Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti mit, miket, milyen tulajdon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3.14159265357989 kérdése:

Ti mit, miket, milyen tulajdonságokat tartotok fontosnak egy olyan emberrel, akiben párkapcsolatban éltek/szeretnétek élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdést azért tettem fel, mert partnert keresek (nem most van rá égető szükségem azonnal, de időben el kell kezdenem, ha 9 év múlva férjez szeretnék menni; 20 éves lány vagyok egyébként, ha ez számít). Ugyan már nagyjából megvannak a preferenciáim (eddig 40 kérdés a kérdőívem, és még készülnek a továbbiak), de nagyon félek, hogy esetleg valamit kihagytam(és egyébként is mindig jó egy új perspektíva), vagy nem vettem figyelembe, ami esetleg hasznos lehetne, szóval az a kérdésem, hogy nektek mik a legfontosabb tulajdonságok, mik azok, amikkel nem tudnátok együtt élni, és mik azok, amik nélkül elképzelhetetlennek tartotok egy kapcsolatot?

Külső dolgokat írhattok, de nekem kb irrelevánsak, nem látom az embereken, hogy szépek-e vagy sem. :) (meg különben is, nem eladni akarok egy terméket vagy nem a falra szánom dísznek, hanem együtt szeretnék élni vele)


[a következő dolgokat a beugróban már kilőttem: legyen fiú, ne éljen párkapcsolatban mással, ne legyen homoszexuális vagy büntetett előéletű, ne álljon fent a lehetősége, hogy lebukik és büntetett előéletű lesz, ne legyen komolyabb öröklődő betegsége, ne dohányozzon, ne legyen alkoholista, a barátai véleménye alapján legyen intelligens, 19-23 év közötti és legalább 170 centiméter magas legyen, ne tervezzen arcszőrzetet növeszteni, viszont gyermeket 12 év múlva igen, ne legyenek beszédhibái, tudja jól használni a -ba/be, -ban/ben ragokat, foglalkozzon természettudománnyal, tervezzen doktorálni, ne ünnepelje a valentin napot, a pí napot viszont igen, és ne zavarja néhány preparátum (itt formalinban úszó szervekre gondolok) a háztartásban]

Köszönöm szépen, ha segítesz! Legyen szép napod :)



2018. jún. 13. 21:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron venni akartam magamnak laptopot, mivel az előző tönkrement. Csomó webáruházban tök frankó szűrők vannak, amik alapján rá tudok keresni, hogy milyen preferenciájú laptopok lennének jók nekem. Beállítottam a processzort, leszűrte a notebookokat, utána a RAM-ot, szűrés, utána videokártya, szűrés, stb, majd egyszercsak a keresés eredménye 0 tétel lett. Nem trollkodásnak szántam, csak itelligens lánynak tűnsz, így szerintem érted az üzenet mindkét tanulságát. :)
2018. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 Eboshi ***** válasza:
100%

Nem tudom, írta-e már valaki, most nincs időm végigolvasni az összes kommentet.


Nagyon szép elképzelés, kérdőív, meg teszt, minden precízen. Millimeterre mekkora legyen a farka a jövendőbelinek?


Ami megragadt:

-"Gyereket tervezek"

-"Szemkontaktust ki nem állhatom, ahogy a fizikai érintkezést sem"


Innentől kezdve az egész mehet a kukába. Ha még egy egyszerű szemkontaktus is meredek neked, kíváncsi vagyok hogyan hozod össze azt a gyereket...


Szép tervezett élet, csak papírszagú. Ha meg lesz gyereked vagy egy érzelemmentes robot lesz, főleg ha lány lesz és ezt látja az anyjától, vagy egy utolsó link alak aki 18 evesen megpattan hazulról az örökös kontrollból és érzelemmentességből menekülve.


Nem tudom mi történt az életedben, nekem úgy jött le a kérdésből és a válaszaidból, mintha félnél az érzelmektől. Talán családban történt valami, talán gyerekkori megrázkódtatás, de mintha egy kislány mondaná ezeket, hogy "az érzelmek rosszak, csak bajt hoznak. Az lesz a legjobb, ha mindent szépen eltervezek, nem érhet baj."


Egy a gond. A legnagyobb pofonok váratlanul jönnek és bármennyire is jól tervezed az életed megtalálják a módot hogy váratlanul üssenek be. Pontosan úgy mint a legnagyobb örömök.


Ülj le és nézd meg a "Good will hunting" című filmből a pados jelenetet. Ha az nem foglalja össze a párkapcsolat lényegét akkor semmi sem.


Ismerek olyan csaladok ahol három gyerek mellett magázzák egymást a szülők. Senki nem ertette, hogyan lett gyerek, főleg nem három. Azok mire felnőttek, egy rideg, bárminemű intimitásra képtelen magányos lények lettek, semmiképp sem egészséges emberek. Tényleg ezt akarod a leendő gyerekednek?

2018. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 A kérdező kommentje:

Kedves #71!


Igen, pontosan értem, mire gondolsz. :) Pont ezért is végzek előre piackutatást, és képzeld, amúgy meglepő, de van ilyen egyed, 4 is. Persze ez 250 megkérdezettből jött össze, vagyis 0.4% (és korukat tekintve kb csak a célcsoportból, valamint főleg egyetemistákat kérdeztem meg, szóval az arányok még rosszabbak). Ha tényleg nagyon nehéz lesz (mondjuk 1 év után sem találok senkit, aki nekem is igen, meg én is igen vagyok neki, és nem jön össze egy darab randevú sem, akkor újrakonfigurálom és újraalkotom a rendszert, ez bőven bele van kalkulálva az időmbe. igen, erre is gondoltam, hogy mi lenne, ha túl sokat várnék el.). De nagyon köszi, tetszett a példa, jó az analógia, és persze, hogy leesett, önmagában is értettem volna, mit akarsz mondani. :D

2018. szept. 7. 20:57
 74/83 anonim ***** válasza:
Szívesen megnézném ezt a kérdőívet :) (és akár ki is tölteném :) )
2018. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 A kérdező kommentje:

*javítás: természetesen az előző kommentemben az 1.6% akart volna lenni, de nagyon benéztem (fogalmam sincs, hogyan... biztos a szédülés meg a láz, elnézést még egyszer)


Kedves #72!


Az illető nemi szervének mérete a legkevésbé sem érdekel.

Gyerek létrejöhet asszisztált reprodukcióval is. :)

Nem mondom, hogy tökéletesen érzelemmentes vagyok - ez hazugság lenne, a családomat természetesen szeretem, és van 4 olyan barátom is, akikre szintén azt tudom mondani, hogy szeretem őket. Innentől kezdve egyértelmű, hogy a gyermekemet is szeretném. (meg a partneremet is, de hát ugye ez meg közelebb állna a baráti szeretethez; csak a szerelemre való képességemben kételkedem, ha van megfelelő ember, akivel elég időt töltök és elég jól kijövünk, stb, szóval ha tényleg mély barátságról van szó, akkor egy idő után meg tudom őket szeretni)

Igen, oké, végül is mondhatjuk, hogy félek az érzelmektől, mert nagyon sok mindent megnehezítenek, és könnyebb is úgy, ha nincsenek, vagy nem veszem őket számításba. Ilyen szinten picit szerencsém is van, alapból sincs sok érzelmem így általában, szóval könnyű őket kezelni (vagy hát végül is "lekötözni" vagy eltüntetni vagy akármi). De az való igaz, hogy jobban tetszik, biztonságosabbnak tartom az érzelemmentességet. Persze vannak, akikért megéri vállalni ilyen kockázatokat. :)

Gyerekkoromban nem történt amúgy semmi különös, oké, a suliban folyton kihasználták, hogy okos vagyok, meg ilyesmi, és folyamatosan hazudtak nekem arról, hogy barátok vagyunk, meg ilyenek. Aztán persze mindig kiderült, hogy nem. Ezért nyilván kevésbé bízom elsőre az emberekben, de szerintem ez nem magyarázza meg teljesen, hogy miért vagyok ilyen. Szerintem ez nem akkora trauma, hogy ilyen következménye legyen.

Rendben, mindenképpen megkeresem azt a jelenetet, köszönöm az ajánlást.

Najó, ez a magázódás tetszik. :D De persze inkább csak a Mr Darcy - Lizzie Bennet módon, ott működik és tök jó, de már nem azt a kort éljük. Mondjuk nekem is szimpatikusabb lenne, ha rögtön mindenki magázódna, de a párkapcsolatomon belül el sem tudom képzelni ezt tartósan. Ez már nekem is kívül esik a határokon azért. (bár mindig is akartam rendezni egy elegáns vacsorát a barátaimmal, ahol magázódunk és minden olyan fennkölt :D de hát ez is inkább egy este, és azért, mert miért ne, nem egy egész életen át tartó távolságtartás)


Amúgy persze, nem is az lett volna a dolgod, hogy elolvasd az összes hozzászólást, azok inkább nekem tanulságosak, de ha nem bánod, bemásolom az egyik válaszomat, amiben kifejtem, hogy mi miért fontos nekem:

"Legyen fiú - mindenki kizárja a populáció 50%-át a nemek kiválasztásával, nem vagyok bi, szóval a lányok nem érdekelnek. Én lány vagyok, szóval ez a kritérium rám nem teljesül.


Ne legyen jelenleg párkapcsolatban - korrekt embernek tartom magam, előbb azt zárja le, aztán kezdjen velem bármibe is, ha úgy gondolja. (de ezen nyilván lehet változtatni) A másik meg, hogy én biztos nem veszek részt egy házasság tönkretételében. Én sem vagyok kapcsolatban, ezt a korrektséget tudom nyújtani.


Ne legyen homoszexuális - mert akkor nem engem keres, akkor én nem vagyok neki való, mivel lány vagyok. Ez a másik érdeke, nem (csak) az enyém. Én sem vagyok homoszexuális, miért házasodnék össze egy amúgy (biztos nagyon kedves) meleg sráccal?


Ne legyen komolyabb öröklődő betegsége - mert gyereket szeretnék, és nem akarok neki felesleges nehézségeket okozni. Nekem sincs ilyen betegségem.


Ne legyen büntetett előéletű - ezer bocs, hogy nem akarom egy volt sittessel összekötni az életem. :D Én sem ültem, ő se üljön.


Ne legyen olyan, ami kitudódhat és ami alapján büntetett élőéletű lehetne - jól menő maffiózó/droghálózat tulaj felesége sem szeretnék lenni. Nem bonyolódom piszkos üzletekbe, ő se tegye (vagy tegye, de akkor nem őt keresem, ennyi). Nem akarom az életem állandó rettegésben élni, hogy vajon mikor csukják le és maradnak a gyerekek 4,5 évesen apa nélkül.


Ne dohányozzon - én sem dohányzom és nem bírom a szagát. A nagyi is miattam tette le a cigit 60 év után, mert undorodom tőle. Sajnálom, ha ettől valaki kiesik, de nem szeretnék undorodni a jövendőbelimtől. :/


Ne legyen alkoholista - vagyis ne legyen átlagban heti háromszor részeg (nálam ez ezt jelenti). Én sem csinálom ezt, ő se tegye. Heti kettő még belefér, fiatalok vagyunk, ez később kevéssé okozhat problémát.


Legyen 19-24 év közötti - a kort bővítettem. 20 éves vagyok, korban hozzám illőt keresek, nem egy 15 évest vagy egy 30 évest. Biztos nagyon jó emberek, de ennyi korkülönbséggel inkább kockázatos lenne.


Legyen minimum 170 centi - én 163 vagyok, általában egy kis fekete cipőt hordok, aminek nagyjából 3-4 centi sarka van, és ahhoz hogy ehhez képest is magasabb legyen érezhetően, kell a 170. Szerintem ez mindenkinek kényelmesebb így, de hát még az is lehet, hogy leviszem 168-ra. Bár szerintem ez sem világvége kívánság.



Sejtem egyébként, hogy nem a fent felsoroltakkal van a probléma, hanem a többi 10-zel.



Legyen intelligens - én az vagyok, és egy tök buta embert nem tudok elviselni. Viszket tőle az agyam (nem vicc). Persze, nálam a "buta" máshol kezdődik, mint a legtöbb embernek, sajnos picit magasan van a léc, de hát mit csináljak, ha velük nem érzem jól magam, nincs összhang? Biztos ők sem szeretnének olyan lányt, aki folyton szakszavakban beszél, meg (még az intelligens, egyetemista barátaim számára is) alig érthető metaforákat és párhuzamokat használ, hogy eligazodjon a szociális világban, amely számára nagyon nehéz? Még az intelligensebb embereknek is nehéz néha elmagyaráznom, hogy ez vagy az miért nem jó úgy, miért zavar, stb, szerintem egy butus ember nem tudna megérteni. És nem, ettől nem rossz emberek, kellenek a világba, és értékelem a munkájukat is, de párkapcsolat szempontjából nem vagyunk kompatibilisek, ez van. :)


Ne legyen arcszőrzete - mert én nem szeretem. Ez az egyetlen külsőre vonatkozó konkrét kritérium, hát ennyi ízlése hadd legyen már az ember lányának, ha egyszer nem tudja, ki helyes és ki nem. :D Meg amúgy apum adott borostával/szakállal puszit régen, és nagyon zavart. Azóta ha ránézek valakire, akin van, szúúúr az arcom ott, ahol apu puszit szokott adni.


Tervezzen 12 év múlva gyereket - ez persze nagyjáboli. De hány olyan sztorit hallok, hogy összejöttek, nagy szerelem, 3,5 év után tönkrement mert a pasi nem akar gyereket/akart volna, de a nő nem. Bocsánat, én inkább megelőzöm ezt, nem szeretnék 3,5 évet egy kedves, aranyos fiatalemberrel eltölteni, akiről utána kiderül, hogy a vágyaink nem kompatibilisek egymáséival. Megint, biztos nagyon jó ember, nem vitatom, de én szeretnék gyereket és inkább keresek olyat, aki szintén akar.


Ne legyenek beszédhibái - mert ezek az őrületbe kergetnek. Raccsolás, selypítés, kikészülök tőlük. 2 éves koromtól kristálytisztán beszélek, sosem voltak ilyen problémáim, ettől a másik még lehet nagyon jó ember, de hosszútávon tuti kiidegelne és 1,5 év utn váláshoz vezetne egy tányércsapkodós veszekedés után.


Dolgozzon természettudományos területen később - ezzel én is így vagyok, és olyat keresek, akivel közös az érdeklődés és a tudomány szeretete. Én úgy képzelem el a házasságot, hogy ha nem egy terület az érdeklődési körünk (az enyém a biológia), akkor ő megtanít arra, amit ő tud, én megtanítom arra, amit én tudok, és így kvázi egymást képezzük, amíg el nem jutunk arra a szintre, hogy értjük, hogy a másik pontosan mivel foglalkozik, mit csinál. Én tudományos dolgokról szeretnék érdekes vitákat és beszélgetéseket folytatni, és elnézést, de szerintem erre nagyobb esélyem van olyannal, aki hasonló területen dolgozik, mint Mikivel, a bolti eladóval (aki tutira nagyon kedves ember és biztos nagyon szereti a két kutyáját, Bolhást és Morzsit), vagy Sanyival, a kőművessel (aki biztos remek ember, mert ételt oszt a szegényeknek).


Legyen doktorija/akarjon doktorálni - ugyanaz, mint az előző. Egyébként nekem is lesz. Nem azt mondom hogy a többi ember nem intelligens, de ha az alaphalmazt veszem, akkor arányaiban kevesebb intelligens embert találok, mintha a doktorokat, doktoranduszokat és wannabe doktorokat veszem.


-ba/be, -ban/ben ragok - Önmagában emiatt még senkit nem zárok ki, de ez is nagyon, nagyon idegesít. Hosszútávon nem tudnék vele együtt élni, ha nem tanulja meg. Én is jól használom, és ez az, amivel ki lehet engem kergetni a világból.


Valentin nap - a hányinger kerülget ettől az ünneptől, ne erőltesse rám.


Pí nap - már a SW napot is elfogadom. :D Csak tartson valamit, nekem ez fontos. Akár annyi is elég, hogy segít pí alakú pitét sütni, vagy rajzolgat velem píket, vagy mit tudom én. Én sem ünneplek nagyon, ennyi az egész.


Szervek formalinban - biológus leszek, szeretném néhány agymetszettel dekorálni a házamat majd. Nem szeretném, hogy 2 év randizás után összeköltözzünk, aztán a nappali közepén elaájuljon, majd arra kényszerítsen, hogy a nehezen beszerzett preparátumaimat tüntessem el. Inkább olyat keresek, aki ezt el tudja fogadni és tolerálni tudja."

2018. szept. 8. 15:44
 76/83 A kérdező kommentje:

Kedves #74!


Írtam privát üzenetet.:)

2018. szept. 8. 15:45
 77/83 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezö!

Szerintem egy hosszútávú (halálig tartó) jó párkapcsolathoz két dolog szükséges: lehetöleg közel azonos szintü értelmi és kötelezöen azonos szintü érzelmi intelligencia.


Részletesebben:

A partnered(nek):

Magas az IQ-ja.

Becsületes.

Pozitív a beállítottsága/életszemlélete.

Képes kompromisszumot kötni minden témában/kérdésben.

Támogat téged a céljaid elérésében, de saját céljai is vannak.

Vannak barátai (pl. munkahelyi) akiket te nem ismersz; hobbija, amit nélküled csinál; külön (munka-)szobája a közös lakásotokban/házatokban: egyszóval magánélete a páros kapcsolatban.

Vitában képes uralkodni az érzelmein, és hamar megnyugtat téged.

Az elkövetett hibáidra megértéssel reagál.

Nem haragtartó.

Szeretetreméltó.

Nyitott személyiség.

Nevet a vicceiden.

Elfogad téged, úgy ahogy vagy.

(Mellette lehetsz te magad, nem kell színészkedned és mást eljátszanod.)


Én kerek 20 éve vagyok férjnél, 3 fiunk van (18, 16 és 6). A fenti leírás 95%-ban passzol a férjemre, ezért vállaltam vele egy életközösséget utódokkal. A naptári éveim száma 49, a biológiai 33 (fitnesz). A férjem 2-3 cm-el alacsonyabb, mint én. Nem azok közé a férfiakhoz tartozik, akiket szép férfinek neveznek, de nagyon elragadó a mosolya. A tánciskolában ismerkedtünk meg, ahol öt a véletlen folyamán vendégtáncosként kaptam (Singleként). Jó amatör táncos volt, de elég félénk, azt hittem, hogy beképzelt, azért nem társalog velem. Akkor szerettem bele, amikor elöször kinyitotta a száját. ...Intelligencia szexivé tesz egy férfit...


Igen, létezik ilyen férfi a nagy világban, és biztos vagyok benne, hogy te is meg fogod találni azt az embert, akivel majd gyereket vállalsz, akiben vakon megbízol, aki figyel rád, aki nem untat, és nem idegesít, mindennap megborotválkozik, nem ájul el a nappaliban prezentált agypreparátumok látványától, jó apukája lesz a kislányotoknak, és nem puszilgatja, ha a gyerek éppen nem akarja, érdeklödve hallgat, ha mesélsz valamiröl, és nem szakít félbe.


Te még fiatal vagy, 9 év múlva tervezel gyereket, ne féljél és ne legyél türelmetlen. Ismerj meg minél több fiút, szánjál rájuk pár percet, és ha egyik másik nem szimpatikus (dadog, ostoba, szakállas) szakítsd félbe a beszélgetést -lelkiismeretfurdalás nélkül.


Hát hogyne tudnál képes szeretni, hiszen emberböl vagy. Ha az igazival találkozni fogsz, azt tudni fogod, és lesz bátorságod a szemébe nézni, és ez a világ legtermészetesebb dolga lesz.


Te, mondd már, nem vagy véletlenül bak csillagjegyü...?

2018. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 A kérdező kommentje:

Kedves #77!


Köszönöm a hasznos választ! :)

Wow, igen, amiket leírtál, azok nagyon-nagyon fontos szempontok szerintem is, kár lett volna ezeket nem belekalkulálni, nagyon köszi! :D

Köszönöm szépen a történetet is, nagyon inspiráló, és örülök, hogy megtaláltad azt, aki ennyire passzol hozzád! :)

Nagyon szépen köszönöm a bátorítást és ezt a pozitív hozzáállást, tényleg reményt ad, és nagyon kedves vagy! :)

Nyilván igyekszem majd ismerkedni, és picit jobban megismerni embereket, a félelmet igyekszem hátrahagyni, és megőrizni a türelmemet (utóbbi lesz talán könnyebb :D).

Hát, őszintén remélem, hogy igazad van.

És de igen, amúgy bak vagyok a születési dátumom alapján.

2018. szept. 11. 20:46
 79/83 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező! Te eddig burokban éltél a budai dombok lejtőin? Ennyire ne legyél már naiv. Azt látom hogy rengeteg időd van, de egy ismerkedés/párkapcsolat nem egy steril laboratóriumi dolog, amit majd képletekbe behelyettesített értékekkel ki fogsz számolni.


Ha ma megismersz valakit, az már egy hónap múlva nem biztos hogy olyan lesz mint az elején.


A másik dolog. A teszt azért hülyeség, mert nem objektív, hanem totálisan szubjektív. Most nem tudom eldönteni hogy egy troll vagy, vagy esetleg tényleg egy világ elől elzárt, eddig tejben-vajban fürösztött elkényeztetett kislány.

2018. okt. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
73%
Ezek autisztikus vonások.
2018. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!