Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tenyleg annyira fontos fogyas...

Tenyleg annyira fontos fogyas szempontjabol, hogy keves szenhidratot egyunk?

Figyelt kérdés
Vagyis, hogy ha napi 1400 kaloriat eszek de 130g a szenhidrat ugyanugy fogok fogyni nem?
2019. szept. 22. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
130 g az már kevésnek számít, ami az alatt van, az extrém kevés. Szóval valószínűleg fogyni fogsz, főleg ha lassú felszívódású szénhidrátokat választasz.
2019. szept. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Ez nagyon kevés. Izomzat leépülés, vérszegénység jelentkezhet. 2000 alá nem szabad menni egy felnőtt embernek.
2019. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem humbug. Nekem egy kalkulátor szerint közel 300 g szénhidrátot kell ennem egy nap, eszek is ennyit, és simán tudok fogyni is. Ha csökkentem, már nem bírom például az edzést.
2019. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Miert hiszik hogy a szénhidrát a hízassal egyenlő? A sok zabálastol és a kalóriatöblettől hízol, ennyi, nem bonyolult.
2019. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Az a lényeg, hogy ami kalóriát felszedsz (akár szénhidrátból, akár másból), azt le is add, nem pedig az, hogy vond meg magadtól az értékes tápanyagokat.
2019. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha kalóriadeficit fennmaradt, akkor fogyni fogsz.


Amúgy ez egy hülyeség. Sokféleképpen tudsz fogyni, nem feltétlenül kell kevés szénhidrát. Végtelen lehetőséged van.


Persze vannak ilyen étrendek, nem azt mondom, de az megint más, mint amire te gondolsz, mert ott a 130g szénhidrát az nagyon sok lenne.


Hiteles forrást keress, ne itt kérdezősködj.

2019. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

"Ez nagyon kevés. Izomzat leépülés, vérszegénység jelentkezhet. 2000 alá nem szabad menni egy felnőtt embernek."

Én bizony alámegyek, alacsony vagyok és nő, nem is fiatal, és 1500 kcal-ból is be tudom vinni az összes fontos tápanyagot. Fehérjét is, így az izmaim nem épültek le, sőt, most izmosabb vagyok, mint amikor még nem figyeltem oda a táplálkozásomra és kevesebbet mozogtam. Vérszegény bármennyi kalóriával lehet az ember, ha nem visz be elég vasat és vitaminokat.

Kérdező, ez egyénfüggő. Aki inzulinrezisztens vagy cukorbeteg, annak fontos, és elég sokan vannak, akik low carb étrenddel tudnak fogyni. Ki kell tapasztalni, milyen makrók jók neked.

Lehet, hogy te ennél jóval több kalóriával is tudsz fogyni, de nem írtál adatokat, így fogalmam sincs.

2019. szept. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Átlag felnőttre gondoltam. Természetesen aki 40 kg annak valamivel kevesebb is elég.
2019. szept. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem. Az a lényeg, hogy ne egyél sokat, többet, mint amennyire szükséged van. De nem kell a normál alá lenyomni a szénhidrátot. Egyrészt semmi értelme, felesleges, nem egészséges, és sokan emiatt éhesek, nem laknak jól.

Persze az ilyen durva szénhidrát megvonásos "csoda" diétákkal rövid távon elérhető fogyás, de nem is egészséges és nem is jó hosszabb távon.

2019. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Emberfüggő, ki kell tapasztalni. Én se 160 se 120 gramm szénhidràttal nem fogytam amíg a szénhidràt volt a legtöbb. Le kellett vinnem tartósan 95gramm alà, többnyire 80 körül tartom és így fogyok. Pedig kalóriàban többet eszem.

Van aki tud 160-180-200 gramm chval is fogyni. Ahàny ember annyi féle fogyàs. :)

2019. szept. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!