Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A férfiaknak miért nem szimpat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiaknak miért nem szimpatikus a klasszikus családmodell? Mi történt a világban?

Figyelt kérdés
Őszintén szeretném tudni mikor alakultak úgy a dolgok, hogy a férfiak már nem akartak családfők, támaszok, oltalmazók, bástyák lenni. Csak kölykök.

#férfiatlan #klasszikus család
2020. dec. 17. 18:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/127 anonim ***** válasza:
73%
Megértem puncimókus, hogy unod a mamahotelt. Azt nem, hogy miért a férfiakat vádolod azért, hogy nem húznak ki ebből a helyzetből. Mellesleg egy férfi mellett jobb lenne, ha 100% tőle függnél anyagilag?
2020. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/127 A kérdező kommentje:
Ez már konkrétan becsületsértés. Milyen helyzetből kellene engem kihúzni? Azért, amiben jól érzem magam? Mondom, a frusztrációd érthető, de egy kis odafigyeléssel a problémád jól korrigálható. Gyógyulást kívánok!
2020. dec. 17. 20:19
 43/127 anonim ***** válasza:
40%

#40: Nem igazán értem, hogy miről beszélsz...

Megkérdeztem, hogy tudsz e indokot mondani, hogy miért kéne akarnom. Erre leírtad, hogy van, aki ezt akarja, meg csinálsz házimunkát. Ennyi? Ha ennyi, akkor szerintem a kérdésed is teljesen felesleges. Tudok mosni és kaját is tudok magamnak csinálni. Éltem már egyedül is.

Bocs, nekem kevés lenne, hogy melózok egész nap, aztán otthon kapok kaját meg tiszta az ablak, oszt csá', tartsam mindenért a hátam.


Eleve fura, hogy nem tudsz semmi érvet mondani a kérdésed mellé, de csodálkozol, hogy miért nem akarja ezt sok férfi...

2020. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/127 A kérdező kommentje:
Akkor félreértettelek. Azt írtam le, hogy a férjem miért szerette volna. Gondolom ez egy érv. Nyilván nehéz úgy meggyőzzelek - nem is feladatom - hogy nem ismerlek. A férjemnek ez így szép és nemes, én elfogadom, ha neked nem az. Nem csak tiszta ablakról és kajáról van szó, ezt csak példaként írtam. El is viszed a gyerekeket iskolába, aztán különórára? Te menedzseled a ház körüli teendőket? Te ülsz le a gyerekekkel tanulni munka után? Te viszel ebédet az anyukádnak (ez is példa csak)? nem tudom van-e gyereked, ha igen, tisztában lehetsz vele, hogy önmagában csak a logisztika milyen nehéz. Ha mindezt megteszed, tedd és sok örömet benne! Te nem értesz engem, én nem értelek téged, azért én legalább igyekszem a tiszteletet megadni. Talán eleve az alapállásunk nagyon különböző.
2020. dec. 17. 20:27
 45/127 anonim ***** válasza:
27%
Kedves kérdező! Nem akartalak megsérteni. Én nem vádolom a női nemet semmivel. Te kértél vádlóan számon a férfiak összességétől dolgokat, amit szerinted illene nyújtaniuk a nők részére Nem akarnak a te "támaszod" lenni. Magyarul baxnak ATM-ként funkcionálni.
2020. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/127 anonim ***** válasza:
70%

#44: Te dolgozol ezek mellett?

Amúgy, sosem értettem, hogy miért kell ezeket a dolgokat túlbonyolítani. Leülök a gyerekkel tanulni? Hát, persze. Ha már csinálok egy gyereket, akkor nem azért csináltam, hogy szobadísz legyen, hanem készen állok rá, hogy foglalkozzak is vele.

Menedzselni a ház körüli teendőket? Mit? 2-3 hetente egyszer lenyírni a füvet? Kaját csinálni? Takarítani? Mosni? Azért, ezeket rengetegen megcsinálják, mindenféle "menedzselés" nélkül.

Az tök oké, hogy a férjednek ez jön be és ennyi, de ez alapján ne lepődj meg, hogy sok férfinak ez nem kell. Ez olyan, mintha felháborodnál, hogy miért nem szeretik a férfiak az extrém durva szexet vagy épp a lágy szeretkezést. Neked ez jön be, a férjednek ez jön be, másoknak meg nem fog bejönni csak azért, mert. Egyeseknek biztos, de az átlagnak nem.

Én értem, hogy te elvagy valamiben, ami neked tök jó és képtelen vagy mást meglátni, mert találtál valakit, akivel ez mehet. Ne gondold azt, hogy én nem értelek.

A tisztelet, pedig nem tudom, hogy jött ide. Normálisan beszélünk egymással, én is pont ugyanúgy megadtam a tiszteletet, mint te.

2020. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/127 anonim ***** válasza:
92%
"A férfiaknak miért nem szimpatikus a klasszikus családmodell?" - amiért semmiben sem a konzervatív dolgokra bukok... nem látok benne semmiféle pozitívat, fontosat vagy jót önmagam számára.
2020. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/127 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg pont azért van ilyen kevés általad leírt ferfi, amiért kevés olyan kő van, aki szintén erre vágyik. Érdekes, hogy a környezetedben elmondasod szerint sok olyan nő van, akinek ez lenne az álom, de nem adatik meg neki. Én pl. egyetlen egy olyan nőt sem ismerek, aki erre vágyna.


Engem abszolút nem elégítene ki az, ami téged. Nem azért tanultam, mert muszáj volt, hanem azért, mert érdekelt és azzal szeretnék foglalkozni. El nem tudom képzelni az életem úgy, hogy csak a házimunka, a gyerekek és a férjem ellátása a feladatom. De nyilván én hozzám hasonló partnert kerestem, így tökéletesen boldog vagyok. Örülök, ha neked is összejott az, ami téged boldoggá tesz.


Viszont azt észre kellene venni, hogy manapság egy fizetésből nem lehet normálisan megélni. Legalábbis az esetek túlnyomó többségében. Őszintén, nem a pénztárcátokban szeretnék turkálni, de érdekelne, hogy a férjed mit dolgozik, mennyit keres és hol laktok.

A párom egyáltalán nem keres szarul a mostani viszonylatban, nyilván ha kicsit meghúznánk magunk, akkor ellenénk belőle ketten is, talán még gyerekekkel is, de azért eléggé olyan színvonalon, ahogyan egyikőnk sem szeretne élni.

2020. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/127 Alessandro10 ***** válasza:
97%

Feltettek egy kérdést, amire válaszokat várt a kérdező. Neki is van véleménye, mint mindannyiunknak.

Van aki szeretne klasszikus családot, van aki (már) nem.

Érdekelte ki mit gondol erről, nem hiszem, hogy egymásnak kellene esnünk.


Az is vita tárgya lehetne, ki mennyi gyereket szeretne,.. van aki például egyet se.


Így felesleges vitát generálni egy ilyen kérdésen.

Neki a hagyományos család értékrendje, másnak meg mondjuk az alkalmi kapcsolatok.

Tiszteljük meg egymást azzal, hogy elfogadjuk a másik álláspontját!

2020. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/127 A kérdező kommentje:
48, Szombathelyen élünk, a férjem Ausztriában dolgozik orvosként. Én sem muszájból tanultam, nem az egyetem után házasodtunk össze :)
2020. dec. 17. 20:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!