Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti mit, miket, milyen tulajdon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3.14159265357989 kérdése:

Ti mit, miket, milyen tulajdonságokat tartotok fontosnak egy olyan emberrel, akiben párkapcsolatban éltek/szeretnétek élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdést azért tettem fel, mert partnert keresek (nem most van rá égető szükségem azonnal, de időben el kell kezdenem, ha 9 év múlva férjez szeretnék menni; 20 éves lány vagyok egyébként, ha ez számít). Ugyan már nagyjából megvannak a preferenciáim (eddig 40 kérdés a kérdőívem, és még készülnek a továbbiak), de nagyon félek, hogy esetleg valamit kihagytam(és egyébként is mindig jó egy új perspektíva), vagy nem vettem figyelembe, ami esetleg hasznos lehetne, szóval az a kérdésem, hogy nektek mik a legfontosabb tulajdonságok, mik azok, amikkel nem tudnátok együtt élni, és mik azok, amik nélkül elképzelhetetlennek tartotok egy kapcsolatot?

Külső dolgokat írhattok, de nekem kb irrelevánsak, nem látom az embereken, hogy szépek-e vagy sem. :) (meg különben is, nem eladni akarok egy terméket vagy nem a falra szánom dísznek, hanem együtt szeretnék élni vele)


[a következő dolgokat a beugróban már kilőttem: legyen fiú, ne éljen párkapcsolatban mással, ne legyen homoszexuális vagy büntetett előéletű, ne álljon fent a lehetősége, hogy lebukik és büntetett előéletű lesz, ne legyen komolyabb öröklődő betegsége, ne dohányozzon, ne legyen alkoholista, a barátai véleménye alapján legyen intelligens, 19-23 év közötti és legalább 170 centiméter magas legyen, ne tervezzen arcszőrzetet növeszteni, viszont gyermeket 12 év múlva igen, ne legyenek beszédhibái, tudja jól használni a -ba/be, -ban/ben ragokat, foglalkozzon természettudománnyal, tervezzen doktorálni, ne ünnepelje a valentin napot, a pí napot viszont igen, és ne zavarja néhány preparátum (itt formalinban úszó szervekre gondolok) a háztartásban]

Köszönöm szépen, ha segítesz! Legyen szép napod :)



2018. jún. 13. 21:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 A kérdező kommentje:

Kedves Belle Black!


Köszönöm szépen a válaszod, akkor mindent kétszer meggondolok majd ezentúl. :) Igazából nem egy tökéletes embert keresek (nem kell minden kérdésre jól válaszolni, az abszurd lenne, csak minél több jó, annál jobb), hanem valakit, akivel kompatibilisek vagyunk, és el tudom viselni akár 10-30 éven keresztül. De igen, azt tudom, hogy arra is van esély, hogy nekem ő megfelelne, viszont fordítva nem.

Köszi a hasznos választ! :)

2018. jún. 13. 22:22
 12/83 A kérdező kommentje:

Kedves #6!


Szerintem már igen.:)

2018. jún. 13. 22:37
 13/83 anonim ***** válasza:
50%

4ever alone bejátszik

mi vagy te, egy robot?

ilyen pasi nincs? meg hagy legyen már szakállas

egy párkapcsolat a másik elfogadásáról szól nem az igenyeidről

meg ki az aki első randin kérdőívet töltet ki? helyből menekülnék egy ilyen csaj elől

gondolom tervezett lesz a gyermeknemzés is

a pi viz meg egy nagy átverés

2018. jún. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
50%

10 év múlva hihetetlen baromságnak fogod tartani ezt az egészet

ha nem, aggszűz maradsz örökre

2018. jún. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
85%

Ezt szerintem nem szabad így meghúzni. Persze, kellenek alapelvek, de a legtöbb kapcsolatomban mindig tanultam valamit, mindig találtam a másikban olyat, ami mellett utána mások esetében nem tudtam elmenni, kizáró ok és feltétlen szükséges tulajdonság tekintetében is.


Mindent összevetve, én azt mondanám, hogy olyat válassz, aki minél hasonlóbb hozzád. A felül-és alulválasztásaid ugyanis rólad és az esetleges komplexusaidról szólnak, amit nem "illik" belevinni egy kapcsolatba. Szerintem az emberhez legjobban egy magafajta másik ember illik, korban, anyagi helyzetben, iskolázottságban és mentalitásban is. Persze, nem azt mondom, hogy az ikredet keresd, de aki hasonló életutat futott be, az ott tart, ahol te és meg is ért téged jobban. Amellett, hogy valószínűleg egy irányba tartotok jobban.


Bár nem vagyok sokkal idősebb nálad, az én személyes preferenciám így fest:


Ami nélkül nem tudnék élni:

-ambíciók

-kitartás

-viszonylag pontosan körvonalazott jövőkép az elkövetkezendő 5 évre

-önmegtartóztatás képessége (lássam, hogy van tartása anélkül is, hogy más ember ráparancsolna)

-emberszeretet (nem kell mindenkit szeretnie, de nem szeretem az ilyen "utálom a nőket, utálom xy-t" emereket, lehúznak)

-normális megküzdési képesség: tehát tud a saját életének problémáival elbírni, tudja viselni a maga keresztjét és megbírkózni a maga nehézségeivel, ezek miatt nem hisztizik és nem zúdítja másra, ahogy én sem teszem

-akar házasodni és családot is, ezekre vonatkozóan nem álomszerűek az elképzelései, hanem pontosan tudja, mit mikor és hogyan -nálam ez fontos szempont, mert aki eleve elveti a házasságot, azzal nem húzom az időm. Én babázni akarok 30 évesen, nem várni, hogy megkérje a férjem a kezem egy 7 éves párkapcsolatban...

-jól bánik az anyagiakkal, nem éri be a minimummal

-bitangerős önkritika (akár önirónia is): tudja, miben szar és tudja, min kell csiszolnia, nincs elszállva magától és fel tudja ismerni a hibáit, amiknek egy részét próbálja javítani, amit nem lehet, azt pedig elfogadja

-nem féltékeny

-nem borzongáshajhász: nem látja és sosem látta örömét abban, hogy mindig más nőt kefél (kapaszkodjatok meg, vannak ilyen férfiak), nem utazásmániás, nem váltott 60x munkahelyet és hivatást unalomból, nem akar bulizni és menni valahova unalomból, mert elég alacsonyan van az ingerküszöbe ahhoz, hogy le tudja magát foglalni egy békés párkapcsolatban is, nem unalmasnak tartva azt, hanem nyugalmasnak és biztonságosnak

-nem csapong, nem drámázik, nem áll elő hülyeségekkel egyik napról a másikra, nem forgatja fel az életemet az agymenéseivel, hanem "kiszámítható" és beszámítható

-önálló, képes rendet tartani és beosztani az idejét, pénzét

-nem függ semmilyen szertől, még a koffeintől sem

-nem szarakodik az exeivel, nem tartogat az ismeretségi körében olyan nőket, akikkel dugott. Én sem teszem.

-egészségtudatos, sportol és nem eszik szart. Nem kell fitnek lennie meg mindennek, de rosszul vagyok azoktól, akik csak legyintenek azzal az indokkal, hogy öregen az élet szívás, ők 40 éves korukig akarnak élni

-józan: nem fog sem nekem, sem az anyjának, sem a főnökének pitizni, nem dependens. A saját életét éli és tudja benne szabályozni a dolgokat megfelelően: nem munkamániás, nem az anyja kicsi fia huszonévesen és kihúzta a fejét a haverjai seggéből. Tudja, mi a fontos és mi a kötelessége és van saját élete.

-vannak elvárásai magával szemben és szarul érzi magát, ha ezeket nem teljesíti. Én is szarul érezném magam, ha nem lenne határidőre diplomám, lakásom, kocsim, stb. Mert nem élet, hogy harmincvalahány évesen is vakarom a seggem, hogy mibe kezdjek. --> érzi az idő múlását és azt, hogy ő sem marad örökké fiatal és neki is meg kell állapodnia előbb-utóbb

-nem kényes, nem csap hisztit fölösleges dolgok miatt: nem finnyáskodik, nem kényeskedik, rugalmas és gyakorlatias. Ki nem állhatom az olyan férfiakat, akik nem is próbálkoznak semmivel, annyira bizonytalanok és annyira magatehetetlenek. Keressen rá, találja fel magát, ne nyávogjon egy kis csípőstől, egy kis esőtől, egy kis munkától, sártól és ne szarjon be, ha füvet kell nyírni, kereket kell cserélni vagy vacsit kell főzni: ezek alap dolgok, minden normális felnőtt beletanul ezekbe, nem nyivákol segítségért. Akkor is, ha később mást fizet, hogy csinálja meg helyette, mert nem ér rá pl. füvet nyírni.

-legyen férfi. Én nem fogok egy olyan emberre felizgulni, aki mellett óriásnak vagy tonnadonnának érzem magam és ha ilyen van, az nem az én hibám, mert épp eléggé figyelek magamra ehhez. Átlag férfi magasság és súly legyen meg. Igen, van, akinek nincs, de az élet igazságtalan, nekem nem kellene egy nálam gyengébb/kisebb ember

-Kizáró ok, ha megtudom, hogy szándékosan ütött már meg embert. Nekem nem kell testőr, védelmező, akármi, az erős férfi nem attól erős, hogy egy agresszív gorilla. Minden bunyó elkerülhető, nem akarok olyan multú emberrel összejönni, akinek belefér az értékrendjébe potenciális megoldásként, hogy másokat bánt vagy csinál ki. Akár fizikailag, akár lelkileg.

-Nem akart öngyilkos lenni és nem állt semmilyen pszichiátriai kezelés alatt (skizofrén/súlyos depressziós/paranoid/bármi olyan, ami miatt akár ön vagy közveszélyes lehet) valamint nem halálos beteg. Nem fogok időzített bombával járni, vagy olyannal, aki bármikor megkattanhat. Tudom, tudom, mi mind meghalhatunk holnapra, de azért na...

-Nem csalta meg egyetlen exét sem és nem apa még.


Mindent összevetve pedig olyan életet él, ami már akkor is szimpatikus, mikor még ott sem vagyok. Emberek, én nem azért kötöm össze az életem valaki máséval, hogy ott rendet rakjak és felsöpörjem a szart. Akár szó szerint, akár átvitt értelemben. Nincs bennem semmilyen felkarolási vágy, nem akarok rendbeszedni senkit. Amelyik férfi nem képes elbírni a saját élete nehézségeivel és rendben tartani magát (beleértve az otthonát is), az nem nekem való. Persze, egy kapcsolatban lehetnek nehézségek és problémák, de nem azért jövök valakivel össze, hogy megnehezítsük egymás életét egymás agybajával meg problémáival. Hallani sem akarok arról, hogy valaki adósságban/nélkülözve/egy trágyadombon él, vagy hogy hagyja, hogy toxikus emberek a nyakára járjanak és a vérét szívják, az anyjától az ügyfelein keresztül az exéig. Legyen a saját élete ura és tudja, mi a dolga, ahogy azt is, hogy kiket kell eltakarítani az életéből vagy megfelelő távolságban tartani.

2018. jún. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
50%

Van öröklődö betegségem, selejt vagyok!?:) Mi számít komolynak? Eléggé hiányos és sok pont nincs definiálva. Egyébként az egész életet könyvekből meg tételekből tanultad meg?

Gondolkozz még egy kicsit, de ezen az egészen. A betegségről pedig javarészt nem tehet az illető. Ha ez akkora gond, akkor csillogsz a szégyentől, mint a húgyfolt a napsütésben.

2018. jún. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség ez a kérdőív, ezzel az "igazit" keresed, akit te elképzeltél magadnak. Ilyen férfi nincs és soha nem is lesz a valóságban, egy kapcsolat arról szól, hogy valakit úgy fogadsz el, ahogy van: minden külső és belső tulajdonságával együtt, még azokkal is, ami amúgy neked nem feltétlenül tetszene (mert olyan soha nem lesz, aki mindenben tökéletes). A vizsgáztatás sem egy biztos módszer a párkeresésre, így is bőven lesz, hogy pofára esel. Bárki bekamuzhatja a tesztben, hogy mondjuk "persze, mindenképpen szeretnék házasságot és gyerekeket" és lehet, hogy akkor és ott komolyan is gondolja, aztán könnyen ott találhatod magad 30+ évesen, hogy se gyerek, se házasság, a minden másban ideális pasikád meg inkább még mindig a haverjaival bulizik és hiteget, hogy "már elmentem gyűrűt nézni".


Nálam a legfontosabb tulajdonságok, amikből nem engedek egy kicsit sem és amik hiánya kizáró ok egy párkapcsolatnál:

-erkölcsösség: értem itt azt, hogy ne hazudjon, ne csaljon, ne qrjon hetente más nőt, ne járjon prostikhoz, ne tartsa helyesnek az érzelmek nélküli szexet. Legyen hűséges, becsületes, megbízható, felelősségteljes ember.

-szerénység: ne csak a saját érdekeit nézze, ha szükséges, hajlandó legyen lemondani bizonyod dolgokról, áldozatokat hozni egy kapcsolatban értem vagy a gyerekeiért, ne legyen egoista

-intelligencia: mivel én is viszonylag intelligens vagyok, egy hozzám hasonló férfival érezném jól magam

-családcentrikusság: akarjon házasságot és gyerekeket belátható időn belül, nem csak "majd" és saját indíttatásból akarja, nem csak azért, mert becsicskult nekem (ilyenkor van az, hogy apuka rájön, hogy ő inkább mégis még kiélné magát).


A kinézetet illetően sokkal kisebbek az elvárásaim, nagyobb áldozatokat vagyok hajlandó hozni az ideális személyiségért cserébe.

2018. jún. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 A kérdező kommentje:

Kedves #9!


Nem, nem így képzelem. Elmegyek találkozni az illetővel, és ott felteszem neki a kérdéseket. Persze igyekeznék nem egymás után, meg nem feltűnően, én értem, hogy valaki számára bántó lehetne a kérdőív (bár fogalmam sincs, miért).

Igazából a normál ismerkedés nem vonz különösebben. Persze, tudom, hogy mivel emlősök vagyunk, ezért szaporodási szempontból a másik illatanyaga nagyon meghatározó (kutatások szerint fontosabb lehet, mint akár a külső, akár a belső!), meg akkor még a feromonokról nem is beszéltünk, de ez így látatlanban senkiben nem vonz, és nem is igazán érdekelne elsőre. A hang viszont fontos, köszönöm is, hogy mondtad, ha jó az orgánuma az előnyös lehet, és nem annyira kedvelem az olyan embereket, akiknek idegesít a hangja. Köszi a tippet! :)

A szemkontaktust konkrétan gyűlölöm, a fizikai érintkezéssel ha nem is ugyanígy vagyok, de határozottan nem számít előnynek és nem fogja a "személyes találkozó" oldalára dönteni a mérleget, ez sem igazán vonz igazából.

2018. jún. 14. 09:08
 19/83 anonim ***** válasza:
41%

#15 impresszív igénylista

mit nyújtasz cserében?


tervezett férj, tervezett házsság, tervezett gyerek. semmi sponteneitás! ebben mi a jó? így élni, de komolyan


ahogy először lesztek szerelmesek, úgy fogjátok az egészet kidobni a kukába

2018. jún. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
63%

nem is tudom minek nevezzem azokat, akik olyanok mint a kérdező vagy #15


20as éveitek elején vagytok

fantasztikus elképzelések, biztos jól mutatnak papíron, de az élet nem ilyen

#15 durvább mint a kérdező, én, én, én

majd ha együtt éltek valakivel rájöttök hogy mennyi kompromisszummal, lemondással jár egy kapcsolat. de nem baj, mert szeretitek a másikat

az a lényeg hogy szeresd, hogy jó vele együtt lenni, ahogy irtad #15 az elején, kiegeszititek egymást. (csak utána a maradék fél oldalon mindent leromboltál)

nektek nem társ kell hanem egy robot

2018. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!