Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan legyek türelmesebb és...

Hogyan legyek türelmesebb és hogy bocsássak meg magamnak az elpazarolt idő miatt?

Figyelt kérdés
Szóval több mint 40 kilót kell leadnom még, már mióta elkezdtem folytam 5-öt. De nagyon türelmetlen vagyok, túl gyakran mérem magam és egyszerűen nem bírom kivárni, hogy lássam az eredményt. Mindig azon rágódok, hogy ha 2 éve nem hízom vissza azt a 25 kilót amit leadtam és nem adom fel az életmódomat, akkor rég a célsúlyomnál tartanék. Vagy csak simán ha hamarabb sikerült volna elkezdeni és tartani akkor is régen előrébb járnék. Hogyan küzdjek meg ezekkel a gondolatokkal? Valamint hogyan legyek türelmesebb magammal? Mert az idő eltelik úgy is ha nem csinálok semmit és félek, hogy megint feladom a türelmetlenségem miatt, aztán később megint ostorozom magam, hogy miért. (Egyébként 1500 kalóriát vagy néha kicsit többet eszem és tornázom mellé)
2020. jan. 18. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra,hogy milyen jó lesz majd ha elérted a célodat,de közben próbáld meg megkedvelni a jelenlegi testedet is, úgy csak mégjobban tetszeni fog az új kinézete is - én a fogyás közben kedveltem meg magam igazán,így még "édesebb" volt az eredmény amiért annyit dolgoztam és megérte az izzasztó és hosszadalmas munkát. Ne azt tarsd szem előtt,hogy "mi lett volna ha régebben elkezdtem volna", hanem örülj annak, hogy most elkezdtem és folytasd is kitartóan, hogy ne mondhasd később azt, "miért hagytam abba". Mellesleg gratulálok az 5 kilodhoz, szép munka:)
2020. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állíts fel, rövid, és hosszú távú célokat. Ez az 1500kcal, is kevésnek tűnik 40kg túlsúlynál, hiába vagy türelmetlen, ha eredményt akarsz, akkor hosszú távban kell gondolkodnod. Mérd magad cm-ben, sokkal látványosabb a változás, mérlegre inkább csak 2 hetente/havonta állj.
2020. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ami volt elmúlt, jó mondás. én is keresztülmentem ezen.

de azt tudom mondani, hogy a jelenre koncentrálj, ez a jelenlegi helyzeted - nem az, ami lett volna. az nincs, sose volt, de még lehet. ha kitartasz.

az idő valóban eltelik úgy is, ha nem csinálsz semmit, tehát miért ne csinálnád inkább. nincs határidőd, nem sietsz sehova, de az eredmény egy életre szól (és remélhetőleg az a hozzáállás és életmód is, amivel ezt elérted).


ha túl sokszor méred magad, nem feltétlenül baj. akár naponta is teheted, sőt, az talán segít abban, hogy megszokd: ez csak egy adat. egy szám a mérlegen. a haladásodról nem feltétlenül mond sokat, de naponta mérve pláne nem. ezt mindig mondd el magadnak, amikor ráállsz a mérlegre: csak egy adat. fog menni felfelé, lefelé, marad ugyanannyi, de hosszú távon, ha jól csinálod, úgyis lefelé fog menni.


ne légy türelmetlen, hogy nem haladsz. a fogyásnál az egy helyben maradás is haladás, mert természetes, hogy megáll egy időre. tehát tulajdonképpen ha nem hízol (hosszú távon), akkor veregesd vállon magad, az is haladás. egyszer majd elindul lefelé. ne a mérleget használd a haladás mérésére, hanem azt, hogy mit tettél meg azért az adott napon, hogy elérd a céljaid. ha (majdnem) mindent megtettél, akkor a siker nem marad el. azért csak majdnem, mert nem kell tökéletesnek lenni. a tökéletes nem tartható hosszú távon.


az ostort felejtsd el és vedd lazábbra a dolgokat - sok sikert!

2020. jan. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanulj a múltból. Pont abból kéne erőt merítened, hogy láttad, mi történt, mikor feladtad. Most ne tedd. Az elpazarolt időn meg nem tudsz változtatni, így nem is érdemes ostoroznod magad miatta. Szóval az 1500 kcal mellé vegyél be egy-két leszarom tablettát :D

A fogyás pedig folyamatban van, addig keress élvezetet a jelenben, és arra koncentrálj, miközben betartod az életmódod. Pl próbálj ki minél több mozgást, ahogy az aktuális súlyod engedi, egyre többet :) Élvezd, ahogy nyílnak ki a kapuk. No meg keresgélj minél több, változatos receptet. Én a zöldség krémlevesekre kattantam rá (bár intolerancia miatt csak vízzel turmixolom, de úgy is eszmételten finomak). Alig várom, hogy az épp aktuális elfogyjon, és újat próbáljak. Sok új ízzel is megismerkedtem a diétám kezdete óta.

Nekem ez az egész egy hatalmas kaland, magát a folyamatot élvezem. Mindemellett pedig olvadnak a kilók. Látható az eredmény, és ez az edzéseimen is mérhető.

2020. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek mind lelki terhek, szép lassan a fejedben is rendet kell rakni ahhoz, hogy egy életre le tudj szàmolni a súlyfelesleggel.

Írj az érzéseidről, fogalmazd meg, hogy igen mérges vagy magadra ezekért a hibàkért, de egy új élet vàr ràd amiben nincs helye önmarcangolàsnak.

Én is àtmentem ezeken a lelki részeken, 10+ hónapja hogy életmódot vàltottam, eddig 35kg ment le, 70 van hàtra. Gondolhatod... Az öngyűlöletet nagyon nehéz volt elengedni, de muszàj volt, kellett ahhoz, hogy új lapot nyissak. Elfogadtam az elkövetett hibàimat, azt hogy elhíztam, hogy nem gondoltam àt jobban, hogy kéne csinàlni ezért sokszor visszahíztam, mindig egyre többet és többet, volt hogy teljesen feladtam és érzelmi evésbe menekültem stb stb.

Ez többnyire nem csak annyi hogy idővel lefogy az ember, ha nem zàrod le magadban ezeket az érzéseket, nem tudsz magadnak megbocsàtani, tovàbb lépni, újra elhatalmasodnak majd.

Ha egyedül nem megy , kérj pszichológustól segítséget.

2020. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Min tudsz változtatni: azon amit tegnap csináltál, vagy azon amit épp most csinálsz?

Ne foglalkozz azzal mi volt régen. Saját magadat keseríted ilyen gondolatokkal. Szép dolgokra gondolj, például arra hogy milyen jól fogsz kinézni nyáron, milyen jó lesz gond nélkül lefutni 5 kmért, milyen jó lesz abba a szép ruhában mutatkozni, stb.

Időd meg van, nem vagy aggastyán. Az idő szépen elfog telni, és szépen lefogsz fogyni. Az a két év is eltelt amikor folyamatosan híztál - most ugyanez fog történni, csak fordítva. Szedd össze magad.

2020. jan. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, eszméletlen aranyosak vagytok, sokat segít amiket írtok! ❤❤❤
2020. jan. 18. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!