 anonim ***** válasza:
96%

Azért maga a kérdést is megmagyarázhatnád.Kiemelted a férfiakat.Holott azthiszem,hogy a nőknek sincs ez annyira ínyére.De javítsatok ki,ha tévedtem!!

Ezt irtad:"A férfiaknak miért nem szimpatikus a klasszikus családmodell?"


Miért pont a férfi lenne az,akinek nem szimpatikus?

Mert a nők mind ezt akarják,ez lenne a vágyuk,csak férfiak az okai,hogy nincs klaszikus családmodel iránt olyan nagy tulakodás?

2020. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/127 anonim ***** válasza:
38%

Arról nem beszélve, hogy remélem, nincs a kérdezőnek nincs egy nyugodt pillanata sem, hogy mikor jön a képbe egy csinos, kedves 30-as, törekvő doktornő, aki viszi a férjét - aki nem mellesleg szellemi és szakmai partnere is lesz.


Apát nem tudod a csillogó padlóval magad mellett tartani.

2020. dec. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/127 A kérdező kommentje:
Kedves 77-es, ne magadból indulj ki. Én is csinos, kedves 30-as doktornő vagyok. A primitív emberek jellegzetessége a túlegyszerűsítés és a csúsztatás. Te mindkét torzítást alkalmaztad 4 soron belül. A jó hír, hogy valószínűleg nem te tehetsz róla, hanem a neveltetésed, a rossz hír, ahogy a terápia drága. Na épp azért kell gondoskodó anya a gyerekek mellé, hogy ne az az ilyen emberfők szaporodjanak.
2020. dec. 18. 10:35
 79/127 anonim ***** válasza:
0%
#78 nyugi kérdező, ezek nem szaporodnak. A normális szülők gyerekei lesznek ilyenek sajnos.
2020. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/127 anonim ***** válasza:
81%

Feministaként nem értem a klasszikus családmodellt. A női oldalt nyilvánvalóan, ki akar otthon segget vakarni meg körmöt reszelni? Meg arra büszkének lenni, hogy ma is tiszta volt a vécé és megetettem egy felnőttet? Ez nem élet. De férfi oldalról sem értem.


Feltételezem, hogy aki családot akar, akármilyen nemű, az azért akar, mert azokkal az emberekkel akarja tölteni a szabadidejét. Az apának is a családban van a helye. Nekem mindig úgy tűnt, hogy az ilyen klasszikus családmodell apát a családon kívülre helyezi. Mert csak apa dolgozik, és apa csak azért dolgozik, hogy a családnak legyen pénze, de kiélvezni nem tudja. Mert hétköznap dolgozik, szombaton kialussza magát, és akkor annyi szerepe marad, hogy a vasárnapi ebédnél mosolyog a gyerekekre.


Olyan boldog emberrel pedig még nem találkoztam, aki gyakorin reklámozza az életét. Látszik a kérdezőn, hogy mennyire manipulatív, lekezelő ezzel a folyamatos terápiával meg mindennel. Doktornő... ja. Lássuk meg a pozitívumot mindenben: nem is baj, hogy otthon kuksol és csak a saját kölykeit mérgezi, orvosként mennyi embert tehetne tönkre.

2020. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!