Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan legyen hatásos a...

Hogyan legyen hatásos a fogyókúrám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Teljesen tapasztalatlan vagyok szóval a negatív dolgokat kérem, hogy mellőzzük. 167cm 90kg vagyok 24 éves nő. Eddigi életem során rendkivül egészségtelenül étkeztem semmi rendszer nem volt benne chipsek gyors kaják és minden mi szem szájnak ingere. Kb kettő hete elszántam magam 1500kcalt eszem egy nap kaloria bazisban vezetem. Reggelire abonett vagy zabkása ebédre csirke,túró stb nasinak zöldség, gyümölcs vacsira pedig szintén abonett vagy hasonlók. Hetente 3x járok mozogni / alakformáló aerobic, spinning, zumba/ l. Biztos vagyok benne,hogy attól amit előzőleg csináltam attól 1000x jobb. Viszont szeretnék tanácsokat kérni milyen ételeket kerüljek illetve mik azok amiket nyugodt szívvel fogyaszthatok. Minden cukros üdítőt száműzte az életemből csa vizet iszom. Előre is köszönöm a segítségeket.

2019. szept. 19. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
abonett felejtős, gyümölcs se túl jó,mivel tiszta cukor
2019. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Extrudàlt, puffasztott dolgokat érdemes kerülni, a szénhidràtcsökkentett tk kenyér pl laktatóbb, és kevésbé mesterséges. A gyümölcs fogyasztható de nem érdemes túlzàsba vinni a vércukor emelő hatàsa miatt. Tojàst, olajos magvakat hiànyolom a leíràsból, és a hüvelyesektől sem kell elzàrkózni:) A cél nem szigorú fogyókúra, hanem hosszútàvú, élhető, tartható, vàltozatos ételekkel teli étrend és életmódvàltàs. Zöldségek, húsok, tojàs, magvak, tejtermékek legyenek a fő energiaforrásaid. Ha fogyni szeretnél, akkor a sok szénhidràtot kell kerülni, fehérjéből és zsírból pedig fogyaszthatsz többet. Persze ki kell tapasztalni...inkàbb a tàpanyagok arànyàra érdemes odafigyelni kalóriàk megvonàsa helyett, nekem ez a módszer jött be eddig legjobban, és több màs ismerősömnek is, de természetesen ahogy gondolod.
2019. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

A doktornő példáját kövesd, ő is egész életében fogyókúrázott, de semmit sem ért, mire rájött a megoldásra!:

https://www.youtube.com/watch?v=gmfS0N2XNIk

2019. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Húsból az alacsonyabb zsírtartalmúak, sertés, marha is lehet, nem kell a csirkéhez ragaszkodni. Gyakorlatilag zöldséget bármit ehetsz, jók levesnek, párolva; főzeléknek, ha egy részét leturmixolod megkapod a megfelelő állagot; sütőben sütve. A hüvelyesekből a bab is főve 100-140 kcal/100g simán belefér. Nyugodtan ehetsz 1-2 szelet kenyeret, teljes kiörlésűt 250 kcal/100g, vagy rozsost 260kcal/100g, egyébként nem sokkal kevesebb, mint a fehér. Abonettet hanyagold 340kcal/100g, puffasztottak 360kcal fölött. Szalámi féléket kerüld. Chipset, nasit ne vegyél.

Ha nem sikerül betartani a kereted, pld. menj el sétálni, 1 óra -260 kcal.

2019. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Felesleges feltenni egy ilyen kérdést. Ahány motiváció és ízlés annyi válasz.

A legfontosabb szabály: tarts ki.

Sokan írják, hogy csak hús és zöldség meg a szokásos. De ha te ilyet nem tudsz tartani akkor alakítsd úgy, hogy neked jó legyen.

Én pl nem vagyok meg kenyér nélkül, szóval nekem a reggelim 100% szendvics vagy péksütemény (kalóriát számolok) van akinél ez nem férne bele, én így is fogyok.


Sok sikert!

2019. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én két dolgot szeretnék hangsúlyozni. Az egyiket még nem írták: figyelj a rostbevitelre. Erre jók a zöldségek, a hüvelyesek és a búzakorpa stb. hozzáadása az ételekhez. A rost sok dologban segít, nem csak az a jó benne, hogy tovább leszel jóllakott, hanem a rostok segítenek a jó bélbaktériumflóra kialakításában, ami a fogyásban, súlytartásban is segít, de sok más egészségügyi haszna is van, látszólag teljesen távoli dolgok (pl. szívbetegségek esélyét csökkenti).


Ha egy új étel nem ízlik, akkor légy kitartó, próbálgasd egy darabig. Ez azért fontos, mert az agyunk úgy működik, hogy az ismerős ízeket azonosítja finomként. Segít (eleinte, átmenetileg) ha az új dolgokat kicsit jobban megsózod és több zsiradékkal készíted. Ha már megszeretted, akkor ezt lehet csökkenteni.


A másik pedig hogy nem mindig azt érdemes nézni, hogy valami hány kcal grammonként. Az is számít, hogy mennyi kell belőle és hogy mennyire laktató. Az előbbire jó példa az abonett, amit te is írtál. A másikra meg a zsíros ételek: ezzel észnél kell lenni, mert túl lehet tolni, de a zsírok arányának növelése a szénhidrátok rovására sokaknak segít. Úgy látom, hogy ezt te is tudod, de mivel valaki írt ezzel ellenkező véleményt, meg akartalak erősíteni.


A legfontosabb persze, hogy tarts ki hosszú távon :-) Ha pedig nem akar jönni az eredmény, akkor menj orvoshoz, vizsgáltasd ki magad, mert ha kialakult anyagcserebetegséged van (sajnos simán lehet), akkor segítségre lehet szükséged a fogyáshoz.

2019. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ketogén diéta, ami nagyon célravezető lehet. Időszakos böjttel párosítva nagyon hatásos lehet. Én csináltam, nem olyan nehéz tartani. Igaz én nem voltam túlsúlyos, csak ki akartam próbálni és pár kilót leadni.

Szeretem a számomra érdekes dolgokat kipróbálni magamon, hiszen hogyan alkossak valamiről véleményt, ha nem próbáltam? De nagyon pozitívan csalódtam benne.


Kitartást!

2019. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!