Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti mit, miket, milyen tulajdon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3.14159265357989 kérdése:

Ti mit, miket, milyen tulajdonságokat tartotok fontosnak egy olyan emberrel, akiben párkapcsolatban éltek/szeretnétek élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdést azért tettem fel, mert partnert keresek (nem most van rá égető szükségem azonnal, de időben el kell kezdenem, ha 9 év múlva férjez szeretnék menni; 20 éves lány vagyok egyébként, ha ez számít). Ugyan már nagyjából megvannak a preferenciáim (eddig 40 kérdés a kérdőívem, és még készülnek a továbbiak), de nagyon félek, hogy esetleg valamit kihagytam(és egyébként is mindig jó egy új perspektíva), vagy nem vettem figyelembe, ami esetleg hasznos lehetne, szóval az a kérdésem, hogy nektek mik a legfontosabb tulajdonságok, mik azok, amikkel nem tudnátok együtt élni, és mik azok, amik nélkül elképzelhetetlennek tartotok egy kapcsolatot?

Külső dolgokat írhattok, de nekem kb irrelevánsak, nem látom az embereken, hogy szépek-e vagy sem. :) (meg különben is, nem eladni akarok egy terméket vagy nem a falra szánom dísznek, hanem együtt szeretnék élni vele)


[a következő dolgokat a beugróban már kilőttem: legyen fiú, ne éljen párkapcsolatban mással, ne legyen homoszexuális vagy büntetett előéletű, ne álljon fent a lehetősége, hogy lebukik és büntetett előéletű lesz, ne legyen komolyabb öröklődő betegsége, ne dohányozzon, ne legyen alkoholista, a barátai véleménye alapján legyen intelligens, 19-23 év közötti és legalább 170 centiméter magas legyen, ne tervezzen arcszőrzetet növeszteni, viszont gyermeket 12 év múlva igen, ne legyenek beszédhibái, tudja jól használni a -ba/be, -ban/ben ragokat, foglalkozzon természettudománnyal, tervezzen doktorálni, ne ünnepelje a valentin napot, a pí napot viszont igen, és ne zavarja néhány preparátum (itt formalinban úszó szervekre gondolok) a háztartásban]

Köszönöm szépen, ha segítesz! Legyen szép napod :)



2018. jún. 13. 21:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
35%
kérdező, akkor hogy akarsz szaporodni? laboratóriumi körülmények között? mint Sheldon Cooper?
2018. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 A kérdező kommentje:

Kedves #10!


Köszönöm a hasznos választ! :)

Azt esetleg le tudod még írni, hogy "miért pont ő"? :) Miért pont vele kezdtél el járni?

2018. jún. 14. 09:49
 23/83 anonim ***** válasza:
60%

Nem hiszem, hogy egy gyerek életével kellene játszani spontaneitás címszó alatt, vagy valaki mellett rohadnom kellene, reménytelenül várva arra, hogy egyszer az életben feleséggé/anyává méltóztat tenni. Hány olyan szar van, aki húzza évtizedekig a párja idejét, majd fingik egyet, hogy ő aztán nem akar semmit és lelép? Ilyen ember mellett csesszem el az életem, sóvárogva nézve a kisbabás anyákat, mert az a fszkalap, aki a párom, soha nem áll készen az apaságra, ha egyáltalán akar gyereket? Én nyugis jövőt akarok magamnak és a gyerekemnek is. Ugyanazt tudom nyújtani, amit elvárok a páromtól, innentől pedig ebben semmi önzőség nincs.


Fel kéne nőni, emberek... És észrevenni, hogy vannak dolgok, amiket qrvára nem szabadna egy kapcsolatban elviselni, mert a szerelem idején nagyon cukik ezek a hibák, csak a fszt sem fogja érdekelni, mikor már nincs rózsaszín köd és nektek társaknak kell lenni. Ott már nem az a szempont, hogy milyen kis édes a másik, hanem hogy hogyan tudtok összedolgozni és felelősséget vállalni akkor is, ha minden szar. Ja, hogy a csőcselék ilyenkor beadja a válópert. F..sza, én nem akarok olyan embert magam mellé, akitől első ránézésrw is kitelik, hogy tönkrekúrja az életem és kirántja alólam a talajt.


A babát, a karriert, egy közös életet tervezni kell. Spontánkodni lehet kocsmatúrán, nyaraláson meg vacsifőzésnél. Tudom, hogy nem az első randin kell eldönteni a gyerek nevét, nem is akarom, de az a szememben nem felnőtt ember, aki nem tudja, mi a tökömet vár az élettől, a párjától függetlenül és nem tudja kinyögni magának azt az igényt, hogy "én 30 éves koromra anyagilag és lelkileg készen akarok állni a gyerekvállalásra". Lehet, hogy nem lesz párja, de ha lesz, és akar, ne az ő komolytalanságán és álmodozásán múljon. Az csak egy "yolo" kategóriás hülyegyerek, aki azt hiszi, örökké ráér és örökké pörgő, színes óriákerék lesz az élete és neki aztán nem kell semmire gondolni az utolsó előtti pillanatig. Aztán elkezdenek fogyni az erőforrások meg a lehetőségek és letörik a kis szarva a nagy spontaneitásban és mindentszabadban.


Kösz, nekem nem kell olyan ember, akire nem bíznám az életem, mert a sajátjának sem ura. Akkor inkább maradok egyedül, itt legalább tudom, hogy van valaki, aki kiszámítható és aki mindig véghezviszi azt, amit el akar érni és ami rajta múlik.

2018. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 A kérdező kommentje:

Kedves #13!


Nem hinném, hogy "4ever alone" lennék.

Nem vagyok robot, de szerintem ez költői kérdés volt.

A szakállról meg az a véleményem, hogy apukám sokat adott nekem puszit borostával/szakállal, és mindig nagyon szúrt és rossz volt, ezért ha ránézek valakire, aki arcszőrzetet visel, akkor egyből eszembe jut, ezt meg nem szeretném egy hosszútávú párkapcsolatban.

Igen, a másik elfogadásáról szól - én egy ilyen embert tudnék elfogadni, és olyat keresek, aki meg engem tudna elfogadni. Te sem hiszem, hogy "egymás elfogadása" és a "szerelem nevében" összekötnéd az életed egy számodra mondjuk taszító emberrel (mondjuk külsőre sem vonzó, és fürdik 4 hetente egyszer, emellett nincs munkája és esze akár egy zsák krumplinak. oké, ez mondjuk elég szélsőséges, de érted. minek összejönni olyannal, akiben van olyan, amiről tudom, hogy hosszútávon nem tudom elfogadni, vagy ő nem tudja elfogadni bennem? minek pazarolni a másik idejét? :D ehhez nekem rövid az életem, ne haragudj :))

Igen, gyereket tervezek.

Pí víz??? :D Ki beszélt itt a vízről? Semmi közöm hozzá. :) Én a számot szeretem (3.14, a felhasználónevemben is ez a szám szerepel). A pí nap pedig csak annyi, hogy március 14-én pí alakú pitét sütök (egy 3.14tét)...

2018. jún. 14. 10:06
 25/83 A kérdező kommentje:

Kedves #14!


Nem hinném, hogy így lesz. A kérdőív praktikus, és őszintén, minek vesztegessem mások idejét is?

Amúgy meg inkább maradok "aggszűz", minthogy valaki olyannal legyek, akivel nem érzem jól magam...

2018. jún. 14. 10:27
 26/83 anonim ***** válasza:
31%
Te vagy az Amy? (Amy Farrah Fowler)
2018. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
34%

"Fel kéne nőni"


elmúltam 40, de sebaj, majd egy 20 éves elmagyarázza nekem hogyan kell élni :)


nekem nem fáj, ha tervezetten éltek, tegyétek, ahogy jól esik

csak rá akartam világítani mennyire riasztó amit írtok, de hülyeség, mert az ilyen emberek meg vannak győződve az igazukról


csak tudnám, akkor minek kell kérdezni


igen, közben rájöttem, hogy mi a pi nap, csak valamiért a pi vízre asszociáltam :)


többet nem írok, mert teljesen feleslegesnek érzem

2018. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
Szia! Elküldöd nekem is privát üzenetben a linket, nagyon érdekelne. Én voltam az aki az első oldalon válaszolt, a bizalmat írtam. Köszi!
2018. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 A kérdező kommentje:

Kedves #15!


Igen, én is úgy gondoltam, hogy ezek terén minél inkább hasonlítson rám, különben egyikünk sem érezné jól magát a másikkal.

Köszi a listát, ez a válasz igazán hasznos volt! Igazából szerintem sok tekintetben a minimumot várod el (hát ki szeretne olyat, aki kétnaponta félrelép [nyitott kapcsolatban oké, de ez speciális eset], vagy elherdálja a 10 éve spórolt pénzét?)

A szándékosan megütés pl. "áltsuliban a haverommal verekedtem poénból" szintű dolog is ér? Szerintem ezen a kérdésen amúgy majdnem minden fiú elbukna így :) De persze érthető, hogy nem akarsz valami agresszív idiótával összekerünli, aki 3 hónap házasság után megver, ha nem főzöl elég finomat...

"Mindent összevetve pedig olyan életet él, ami már akkor is szimpatikus, mikor még ott sem vagyok." Szerintem ez a mondatod baromi fontos, köszönöm! Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Köszi, jó ötleteket adtál! :)

2018. jún. 14. 12:14
 30/83 A kérdező kommentje:

Kedves #16!


Egy szóval sem mondtam, hogy selejt vagy. :) Az a helyzet, hogy szeretnék gyereket, és nem akarom, hogy neki rossz legyen (például örököljön egy komolyabb betegséget, ami megnehezíti az életét (és nem, örökbefogadni nem tervezek, szeretnék lehetőleg minél intelligensebb gyermeket). Biológiai értelemben nem vagy selejt, ha túl tudsz élni, és sikeresen szaporodsz is (illetve az utódaid is túlélnek). Egyébként sem biztos, hogy selejt vagy (van, akinek sosem lesz gyereke, mert nem akar, ettől még nevezném selejtnek).

Komolynak meg az számít, amit Te annak érzel - ha te úgy érzed, hogy megnehezíti az életedet, akkor az már szerintem komoly.

Nem, kedves válaszoló, nem tanulom az egész életemet a könyvekből. Igazából elég keveset tanulok, többnyire 1-2x elolvasok valamit és megjegyzem. (de valamiért mindenki azt gondolja, hogy az életem a magolás, én nem is értem...)

Én nem is mondtam, hogy tehet róla az ember, nem hibáztatok én senkit ezért. Nekem nem lenne probléma, de én saját gyereket szeretnék, ha lehet (és azt a partneremtől; most donorkereséshez külön csinálja egy kérdőívet, vagy mi? :D nem vagyok én őrült...), és ha el tudom kerülni, hogy a gyerekemnek nehezebb legyen, akkor miért ne tenném? nem hiszem, hogy szégyen lenne az, ha jót akarok a leendő gyerekemnek. De biztos nagyon megbántottalak ezzel, hiszen személyesen érintett vagy benne, így pedig sajnos az érzelmeid (sértettség) által vagy vezetve, ezért pedig nem is róhatom fel neked, hogy a kommented mellőz mindenféle hasznosságot. Elnézést, ha te ezt bántásnak értelmezted, nekem nem állt szándékomban.

2018. jún. 14. 16:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!