Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 pici gyerekkel maradok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 pici gyerekkel maradok egyedül, szerintetek van igazság?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem, hogyha elválunk, és a férjem nem akar vagy nem annyi gyerektartást fizetni, amennyi elég lenne a 3 pici neveléséhez, akkor mit tudok tenni?

bejelentett állása tavaly nyár óta nincs, üzletrésze van egy még be nem indult vállalkozásba, ahol nem akar alkalmazott lenni, tb -je sincs vagy max. minimálbéren jelenti majd be magát.


én anno feladtam a karrieremet, állásomat, közösen vállaltunk gyerekeket, ő ugyanúgy akarta, mint én. cégemet felszámolták, segítségem nincs, munkát nem tudom, hogy milyet és 3 gyerekkel hogy találnék. amikor vállaltuk a gyerekeket, benne volt, hogy én csak részmunkaidőben tudok majd dolgozni.

most pedig itt vagyok, hogy nem tudom a hogyantovábbot....


béreljük a lakást, de ha hiteles lenne, az sem lenne jobb.

segítség semmilyen nincs, még bő fél évig max gyedet kapok, utána viszont 100 e ft-tal kevesebb lesz havonta.

mit tennétek a helyemben?

segélyek kilőve, minimálisat adnak (pár ezer ft)


2014. ápr. 18. 22:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/130 anonim ***** válasza:
15%
Nos szó mi szó nem kedvelem a cigányokat, de nem "romagyűlölő" hozzászólásként mondtam ezt.
2014. ápr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/130 anonim ***** válasza:
28%

# 30/31


Ja jól van én meg azt hallottam a rádióban, hogy mindenki kap 40 milliót elvált nők meg 60 milliót.

2014. ápr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/130 anonim ***** válasza:
11%
én meg azt hallottam hogy neked Magdi anyus szerepét kéne betöltened
2014. ápr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/130 anonim ***** válasza:
13%
3 gyerek után lehetsz fő állású anyuka a legkisebb gyermeked 10 éves koráig. Ezért pénz jár, és ami a lényeg munkaviszonynak veszik, vagyis beleszámít a nyugdíjadba is. Járj utána.
2014. ápr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/130 anonim ***** válasza:
58%
Jó szakmád van, keress és találsz. Ha behívnak valahova, megbeszéled, meg kell oldani a gyerekek elhelyezését. És akkor fel is veszik bölcsődébe a gyerekeket.
2014. ápr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/130 anonim ***** válasza:
75%
Igen utolsó és azért kemény 25 ezer Ft jár, és 6 óránál nem dolgozhat mellette többet. Az pont,hogy azoknak van akiknek jól keres a férje nem az egyedülállóknak. A gyerekek óvoda iskolai költségeit nem fedezi az.
2014. ápr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/130 anonim ***** válasza:
89%

Amíg a max gyed jár, mindenképpen képzed magad. Pl. a körömépítő is egy megoldás, de ha érettségid van, akkor egy OKJ-megy egy nyelv, vagy bármi olyan, ahol esetlegesen ismerősöd van , vagy érzel bármiféle affinitást az adott szakma iránt.


Nem tudom merre laksz, de pl. nálunk a családban van olyan, aki pestre jár föl takarítani heti 3x. Abban a három napban több helyre megy, de csak takarításból elég jó lóvé jön össze. Ezen felül vállal süteménysütést születésnapokra, ünnepekre stb. Mindemellett pedig maguknak termeli a zöldséget, tart tyúkot is. Ő is egyedül maradt 3 gyerekkel , csak éppen még rákos is volt, mikor apuka lelépett. NÉhány férfi akkora patkány, hogy csak na!

Egy másik ismerősöm 2 gyerekkel maradt egyedül, mondjuk ott apuka abban segít, hogy rendszeresen viszi a gyerekeket. Itt anyuka benzínkútra ment el dolgozni, és amikor 12 órázik, akkor bébiszittert fogad, mert igaz, hogy sok pénzt elvisz, de összességében jobb időbeosztás és több lóvé marad, mintha gyárban doglozna 12 órát. Valahogy úgy dolgozik, hogy 2 napot este 6-tól , reggel 6-ig, ilyenkor vannak apukánál. Reggel megy értük, elviszi oviba a gyerekeket, utána alszik, kelés után elrendezi a dolgokat és megy a gyerekekért. Amikor meg reggel 6-ra megy, akkor a gyerekek is olyan korán mennek oviba, mikor ő is megy dolgozni, de bébiszitter megy értük 4-fél 5-re az oviba, és fél 7-ig vigyáz rájuk. Ezek után két nap pihenő következik. Nem mondom, hogy egyszerű, de ha belegondolsz egyik héten 3 napot, másik héten 2 napot kell idegen segítségét kérni, naponta 2-3 óra. Nem tudom mennyiért vállalta az illető, de nem hinném, hogy havi szinten 20 ezer forintál több. Viszont kap kézhez 200-at mint kutas. 180 ezer fotrint marad a fizuból, azért az egész jó. + a gyerektartás.


Abban igaza van az egyik válaszolónak , hogy egy nő első sorban magának szűl. Minden 3.-4. házasság válással végződik, anyukánál marad a gyerek. Akik meg együtt maradnak, abból legalább a felénél a nő rendezi a gyerekeket. Nekem ezért van "csak" kettő. Ha valami oknál fogva egyedül maradnánk, valahogy kihúznám. De igen, az élet igazságtalan. Én már azt is igazságtalannak tartom, hogy alapjaiban a nőre sokkal több dolog hárul.

2014. ápr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/130 A kérdező kommentje:

igen, 1x 25 e ft. nem gyerekenként. és én úgy olvastam, hogy kereső tevékenységet egyáltalán nem lehet mellette folytatni, de lehet, hogy változott és mostmár 6 órában van maximálva.

egy hónapból a legnagyobb kb 1 hetet itthon van, ovisbetegségek miatt. ha a másik kettő is bekerül, ez hatványozottan fog jelentkezni egy-két évig, az biztos. és azalatt hányszor rúghatnak ki? és megváltozott a gazdasági helyzet is. mivel kiestem 7 évet, azért annyira nem hiszem, hogy kapkodni fognak utánam. valami itthon végezhető munka lenne a legideálisabb, de fogalmam sincs, hogy mi. akinek van tapasztalata ebben, az segítene nekem?

2014. ápr. 18. 23:34
 39/130 A kérdező kommentje:

hát nekem is lettek egészségügyi gondjaim, amióta kiderült, hogy mit tesz velem. épp a szövettan eredményét várom....

Bp, emeletes házban lakunk.

nagyon tetszene a benzinkutasság, de ott csak csini csajokat láttam eddig. vagy a kút üzemeltetője családon belül megoldja. sajnos sütni-főzni nem tudok extrán jól. bébiszitter itt a 3 gyerekre óránként 1.500ft-ért jönne, ezt találtam a legolcsóbbnak

2014. ápr. 18. 23:39
 40/130 anonim ***** válasza:
65%

Ugyan annyi mint a gyes össze és persze hogy nem gyerekenként jár, hisz akkor jobban megérné mint minimálbérért dolgozni. Lehet mellette heti 30 órát dolgozni nagyon rég óta.

Addig amíg nem próbálsz meg keresni csak keseregsz addig nem lehet rajtad segíteni. Mindig lehet valami indokot találni miért nem tudsz dolgozni csak abból megélni nem lehet.

2014. ápr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!