Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 pici gyerekkel maradok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 pici gyerekkel maradok egyedül, szerintetek van igazság?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem, hogyha elválunk, és a férjem nem akar vagy nem annyi gyerektartást fizetni, amennyi elég lenne a 3 pici neveléséhez, akkor mit tudok tenni?

bejelentett állása tavaly nyár óta nincs, üzletrésze van egy még be nem indult vállalkozásba, ahol nem akar alkalmazott lenni, tb -je sincs vagy max. minimálbéren jelenti majd be magát.


én anno feladtam a karrieremet, állásomat, közösen vállaltunk gyerekeket, ő ugyanúgy akarta, mint én. cégemet felszámolták, segítségem nincs, munkát nem tudom, hogy milyet és 3 gyerekkel hogy találnék. amikor vállaltuk a gyerekeket, benne volt, hogy én csak részmunkaidőben tudok majd dolgozni.

most pedig itt vagyok, hogy nem tudom a hogyantovábbot....


béreljük a lakást, de ha hiteles lenne, az sem lenne jobb.

segítség semmilyen nincs, még bő fél évig max gyedet kapok, utána viszont 100 e ft-tal kevesebb lesz havonta.

mit tennétek a helyemben?

segélyek kilőve, minimálisat adnak (pár ezer ft)


2014. ápr. 18. 22:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/130 A kérdező kommentje:

nem kesergek, de tény:

azt sem tudom, hogy az önéletrajzomba mit írjak gyerek ügyben.

nyáron nincs ovi, május végén bezár, nemhogy a két gyereket nem veszik fel sehova, de a 3. is itthon lesz. maradjunk a realitásoknál, mert olyan jól hangzanak dolgok, de amikor ténylegesen utánanézek, elmegyek a családsegítőbe, gyámügyre, semmibe nem tudnak segíteni, még alap dolgokban sem.

kijöttek háztűznézőbe, megnézték a körülményeket, oké van minden és elmentek. amikor a játszótéren az egygyerekesek sírva panaszkodnak, hogy nem veszik őket fel sehova. amikor a másik anyuka egy hónapból az egyetlenegyszem gyereke betegsége miatt max 2 hetet tud dolgozni, de ott a férj eltartja őket. az élet nagyon kemény és igen, be vagyok tojva, hogy mi lesz.

2014. ápr. 18. 23:46
 42/130 A kérdező kommentje:
és a legfájóbb pont, hogy kb 300 e ft-ot hogyan fogok havonta előteremteni, mert jelenleg ennyiből élünk, és semmi luxus nincs az életünkben.
2014. ápr. 18. 23:49
 43/130 anonim ***** válasza:
85%

Bp-en lehet, hogy a bibsztityó 1500, de akkor a benzinkutas is több lóvét kap!! Az ismerősöm nem pesti, hanem vidéki városi és úgy kap ennyit.


Mindenesetre térjünk vissza a lehetőségeidre:

Múltkor a kálvin téren láttam, hogy lépcsőháztakarításra kerestek valakit 5000 ft/ alkalom. Ha heti 2-3 lépcsőházat találsz, akkor azért az nem rossz. Havi szinten mondjuk 40-50 ezer, és nem hinném, hogy egy lph. takarítás egy teljes munkanapot kivesz. Szóval én keresnék ilyesmi "fix" bevételt + akkor az otthon végezhető munka. Ez ugye kiszámíthatatlan főleg az elején. Ebből szerintem annyira nincs túl sok. Fordítás, informatika, fordász, kozmetikus, masszőr, könyvelés, más nem jut eszembe. Ebben a témakörben nem tudok tanácsod adni, mert nem látok bele. Két ismerősömnek van, aki ilyesmit dolgozik, egyik a panelházuk alatti tárolót bérli potom pénzért és ott végzi a kozmetikát. Ő azt mondta, kb. 100-150-et tud összeszedni, de dupla ennyit tudna dolgozni, ha lenne több vendég. A másik ismerősöm körmös, sejtelmem sincs mennyit keres, de igaz, hogy megy neki a szekér, de rengeteget dolgozik érte, szerintem már nem normális amennyit ő munkával tölt el.

Jaa, jut eszembe, van egy harmadik ismerősöm, ő varr otthon. Mindenféle játékokat varr, ezenfelül ruhajavítást is vállal. A játékokat pedig viszi hétvégente vásárra. Ez is viszonylag jó bevételi forrás, csak nem kiszámítható. Ha ilyesmiben gondolkodsz, mindenképpen kell egy fix bevétel is, mert jön egy eső, azt nem lesz bevételed semmi. :-(


Mi a végzettséged? Mit dolgoztál?

2014. ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/130 anonim ***** válasza:
6%

"azt sem tudom, hogy az önéletrajzomba mit írjak gyerek ügyben"


Mit ha gyed-en vagy akkor fizetett nélküli szabadságon voltál a cégnél. Simán beírhatod a céget.

Magyar panaszkodni nagyon szeret, aki akar az tud dolgozni.

Nagyszülőket meg kell kérni néha menjenek gyerekekért oviba.

2014. ápr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/130 A kérdező kommentje:
a te nagyszüleidet? mert mondtam, nincs segítő nagyszülő.
2014. ápr. 19. 00:06
 46/130 A kérdező kommentje:
céget felszámolták, nincs cég. végkielégítést is kaptam, most passzív gyedet kapok.
2014. ápr. 19. 00:06
 47/130 anonim ***** válasza:
90%

Jó szakmád van. Biztos elhelyezkedsz vele (diplomát megkaptad vagy félbehagytad a fősulit? mert kétértelmű amit írtál)


Számomra az a döbbenet, hogy szülhetett egy intelligens főiskolát járt nő egy ilyen görényre 3 gyereket, nekem senki se mondja hogy nem volt előjele a mostnai viselkedésének...


27/F

2014. ápr. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/130 anonim ***** válasza:
36%
Hát nincs igazság az biztos. Mivel akkor az ilyenek nem vállalhatnának gyereket. Gratulálok! 3 ember szenvedni fog egész életében. Taps.
2014. ápr. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/130 anonim ***** válasza:
87%

Hirtelen az jutott eszembe, hogy amíg otthon vagy, vállalj te is gyerekfelügyeletet. Egy kis plusz bevétel, és a sajátodra úgyis vigyázni kellene. Utána sajnos nem tudok mit tanácsolni...

Nagyon sajnálom, sok ember pont ezért nem vállal több gyereket, mert fél,bármi történhet, ott marad minden probléma egyedüli megoldásával..., mert tisztelet a kivételnek, a pasik úgy képzelik, hogy elválnak, jobb esetben küldik havonta a gyerektartás, ami hideg vízre sem elég, anyuka meg csináljon meg minden mást...

2014. ápr. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/130 anonim ***** válasza:
87%
most vezették be a gyed extrát, így most már amellett is lehet dolgozni. ha nem keresel, nem is találsz. állásinterjún meg nem kell felhozni a gyerekeket. később, ha gond lesz, kirúgnak és kerssel mást, de nen lehet így hozzáállni h úgysem lesz jó, így nem is keresek. válogatás nélkül add be mindenhova a jelentkezésed, valami csak összejön, és még plusszba vállalhatsz otthoni munkákat. én most pl. gyorsan megtanultam horgolni, nem egy nagy ördöngősség, pedig nincs kézügyességem. esténként horgolgatok és adom el neten. nem sok, de kis kiegészítésnek jó...ilyenekben is gondolkozhatsz. légy kreatív, ötletelj, ne csak keseregj mert az nem visz sehova
2014. ápr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!