Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért vannak olyan nők, akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak olyan nők, akik az egyenjogúságért sírnak, de a kezdeményezést a férfi dolgának tartják? Ez milyen logika? És miért r|bancozzák le sokan ezek közül a nők közül azokat, akik mégis kezdeményezésre vetemednek nő létükre?

Figyelt kérdés
Tudtommal az egyenjogúság az, hogy mindenben egyenlők vagyunk, nem pedig kiragadjuk a számunkra kedvező dolgokat az életben, és csak arra tartunk igényt.

2018. ápr. 23. 17:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
73%

Hogyan keresnek kevesebbet? Állami szférában bértábla van, versenyszférában pedig béralku. Általánosságban lehet, hogy kevesebbet keresnek, mert a férfiak nagyobb arányban vállalnak jól fizető, de fizikailag nehéz/veszélyes munkaköröket, illetve pl. a most felkapott és jól fizető IT területeken is aktívabbak (persze azon lehetne vitatkozni, hogy biológiai vagy társadalmi okai vannak-e).


Ha kevesebbet keresnek a nők, miért nem csak őket veszik fel mindenhová a cégek? Egy csomót spórolhatnának rajta.

2018. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
100%

A béralku lényege hogy te elmondod, mit szeretnél, ők elmondják, mennyit adnak. És a nőknek nem adnak annyit ugyanolyan jellegű munkáért sok helyen. Hány olyan van, hogy a nőnek fel sem ajánlják vagy nőket fel sem vesznek magas posztokba, mert úgyis szülni megy, beteg lesz a gyerek stb. De a sok gané munkát elvégeztetik vele.

Egyik ismerősöm multinál volt, szülés után felajánlották neki, hogy dolgozhat részmunkaidőben (2 gyerekes anya, tehát neki kell elhozni a gyereket oviból stb) a másik opció, hogy elválnak útjaik. Belement a részmunkaidőbe amit úgy gondoltak a cégnél, hogy feleannyi pénzért ugyanazt a munkát csinálja, csak otthon laptopról egészíti ki a benn töltött napi 6 órát.

2018. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
21%

70, De ha már mindenképpen bele akartok szólni az emberek magánéletébe, akkor nem úgy lenne logikus, hogy ismerkedési fázisban is durván 50%-ban vegye ki a részét a nő amíg nincs összeköltözés? Mellesleg pont a feminizmus miatt nincs meg a bizalom a két nem közt, mikor mindegy egyes férfit potenciális erőszakolónak állítanak be, még ha ez elég ritka is valójában.

Válás esetén meg azért elég alap dolog kéne hogy legyen a gyerek váltott nevelésének a lehetősége, mondjuk 3 éves kora után, ha az apa úgy akarja, ha nem akkor fizeti a tartásdíjat.

2018. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
86%

73: a váltott nevelés a legtöbb pszichológus nem javasolja, tanárként én is azt látom, hogy a gyerekek szinte tudathasadásos állapotba kerülnek attól, hogy másik szülő felügyel másik értékrenddel hetente. A gyermek érdeke az állandóság.

Itt egy link:

[link]

Ez hivatalos, állami statisztika. A teljesség igénye nélkül: minden 5. nő olyan családban nőtt fel ahol az apja verte az anyját.

A nők elleni erőszakos bűncselekmények 22 százalékát partnerük vagy volt partnerük követte el. A férfiakra vonatkozó hasonló adat 3 százalék volt


Magyarországon minden héten legalább egy nőt meggyilkol férje vagy volt férje, élettársa vagy volt élettársa, barátja vagy volt barátja.


Olvasd a linket további információért. Eben az országban a nők még nagyon nincsenek egyenjogúként kezelve. Mert mindeközben a kormány nem akarja ratifikálni az isztanbuli egyezményt, orbán "nőügyekkel nem foglalkozik" és a nőkre a magyar férfiak többsége (tisztelet a kivételnek) csak szülőgépként vagy szextárgyként tekint. Még mindig.

2018. ápr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
62%

74, Váltott elhelyezésnél van benne valami amit írsz. Mondjuk, az én esetemet nézve apám elég keményen fogott, anyám nevelése meg túl lazán, a középutat kellett volna valahol a kettő közt megtalálni. Én megértem, hogy szétmentek, mivel az apám annyira elviselhetetlen hosszútávon, hogy megmaradni mellette szinte lehetetlen. Azt nem igazán értem, hogy anyám miért pont őt választotta, lehet, hogy ismerkedéskor elég imponálónak tűnnek ezek az alfafélék, nade azért később látnia kellett volna, hogy ez így nem nagyon fog működni vele.

Statisztikákat nézve meg gondolom benne vannak a cigányok, az úniósban meg a bevándorlók, nem vagyok a híve ezeknek az összemosásoknak, mivel jelentősen torzítják az összképet.

Az meg, hogy a nemi erőszakok 10%-át jelentik szintén csak következtetés ami lehet téves. Ezek szerint, ha itt a fővárosban megerőszakolnának egy lányt 10% lenne az esélye, hogy tenne feljelentést? Én nem hinném.

Valamint az, hogy a valódi bűnösöket elítéjük az teljesen jogos, de akkor miért kell az ártatlan férfiakat is megbélyegezni?

2018. ápr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
100%

Az adatok a magyar nőkre vonatkoznak és a cigányok nem minden ötödik ember. Engem is ért szexuális bántalmazás a saját magyar és kulturált családomon belül és sosem tettem feljelentést, mert egyfelől túl fiatal voltam ahhoz hogy felfogjam mi történt, másfelől pedig sosem hitt volna nekem senki. És nagyon tévedsz amikor a magyar férfiakat védeni akarod, mert ez létező jelenség. Tanárként nagyjából látom, a gyerekek hány százaléka él úgy hogy otthon nagyon gáz a helyzet, ilyenkor ők maguk is bezárkóznak, és fiatal koruk ellenére a depresszió jeleit mutatják, no és a szülők is panaszkodnak, éppen válnak, mondja az anyuka aki a 25 fokban is úgy igazgatja a magas nyakú pulcsit, hogy ne nagyon látszódjon a kék folt...de hát meleg van, néha ösztönösen felhúzza az ujját....és ezek mind magyar családok. Hiába akarjátok elmismásolni, de ebben a hímsoviniszta országban ez nem meglepő, nézd meg a vezetőinket. A vak komondorost, vagy akár orbánt. Mindenki tudja hogy veri a feleségét. Látszik is szerencsétlenen.

Olvasd az ide író nőket, kb 20% arról számol be, hogy a barátja bántalmazza, alázza, és ő azon gondolkodik megbocsát-e.

Szexuális bántalmazást nagyon ritkán jelent be nő, mert ha a párja akkor ugye úgysem hisznek neki, meg kinevetik. Ha nincsenek külsérelmi nyomok,mert megadta magát hogy hamarabb szabaduljon, akkor is körbe röhögik, pedig ez egy normál védekezési mód ha ne idegen követi el és az esetek nagy részében nem idegen teszi. Nézd meg a metoo kampányt,a férfiak itt puffognak, hogy hallatlan. A Kiss László ügyben egész addig őt védték (aki bizonyítottan bíróság előtt is állt nemi erőszakért) amíg ki nem derült hogy az egyik áldozat él, az a kígyó meg virágcsokorral elkúszott bocsánatot kérni. Érted, itt egy csokor virág, ne haragudj hogy három társammal együtt ájultra erőszakoltalak....és róla sportarénát neveztek el, PEDIG A BOTRÁNY KIROBBANÁSA ELŐTT IS TUDTÁK HOGY NEMI ERŐSZAK MIATT BÜNTETETT ELŐÉLETŰ. Ebben az országban ne akard a cigányságra kenni a dolgot.

2018. ápr. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kevesebbet keresnek a nők, miért nem csak őket veszik fel mindenhová a cégek?"

Szerinted melyik cég akar olyan munkaerőt, aki majd jól lelép több évre szülni, kiesik a rutinból, utána vissza kell fogadni, utána nem fog majd túlórázni, sőt, sokszor előbb lelép, mert menni kell a gyerekért, anyák napja van, fogorvoshoz kell vinni a gyereket, stb, meg néha otthon marad mert beteg a gyerek?

Simán jobban megéri többet fizetni a pasinak, akit lehet látástól mikulásig dolgoztatni.

2018. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
100%
73: De, úgy logikus. És normális nő meg is csinálja. Az első randit az fizeti, aki meghív, mert úgy szól az illem. Utána meg közösben vagy felesben. A legtöbb nőismerősöm így csinálja. Kiveszi a részét a programokból. Ha te nem ezt látod, akkor talán azt kellene megválogatni, kire hajtasz rá. Első látásra is felszínes, hisztis kisp...ákból, akiknek egyetlen értékük a külsejük vagy a feltűnőségük, kb., kapcsolatban sem lesz hirtelen kedves, aranyos, gondoskodó nő. Ezt meg amúgy egy randi alatt le lehet mérni, vagy még a randi előtti ismerkedés fázisban is, ha vki jó emberismerő.
2018. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
62%

79, Azért helyesbítek egy kicsit nem a magyar férfiakat akarom védeni hanem az ártatlan férfiakat, mert még ha igazak is ezek a statisztikák 10-ből 8-nak semmi köze nincs ezekhez a dolgokhoz. Ha már ennyire képbe vagy a statisztikákkal biztosan azt is tudod, hogy a cigányok aránya a börtönökben mekkora, annak ellenére hogy kisebbségben vannak, az integrálódásra gakorlatilag semmi igény nem mutatkozik a részükről.

Természetesen én is az erőszak megállításának a híve vagyok, de itt nem a férfi és női nemet kell megkülönböztetnünk egymástól, hanem elkövetőt és áldozatot. Én a feministáknál, szinte mindig csak nők elleni erőszak megállítását látom, de ez így magába édes kevés.

2018. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:

bocsánat 76-ra ment az előző,

78-as meg egyetértek mai helyzetben ennek így kéne működnie

2018. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!