Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti mit, miket, milyen tulajdon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3.14159265357989 kérdése:

Ti mit, miket, milyen tulajdonságokat tartotok fontosnak egy olyan emberrel, akiben párkapcsolatban éltek/szeretnétek élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdést azért tettem fel, mert partnert keresek (nem most van rá égető szükségem azonnal, de időben el kell kezdenem, ha 9 év múlva férjez szeretnék menni; 20 éves lány vagyok egyébként, ha ez számít). Ugyan már nagyjából megvannak a preferenciáim (eddig 40 kérdés a kérdőívem, és még készülnek a továbbiak), de nagyon félek, hogy esetleg valamit kihagytam(és egyébként is mindig jó egy új perspektíva), vagy nem vettem figyelembe, ami esetleg hasznos lehetne, szóval az a kérdésem, hogy nektek mik a legfontosabb tulajdonságok, mik azok, amikkel nem tudnátok együtt élni, és mik azok, amik nélkül elképzelhetetlennek tartotok egy kapcsolatot?

Külső dolgokat írhattok, de nekem kb irrelevánsak, nem látom az embereken, hogy szépek-e vagy sem. :) (meg különben is, nem eladni akarok egy terméket vagy nem a falra szánom dísznek, hanem együtt szeretnék élni vele)


[a következő dolgokat a beugróban már kilőttem: legyen fiú, ne éljen párkapcsolatban mással, ne legyen homoszexuális vagy büntetett előéletű, ne álljon fent a lehetősége, hogy lebukik és büntetett előéletű lesz, ne legyen komolyabb öröklődő betegsége, ne dohányozzon, ne legyen alkoholista, a barátai véleménye alapján legyen intelligens, 19-23 év közötti és legalább 170 centiméter magas legyen, ne tervezzen arcszőrzetet növeszteni, viszont gyermeket 12 év múlva igen, ne legyenek beszédhibái, tudja jól használni a -ba/be, -ban/ben ragokat, foglalkozzon természettudománnyal, tervezzen doktorálni, ne ünnepelje a valentin napot, a pí napot viszont igen, és ne zavarja néhány preparátum (itt formalinban úszó szervekre gondolok) a háztartásban]

Köszönöm szépen, ha segítesz! Legyen szép napod :)



2018. jún. 13. 21:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aranyos vagy kérdező. :) Az, hogy másképp látod a világot semmiképp se hiba. Teljesen tisztáztad a gyengeségeid. Ez az első út önmagunk felé. A kérdőíved átküldenéd?

Mielőtt mindenki félre értené, nő vagyok és elmúltam 30.

2018. júl. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 A kérdező kommentje:

Kedves #51!


Köszönöm szépen a kedves szavakat, írtam privát üzenetet. :)

2018. júl. 9. 21:25
 53/83 anonim ***** válasza:

Ki mit tud is lesz vagy ki kit dug? :)


De ezt majd hogy képzeled, felolvasod a kérdéseket a randin vagy előtte elküldöd az illetőnek? :D Szerintem ezzel el fogod üldözni a jelöltjeidet. F

2018. júl. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 A kérdező kommentje:

Kedves #53!


"Ki mit tud is lesz vagy ki kit dug? :)" Ezt nem tudom értelmezni. Kifejtenéd, kérlek?

Nem fogom felolvasni a randin, mert ez a legrosszabb, amit tehetek. Az emberek extrémen kényelmetlenül érzik magukat, ha szóban kell válaszolniuk egy kérdőív kérdéseire. Szóval vagy elküldöm nekik, meghagyva a privát szférájukat, vagy (de ehhez szociális képességeimet még egy kicsit csiszolnom kell) észrevétlenül elejtek egy-egy kérdést beszélgetés közben. Egyelőre ez a terv. Elüldözni meg senkit nem szeretnék. maximum azt, aki amúgy sem felelne meg a kérdőíven.

2018. júl. 10. 18:57
 55/83 anonim ***** válasza:
82%
Nem vàrsz te egy kicsit túl sokat? Miféle felsorolàs ez? Komolyan gondolod hogy ezen lista alapjàn fogsz majd szerelmes lenni?
2018. júl. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
82%
Visszatekintve 20- as éveimre képes voltam én is nagy ålmokat szöni, azért ennyi baromságot nem hordtam össze, elvárni a lehetetlent és eljátszani az intelektust apuci anyuci fizette magansuliból, mikozben az élet felülìrja saját magát millioszor, ebben a korban nem a måstól való elvárás lennne a fontos, hanem a saját magaddal szembeni elvárasok.
2018. júl. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 A kérdező kommentje:

Kedves #55!


Érdekelne, hogy a felsorolás melyik részével van problémád. :)

Gyakran félreértik amúgy a dolgot, ez nem egy "jó ember kerestetik" kérdőív, itt a kompatibilitást mérem. Attól még simán lehet nagyszerű ember, hogy nem doktorál és szakálla van. :D (egyébként meg lesznek olyan kérdések is, hogy az én személyiségemben pl zavarná-e, hogy az átlagnál többet beszélek. ha ezeket nem tudja elfogadni - mármint ezekből nagyon sokat nem tud elfogadni - akkor tutira nem illünk össze, legyen akármilyen nagyszerű ember három doktorival meg ilyenek)

De oké, mindent megelőzendő, akkor leírom, mi miért fontos és én melyikkel hogy állok.


Legyen fiú - mindenki kizárja a populáció 50%-át a nemek kiválasztásával, nem vagyok bi, szóval a lányok nem érdekelnek. Én lány vagyok, szóval ez a kritérium rám nem teljesül.

Ne legyen jelenleg párkapcsolatban - korrekt embernek tartom magam, előbb azt zárja le, aztán kezdjen velem bármibe is, ha úgy gondolja. (de ezen nyilván lehet változtatni) A másik meg, hogy én biztos nem veszek részt egy házasság tönkretételében. Én sem vagyok kapcsolatban, ezt a korrektséget tudom nyújtani.

Ne legyen homoszexuális - mert akkor nem engem keres, akkor én nem vagyok neki való, mivel lány vagyok. Ez a másik érdeke, nem (csak) az enyém. Én sem vagyok homoszexuális, miért házasodnék össze egy amúgy (biztos nagyon kedves) meleg sráccal?

Ne legyen komolyabb öröklődő betegsége - mert gyereket szeretnék, és nem akarok neki felesleges nehézségeket okozni. Nekem sincs ilyen betegségem.

Ne legyen büntetett előéletű - ezer bocs, hogy nem akarom egy volt sittessel összekötni az életem. :D Én sem ültem, ő se üljön.

Ne legyen olyan, ami kitudódhat és ami alapján büntetett élőéletű lehetne - jól menő maffiózó/droghálózat tulaj felesége sem szeretnék lenni. Nem bonyolódom piszkos üzletekbe, ő se tegye (vagy tegye, de akkor nem őt keresem, ennyi). Nem akarom az életem állandó rettegésben élni, hogy vajon mikor csukják le és maradnak a gyerekek 4,5 évesen apa nélkül.

Ne dohányozzon - én sem dohányzom és nem bírom a szagát. A nagyi is miattam tette le a cigit 60 év után, mert undorodom tőle. Sajnálom, ha ettől valaki kiesik, de nem szeretnék undorodni a jövendőbelimtől. :/

Ne legyen alkoholista - vagyis ne legyen átlagban heti háromszor részeg (nálam ez ezt jelenti). Én sem csinálom ezt, ő se tegye. Heti kettő még belefér, fiatalok vagyunk, ez később kevéssé okozhat problémát.

Legyen 19-24 év közötti - a kort bővítettem. 20 éves vagyok, korban hozzám illőt keresek, nem egy 15 évest vagy egy 30 évest. Biztos nagyon jó emberek, de ennyi korkülönbséggel inkább kockázatos lenne.

Legyen minimum 170 centi - én 163 vagyok, általában egy kis fekete cipőt hordok, aminek nagyjából 3-4 centi sarka van, és ahhoz hogy ehhez képest is magasabb legyen érezhetően, kell a 170. Szerintem ez mindenkinek kényelmesebb így, de hát még az is lehet, hogy leviszem 168-ra. Bár szerintem ez sem világvége kívánság.


Sejtem egyébként, hogy nem a fent felsoroltakkal van a probléma, hanem a többi 10-zel.


Legyen intelligens - én az vagyok, és egy tök buta embert nem tudok elviselni. Viszket tőle az agyam (nem vicc). Persze, nálam a "buta" máshol kezdődik, mint a legtöbb embernek, sajnos picit magasan van a léc, de hát mit csináljak, ha velük nem érzem jól magam, nincs összhang? Biztos ők sem szeretnének olyan lányt, aki folyton szakszavakban beszél, meg (még az intelligens, egyetemista barátaim számára is) alig érthető metaforákat és párhuzamokat használ, hogy eligazodjon a szociális világban, amely számára nagyon nehéz? Még az intelligensebb embereknek is nehéz néha elmagyaráznom, hogy ez vagy az miért nem jó úgy, miért zavar, stb, szerintem egy butus ember nem tudna megérteni. És nem, ettől nem rossz emberek, kellenek a világba, és értékelem a munkájukat is, de párkapcsolat szempontjából nem vagyunk kompatibilisek, ez van. :)

Ne legyen arcszőrzete - mert én nem szeretem. Ez az egyetlen külsőre vonatkozó konkrét kritérium, hát ennyi ízlése hadd legyen már az ember lányának, ha egyszer nem tudja, ki helyes és ki nem. :D Meg amúgy apum adott borostával/szakállal puszit régen, és nagyon zavart. Azóta ha ránézek valakire, akin van, szúúúr az arcom ott, ahol apu puszit szokott adni.

Tervezzen 12 év múlva gyereket - ez persze nagyjáboli. De hány olyan sztorit hallok, hogy összejöttek, nagy szerelem, 3,5 év után tönkrement mert a pasi nem akar gyereket/akart volna, de a nő nem. Bocsánat, én inkább megelőzöm ezt, nem szeretnék 3,5 évet egy kedves, aranyos fiatalemberrel eltölteni, akiről utána kiderül, hogy a vágyaink nem kompatibilisek egymáséival. Megint, biztos nagyon jó ember, nem vitatom, de én szeretnék gyereket és inkább keresek olyat, aki szintén akar.

Ne legyenek beszédhibái - mert ezek az őrületbe kergetnek. Raccsolás, selypítés, kikészülök tőlük. 2 éves koromtól kristálytisztán beszélek, sosem voltak ilyen problémáim, ettől a másik még lehet nagyon jó ember, de hosszútávon tuti kiidegelne és 1,5 év utn váláshoz vezetne egy tányércsapkodós veszekedés után.

Dolgozzon természettudományos területen később - ezzel én is így vagyok, és olyat keresek, akivel közös az érdeklődés és a tudomány szeretete. Én úgy képzelem el a házasságot, hogy ha nem egy terület az érdeklődési körünk (az enyém a biológia), akkor ő megtanít arra, amit ő tud, én megtanítom arra, amit én tudok, és így kvázi egymást képezzük, amíg el nem jutunk arra a szintre, hogy értjük, hogy a másik pontosan mivel foglalkozik, mit csinál. Én tudományos dolgokról szeretnék érdekes vitákat és beszélgetéseket folytatni, és elnézést, de szerintem erre nagyobb esélyem van olyannal, aki hasonló területen dolgozik, mint Mikivel, a bolti eladóval (aki tutira nagyon kedves ember és biztos nagyon szereti a két kutyáját, Bolhást és Morzsit), vagy Sanyival, a kőművessel (aki biztos remek ember, mert ételt oszt a szegényeknek).

Legyen doktorija/akarjon doktorálni - ugyanaz, mint az előző. Egyébként nekem is lesz. Nem azt mondom hogy a többi ember nem intelligens, de ha az alaphalmazt veszem, akkor arányaiban kevesebb intelligens embert találok, mintha a doktorokat, doktoranduszokat és wannabe doktorokat veszem.

-ba/be, -ban/ben ragok - Önmagában emiatt még senkit nem zárok ki, de ez is nagyon, nagyon idegesít. Hosszútávon nem tudnék vele együtt élni, ha nem tanulja meg. Én is jól használom, és ez az, amivel ki lehet engem kergetni a világból.

Valentin nap - a hányinger kerülget ettől az ünneptől, ne erőltesse rám.

Pí nap - már a SW napot is elfogadom. :D Csak tartson valamit, nekem ez fontos. Akár annyi is elég, hogy segít pí alakú pitét sütni, vagy rajzolgat velem píket, vagy mit tudom én. Én sem ünneplek nagyon, ennyi az egész.

Szervek formalinban - biológus leszek, szeretném néhány agymetszettel dekorálni a házamat majd. Nem szeretném, hogy 2 év randizás után összeköltözzünk, aztán a nappali közepén elaájuljon, majd arra kényszerítsen, hogy a nehezen beszerzett preparátumaimat tüntessem el. Inkább olyat keresek, aki ezt el tudja fogadni és tolerálni tudja.


De oké, akkor fordítsuk meg a dolgot. :D Gondolom az intelligens, az arcszőrzet és a gyerek kérdés még nem veri ki a biztosítékot. De akkor legyen beszédhiba helyett kék szem, természettudományos érdeklődés helyett barna haj. Doktorit is dobjuk ki, helyette legyen izmos, sportos, fitt. Kinek kell a ragok helyes használata, de cserébe legyenek ám szélesek a vállai, a valentin napot meg tartsa és lehetőleg költsön rám el egy tízezret. nem kell ide pí nap, de legyen szép, fehér fogsora és szép mosolya, preparátumok, kinek kellenek, de helyette akkor legyen helyes. Ezt így jobban el tudjátok fogadni, ugye? És miért is? Mert ez külső elvárás és még felszínesebb, mint az, hogy mit dolgozik valaki? :D Persze, itt lehet takarózni azzal, hogy "hát bocsi, nekem ez jön be, én ehhez vonzódom". Nekem nincsenek különösebb preferenciáim a külsőt illetően, mert engem az se nem érdekel, se nem tudom megállapítani, hogy ki szép meg ki nem szép (ne kérdezzétek, nem tudom, miért, ember, ember, különösebben nem izgat). Akkor én meg mondhatom azt, hogy külsőhöz nem tudok vonzódni, de az intelligenciához meg a Dr. XY, Phd felirat gondolatához meg igen. Ez így akkor rendben van? :D

2018. júl. 21. 13:19
 58/83 A kérdező kommentje:

Kedves #56!


Ezek nem baromságok, én egy ilyen emberrel tudnám elképzelni az életem.

Nem játszom az intellektust (két l-lel egyébként), én tényleg inkább intellektuális vagyok, mint nem intellektuális.

"apuci anyuci fizette magansuliból" - Ezt itt most magadra értetted, hogy hiába voltál magánsulis, nem csináltál ilyet? Mert csak úgy közlöm, állami óvodába jártam. Állami általánosba. És nem, nem magángimibe, anyuéknak nem lett volna havi fél milliójuk egy magángimire. De egyébként az igaz, hogy nem jártam rossz helyre (úgy egy bő tíz éve van a budapesti gimik élén a volt sulim), de semmit nem fizettünk az iskolának a tankönyvek árát, az osztálypénzt meg a szalagavatós díjakat kivéve (meg azt hiszem, egyszer volt valami jótékonysági koncert is, arra is vettünk egy db jegyet). Szóval nem értem, milyen magánsuliról beszélsz.

Egyébként igen, az élet felülírhatja magát, de én egyelőre ezeket keresem valakiben.

2018. júl. 21. 16:15
 59/83 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!Nem emeltelek ki sehol, miből veszed hogy neked szólt a komment.
2018. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:

Kedves #59!



Nem tudom, melyik előző vagy, legközelebb légyszi írd ki, hogy ne zavarj össze. :/ (a tippem az 56-os lenne egyébként, a %-ból kiindulva)


Mivel a kérdésem alá írtál, és nem volt más címzett, ezért jogosan feltételezem, hogy a válaszod nekem szól. Máskor akkor annak a kérdése alá írj, akinek szánod, vagy címezd neki a válaszod. :) Úgy kevésbé leszel összezavaró.

Ha meg nem szólt senkinek a válasz, csak úgy random odaírtad, mint valami narrátor, akkor meg az a véleményem, hogy provokatív vagy, aki csak azzal védekezik, hogy "nem is neked szántam!", miután bebizonyosodtak alapvető tévedéseid velem kapcsolatban. Mert mi értelme a válaszodnak, ha nem is válaszolsz a kérdésre és nem is nekem szánod, meg nem is egy előzőnek? :D A random véleménynyilvánításod meg inkább tűnik nekem provokációnak, de nyugodtan szólj, ha tévedek, ez esetben elnézést. :)

2018. júl. 21. 17:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!