Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egészséges ételekből küszködnö...

Egészséges ételekből küszködnöm kell, hogy bevigyem a napi kalóriám, más is így van ezzel?

Figyelt kérdés

Amikor lekezdtem diétázni nem figyeltem arra miket eszem inkább csak a kalóriára. Rántott csirkemell + rizs ilyesmiket ettem amivel elég hamar meglett a kalóriám. Viszont működött fogytam. Most viszont elkezdtem egészségesebben enni.


Reggelire 30gramm zabpehely + fehérjepor + 1db alma + 4gramm chia mag + víz ezt turmixolom. Ezzel délig tökéletesen elvagyok. Majd ebédem: 100-130gramm csirkemell filé hozzá 30gramm barna bulgur a húsra nagyon minimális majonézt nyomtam ma amit szintén lemértem grammra csak hogy valami íze legyen.


Ittam még 2in1 kávét 2adagot ma.

Na és ezt vezetem a kalóriabázison ami szerint ez még 900kcal sincs. A napi kalóriakeretem 1600kcal.


Rendesen küszködöm, hogy meglegyen tudnátok valami tanácsot adni?


Reggelire direkt turmixot fogyasztok mert nem bírnék rendes szilárd kaját enni.

Az ebédemnél sem birok többet enni sem a köretből sem a húsból, ennyi pont elég.


Persze ha szar kaját ennék abból menne kiló számra mert azokat szeretem de hát most úgye az a cél, hogy tovább fogyjak ezért nem akarok szar kajákat enni.


2019. aug. 15. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, ismerős lesz, de igaz: Minden fejben dől el.

Ha agyban rendbe teszed magad, akkor minden sikerülni fog.

2019. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanez a probléma.


Meg megfőzöm a kaját és két falat alatt feladom mert nem ízlik/rájövök hogy nem vagyok éhes/valami eltereli a figyelmemet és másfél óra múlva jövök rá hogy ja a kaja közbe megbuggyant 😅

2019. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Elöször is a csirkemell-rizs egyáltalán nem az egészséges kaja, hanem egy nagyon egyoldalú és hibás étrend.

Másodszor a kajákat füszerezni kell, akkor is, ha csak csirkemell és rizs van benne, íze csak a füszerektöl van.

HArmadszor az ételekbe szükséges elegendö zsiradékot tenni, mert anélkül a vitaminok és ásványi aynagok nem szívódnak fel, meg az arómaanyagok sem érvényesülnek.


Egyél változatosabban: a csirke-rizs mellett egyéb húsok, fehérjeforrások, sokféle zöldség és füszerek, emellett tegyél az ételekbe valamennyi zsiradékot, azzal a kalória is emelkedik, meg normálisan lesz étvágyad, mert az ételeknek lesz íze.

2019. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Olajos magvak

Hüvelyesek

Sajtok

Többféle hús

Normális fűszerek

2019. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Oké, reggeli és ebéd 900 kcal. De még legalább egyszer kéne enni, de akár kétszer is.

Meg lehet, hogy nagyobb adatok is. Mennyi az a 10 deka husi? Két falat? :D

Egyébként meg az egészséges ételekben is van kalória. A zöldség az, amiben nagyon kevés. De pl. magvak, hús, gabonák - ezekben mind sok van. Pl. egy adag zabkása is elég sok kalória.

2019. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudsz bulgurból többet enni 30 g-nál.. na ne vicceljünk már..
2019. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nincs ilyen gondom. Igaz, eszemben sincs kalóriàt szàmolgatni. Szerintem egyoldalúan tàplàlkozol. Egészséges zsiradékokkal, magvakkal sajtfélékkel fel lehet nyomni az energiabevitelt , bàr ehhez ajànlatos kevés szénhidràtot enni, én eleve ilyen diétàn élek. Na meg a fűszerezés. Nem eszem ízetlenül. Imàdom a kajàimat:) Vàltozatosabban eszem mint valaha. Fogyàs mellett.
2019. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Natúr csirkemellből és bulgurból valszeg én sem tudnék többet enni... Igaza van az előzőeknek, ehetnél finomabb ételeket is, változatosan. Hiányoznak a zöldségek (leves formájában is), tojás, kicsit több zsiradék stb.
2019. aug. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!