Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van itt olyan, aki tudatosan...

Van itt olyan, aki tudatosan tartja a normálisnál kissé alacsonyabb súlyát?

Figyelt kérdés

Egészségesek vagytok soványan is?

Mennyi a súlyotok, magasságotok, hány évesek vagytok, és kb hány kalóriát fogyasztotok egy nap?

Én 164 cm vagyok, 48-49 kg körül szoktam lenni, 31/N. Átlag 1800 kcal az energiabevitelem, de előfordul néha több, ritkán kevesebb is.

Elvileg csak kb 1600 kcal a szükségletem. Ez azt jelenti, ha kevesebbet ennék, mint most, és akár még leadnék 1-2 kg-ot, az is egészséges lenne számomra?

Igyekszem minden nap mozogni, de nem sportolok túl sokat. Az anyagcserém se gyors, sőt inkább lassú. A pajzsmirigyem épphogy nem működik alul.



2019. dec. 16. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

53-55 kg, 163 cm, 44/N. Hogy sovány vagyok-e, jó kérdés, egyesek (pl. anyukám) szerint igen, szerintem pont jó vagyok így. Az egészségemmel nincs gond. 1600 kcal (+/-200) kcal szokott lenni a napi bevitelem, de nem mindig számolom, csak néha kíváncsiságból.

Amikor egyszer lefogytam 47 kilóra, mindenki aggódott, hogy beteg vagyok. Nem voltam az, de én is láttam, hogy ez már nem jó, ezért elkezdtem tudatosan többet enni és edzeni. Nem akartam úgy kinézni, mint egy botsáska. A mostani súlyommal, alakommal elégedett vagyok.

Pajzsmirigy-alulműködésem volt, de most már jók az értékeim (TSH 1,6 volt legutóbb). A szénhidrátokra oda kell figyelnem, nálam ez a fogyás-hízás kulcsa.

Szerintem nincs értelme 1-2 kilót fogynod, többet érsz a sporttal, az izomzatod fejlesztésével. Van sok kép a neten, amiből lehet látni, hogy ugyanazzal a súllyal, de több izommal sokkal vékonyabbnak tűnhet valaki. Pl. nézd meg itt a másodikat:

[link]

2019. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pont ezen filózok a napokban..

Úgy vagyok mint te, 165-67 cm nem tudom pontosan és ma reggel 47.5-t mutatott a mérleg, 58 kg-ról kezdtem életmódot váltani.

Sokan már kérdezgetik a hátam mögött hogy nem -e vagyok beteg.

De én meg az a furcsa nem érzem magam 47 kg-nak, tök normális az alkatom szerintem.

Nekem ez az életmódváltás hogy piramisként a szénhidrátot minimállsira raktam, zsírból közepes mennyiséget, fehérjéből sokat eszek tök jó és nem akarok visszatérni a régi életmódomra.

Csak nem tudok sokat enni.

Viszont, kérdésedre válaszolva, egészségesebb voltam 58 kg-san, minden nyavaja ledönt a lábamról, betegesebb vagyok mint a 3 éves fiam, és nagyon nehezen gyógyulok ki a betegségekből.

Csak nem tudom hogy találjam meg az egyensúlyt, azért 45 kg nem akarok lenni, jó lenne tartani anélkül hogy a mérleg hétről hétre kevesebbet mutatna.

2019. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mások tapasztalait is várom még, ha van hasonló.

Én nem fogom vissza a ch-t, mert nem nagyon szeretem a húst, inkább a vegaság felé hajlok, de eszem mindent. A zsírfogyasztással van problémám, azt nem tudom csökkenteni, pedig nem eszem zsíros kajákat, mégis mindig túl sokra jön ki.

Izmot még szeretnék magamra szedni. Viszont testzsírra is szükség van a hormonrendszer működéséhez pl.

Amikor először fogytam 47 kg alá, akkor gyakrabban voltam beteg és a havim is elmaradt, fázósabb is lettem. De most hálistennek nincsenek ilyen problémáim. 2 éve nem voltam beteg, és mindig megjön a mensi, ha nem is 28 napra, de 35-40-re meg szokott érkezni. Am sose volt pontos nekem.

2019. dec. 17. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!