Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 pici gyerekkel maradok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 pici gyerekkel maradok egyedül, szerintetek van igazság?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem, hogyha elválunk, és a férjem nem akar vagy nem annyi gyerektartást fizetni, amennyi elég lenne a 3 pici neveléséhez, akkor mit tudok tenni?

bejelentett állása tavaly nyár óta nincs, üzletrésze van egy még be nem indult vállalkozásba, ahol nem akar alkalmazott lenni, tb -je sincs vagy max. minimálbéren jelenti majd be magát.


én anno feladtam a karrieremet, állásomat, közösen vállaltunk gyerekeket, ő ugyanúgy akarta, mint én. cégemet felszámolták, segítségem nincs, munkát nem tudom, hogy milyet és 3 gyerekkel hogy találnék. amikor vállaltuk a gyerekeket, benne volt, hogy én csak részmunkaidőben tudok majd dolgozni.

most pedig itt vagyok, hogy nem tudom a hogyantovábbot....


béreljük a lakást, de ha hiteles lenne, az sem lenne jobb.

segítség semmilyen nincs, még bő fél évig max gyedet kapok, utána viszont 100 e ft-tal kevesebb lesz havonta.

mit tennétek a helyemben?

segélyek kilőve, minimálisat adnak (pár ezer ft)


2014. ápr. 18. 22:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/130 anonim ***** válasza:
11%
Add intézetbe a kölyköket és menj dolgozni.
2014. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/130 A kérdező kommentje:

de tulajdonképpen az a fő gondom, hogy hogyan fogok munkát kapni úgy, hogy semmi segítségem, betegség esetén csak én vagyok a gyerekeknek. bármit elvállalnék, dehát napi 12 órát ugye nem tudok, mert az ovi 7-17-ig van, többek között. ha pedig pl. takarító állást vállalok, abból nem lehet megélni.

nekem gyerekek előtt, 7 évvel br 220 e ft-os állásom volt, de az 12 óra volt és már 7 éve kiestem belőle.

mitévő legyek, hogy fel tudjam nevelni a gyerekeimet akár önerőből?

bérelt lakás, anyámat nem perelném a fele tulajdonjaimért.

2014. ápr. 18. 23:00
 13/130 A kérdező kommentje:
add be te intézetbe a te kölykeidet, hogy lehet valaki ennyire primitív??????
2014. ápr. 18. 23:01
 14/130 anonim ***** válasza:
93%

3 gyerekes egyedülálló ismerősöm sehogy sem tudott elhelyezkedni,vagy nem kellett sehova,vagy ő nem tudta a gyerekekkel össze egyeztetni.

Ő végül elvégzett egy kézápoló,műkörömépítő tanfolyamot,és az ismerőseinek csinálja (persze nem bejelentve) ha érzel hozzá tehetséget,és széles,nagy ismerettségi köröd van,esetleg elgondolkodhatsz rajta.

2014. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/130 anonim ***** válasza:
88%

60 ezres gyerektartást ha minimálbére van bejelentve inkább csak örülhetsz. Hiába sértődsz meg annyi gyerektartást, hogy 4-en megéljetek belőle egyik bíróság sem fog megintési, főleg mivel téged nem kell eltartania válás után.

Jobb lesz ha beletörődsz és megpróbálsz megoldást keresni, mert a kesergésből csak lejjebb süllyedsz és még rosszabb lesz. Ha lejár a gyed-ed akkor a kicsik már 2 évesek ő menjenek bölcsibe te meg vissza dolgozni és a gyes akkor is megmaradhat már.

2014. ápr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/130 anonim ***** válasza:
27%

22:54-es:


Ezt fejtsd ki kicit bövebben légyszives:


"csak úgy vállalnék 1-nél több gyereket,hogy ha bármi van egyedül is képes legyek eltartani"


Ezt ugyanis nem tudom, hogy tudod biztosítani, hogy akár egy gyereket is képes legyél GARANTÁLTAN eltartani. Ugyanis azt sosem tudod biztosra, hogy nem szünik-e meg a munkahelyed, és akkor egy gyerekre sincs pénzed.

2014. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/130 A kérdező kommentje:

egyébként képzeld utolsó, 3+ gyereknél lehet a bíróságtól asszonytartást kérni. ezt a családsegítős ügyvéd mondta.

de nem az a célom, hanem ,hogy nem egyedül vállaltam 3 gyereket, és igazságtalannak érzem, hogy ez a "teher" CSAK rám háruljon.

jelenleg 5-en havi 300 e ft-ból élünk. ebből én kapok 170 e ft-ot. és ennyi kell is.

2014. ápr. 18. 23:07
 18/130 anonim ***** válasza:
67%

Lehetni lehet de úgysem ítélik meg, mert azt csak akkor ha kéz láb nélkül élsz és munkaképtelen vagy.

Másrészt fizetése 50%-nál több nem tiltható ez törvény, és 3 gyerekre már alapból 50% jár, szóval két dolog miatt sem fogsz rokontartást kapni.

2014. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/130 A kérdező kommentje:

hol van az igazság, hogy én főzök-mosok-takarítok, 0-24-ben gyerekeket nevelek, ami igen fárasztó, kimerítő, felelősségteljes és mert neki feleannyi idős csajok jönnek be, megunta a babázást, új életet akar kezdeni, én itt maradok a kakiba és munkát sem fogok kapni, csak ha tényleg elkezdek vállalkozni valamit vagy nem tudom.

szerintem, hogy közösen vállaltuk a gyerekeket, ez kb felér a közös felelősséggel, készfizetői kezességgel. vagy nem?

ha ő megunja, lelép, új életet kezd, akkor csak kizárólag nekem kellene megoldanom? nem gondolom ezt.

2014. ápr. 18. 23:11
 20/130 anonim ***** válasza:
74%

Én sem éreztem igazságosnak... Én úgy nevelek hármat, hogy apu el az új csajjal, neki új gyerek. A régieket születésnapokon látogatja, alig fizet.


A gyermekjólétibe és a családsegtíőben jártam, ott az lett a konklúzió, hogy az anyuka nem tudta feldolgozni, hogy egyedül maradt...pedig az apa meg is halhatott volna. De kérem nem halt meg...él és virul, sőt csinált egy negyedik gyereket is. nem zavar a negyedik, az zavar, hogy régiek le vannak ejtve.

2014. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!