Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van így esélyem a fogyásra?

Van így esélyem a fogyásra?

Figyelt kérdés

1400,max 1500 kalóriát eszek egy nap, ezelőtt mindennapos volt az életemben a chips csoki stb. Mellette sokat is ettem, méghozzá szemet kaját

December vege óta nem nasizok, és elhagytam a lisztet tésztát kenyeret

Cukrot csak nagyjából tudtam :/

Heti 5napot edzek itthon, hiit edzést, bár elég nehezen bírom, már a kisebb mozgastol is kapkodom a levegot

87kgrol indultam, most 85vagyok

De olyan kevésnek tartom

Mit gondoltok hosszú távon lehet így jelentős változás? Esetleg tippek hogyan csináljam jobban

175cm 85kg 19L



2020. jan. 20. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Így jó lesz. Hipp.hopp nem fog eltűnni a felesleg, havonta 2 kilóval érdemes számolni, esetleg 3-mal. Annál viszont nem legyen gyorsabb a fogyás!
2020. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

úgy csináld jobban, hogy légy türelmesebb. 2 kiló (bár ennek 90+%-a víz) teljesen jó eredmény ilyen kevés időre, később még sok is lesz, vagyis lassabb lesz a fogyás. erre készülj fel, hogy nem egyenesen megy majd lefelé, és tarts ki.

úgy tűnik elég nagy fordulatot vettél az étkezésedben, vigyázz, hogy ne korlátozd le magad nagyon drasztikusan, mert nem fogod tudni hosszú távon tartani. a lényeg a türelem és a kitartás, ha már megtaláld, ami jól működik.

2020. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Néha, eszem a kedvenceimbol pl. Gyros, vagy csokit, de csak úgy hogy beleferjen a napi keretembe

Most nagyon elhatároztam magam, bosszant h nem férek bele a régi ruhaimba, kapkodom a levegőt, elfáradok...

Régen nem voltam ilyen, 65-70 voltam mindig , aztán rászoktam az esti nasira.. (Elég jól elvagyok amúgy nélküle)

Igazából nem vagyok "kövér", mindenki kevesebb kilonak tippel, valószínűleg a magassagom miatt vagy nemtudom, a lábaim vékonyak,inkabb hasam van csak, de én tudom és látom magamon hogy nagyon megvaltoztam

2020. jan. 20. 21:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem picit nagyon lecsökkentetted a kalóriákat elsőre. Persze, ha tartani tudod, akkor eredményes lehet, de rendszeres edzés mellett kétlem, hogy tartani tudod. Ezt csak azért írom, hogy ne éld meg kudarcnak, ha éhes leszel, kimerült, erőtlen, és ne add fel.

Alacsonyabb, és könnyebb vagyok, mint te, de ennyi kalória, amennyit beviszel nekem csak egy átlagos, nem edzős napra elég. Inkább 1800-2000, de ha nagyon intenzív az edzés, van, hogy efelett viszek be, és fogyok. November közepén kezdtem, és 4,5 kg mínusznál járok. Pedig az ünnepek alatt nem számoltam semmit, és nem is mozogtam, szóval akkor azért eléggé lelassulhatott a dolog. Most kezd -0,5 kg/hétre beállni, amit reálisnak tartok magamnál, mert már nem sok van hátra, plusz a vízen is túl vagyok. Talán 5 kg van hátra nekem, de akkor már szálkás leszek.

Lényeg: ne csak kalóriákat számolj, hanem figyelj arra, hogy mivel viszed be. Én csak a fehérjét szoktam számolni, 1-2 g/ttkg között tartom, szintén edzés függvényében. Ezen felül, hogy mennyi a zsír, szénhidrát az nálam változó. De rengeteg zöldséget eszek, szinte folyton rágcsálok valamit, egy répát, egy zeller szárat, vagy paprikát.

Szóval én újra gondolnám a helyedben az étkezést, beállítanám mondjuk 1800-ra, minőségi ételekből. Ha az a diéta már nem jelent kihívást, van erőd, nem vagy rosszul, akkor csökkentsd tovább a feldolgozott cukrokat. Nekem mondjuk nem esett nehezemre szinte 0ra csökkenteni, mert nem szeretem az édességeket. Neked lehet jobban be fog válni, ha gyümölcsökre váltod idővel a nasit, majd ezt csökkented picit, hogy mondjuk már csak napi 1, 2 naponta 1. A lényeg, hogy tudd tartani. Ha lassabb is a változás, az nem baj, csak legyen.

2020. jan. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A HIIT alapvetően nagyon jó, de (bár ezt nem írtad a kerdésben h előtte sportoltál-e) nem kezdőknek való. Ergo ha most kezdted nemrég a sportot akkor a hiit nagyon megterhelő lesz 0 kondícióval. Az már inkább azokbak ajánlott akiknek van egy alapabb állóképessége.

A fogxáshoz pedig idő kell. Sok esetben nehezen indul be.

En is hasonlóképp vagyok, bár kisgyerekkorom óta sportolok, az utóbbi időben álltam rá nagyon komolyan a fogyás témára (terembe már régóta járok) de a mérleg még nem mozdult. Hiába ennek idő kell.

2020. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Inkàbb az a kérdés meddig fogod ezt így bírni. Gyanítom nem sokàig. Nem tudom honnan szedted pont ezt a mennyiséget, de nagyon kevés, ilyen magassàghoz, plàne heti 5 edzéshez. Ha normàlis kajàból raksz össze étrendet, nem dominàl a szénhidràt, szàmolgatni se különösebben kell.

De ha kalóriàzni akarsz mindenàron, keress egy kalkulàtort, írd be a magassàgod nemed, korod, az elérni kívànt súlyt , és jelölj be legalàbb heti 3 óra sportot. NEM azt fogja kiadni neked, hogy 1400-1500 kalóriàn tengődj.

Kívàncsisàgból én is megcsinàltam, pedig nem szàmolgatok kalóriàkat, ( màr màst sem), 175 cm vagyok, 65 kg a célom, na most, ennek a súlynak a megtartàsàhoz, heti 3 óra edzéssel 2200 kalóriàt ír. Szóval 85 kilóval feleslegesen kínzod magad ilyen kicsi energiabevitellel.

De amúgy ezek sose pontos adatok, az emberi test nem egy gép, nem lehet pontosan kiszàmolni az alapanyagcserét sem, és az energiaigényt sem, vàltozó, a szervezetünk sokkal bonyolultabb egy matekképletnél. Lehet jàtszani a tàpanyagok arànyàval is. Így akàr magasabb energiabevitel mellett is fogyhatsz.

2020. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia! Hasonló helyzetben voltam, sok helyen keresgéltem, 6 módszert is kipróbáltam, ebből volt ami tényleg működött és jól is éreztem magam tőle. Nézd meg ezeket:

[link]

[link]

Az első egy étrendkiegészítő, a második egy 21napos smoothie kihívás, a második nagyon jó :D

Remélem hasznos voltam!

2020. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!


Először is, hadd mondjak el néhány dolgot magamról: hasonló cipőben járok mint te, 161cm és 73kg vagyok, ráadasul 22/L. Világ életemben pufi voltam, imádok "zabálni" és még lusta is! Annyit szeretnék ebből levonni, hogy teljes mértékben megértelek és átérzem milyen nehéz a fogyás!


Két éve sikerült leadnom 13 kilót (76kg-ról 63kg-ra) több mint fél év alatt ami lassúnak hangzik, de rengeteg kis csaló nasizás és alkalmankénti zabálás eredménye. Valahogy ugyanúgy kezdtem, mint te: alacsonykalória bevitel és sok edzés, ami végül sok evésbe torkollott az éhezés miatt. Annak érdekében, hogy elkerüld ugyanezt a hibát, ne szabadulj meg teljesen a szénhidrátoktól, hanem alakíts ki egy kiegyensúlyozott étrendet! Bármelyik szakembert kérdezed meg, mind ugyanazt fogja mondani: 30% edzés és 70% étrend. Másfelől, egy ismerősöm nem rég elment egy táplálkozási tanácsadóhoz, aki csak annyit mondott, hogy nem kell semmit se elhagyni, csak mértékkel és változatosan fogyasztani. A legjobb,ha letöltesz egy kalória számlálót és felviszed, miket ettél. Én régen a Kalóriabázist használtam, de most áttértem a Yaziora. Ezek segítenek abban, hogy a megadott magasságod, a mostani és kitűzött testsúlyod alapján heti mennyi edzéssel mennyi ajánlott kalóriát kell fogyasztanod naponta. Sokat segít abban, hogy átlátod miket ettél milyen rendszerességgel és segít is motiválni a továbbiakban.


Ugyanakkor, az edzést illetően ne vidd túlzásba! Csak a motivációdat fogod elveszteni. Utánna néztem ennek a HIIT edzésnek és hiába tűnik gyorsnak, eredményesnek, valahogy számomra extrémnek tűnik. Olyat keress, amit élvezel csinálni és szívesen fogsz hozzá. Nekem a említett fogyáshoz a műkorcsolya hozott kedvet, amit a mai napig csinálok heti rendszerességgel, hiába híztam vissza a leadott kilókat. (De megsúgom, nem ugyanúgy és ugyanoda jött vissza, még mindig jobban nézek ki mint annak idején!). Azt se felejtsd, hogy az izom nehezebb a zsírnál, így hiába nem mutatt eredményes súly csökkenést a mérleg, akkor is alakul a tested. Viszont, belegondolva, hogy nagyjából 3-4 hét alatt adtál le 2kg-t, az nem semmi teljesítmény! Ne akarj gyorsabban fogyni, mert akkor nem adsz a testednek időt alkalmazkodni és a bőröd ráncos lesz és lógni fog.


Végeredményben, nem rossz amit csinálsz, de ha így folytatod, akkor hamarossan evési rohamok fognak rád jönni és a motivációd is odalesz. Tarts pihenőket az edzések között, emlékeztesd magadat, hogy idő kell az eredményes és szép fogyáshoz! Kicsit emelj a kalória bevitelen, csak a nap első felében vidd be, hogy lemozogd a nap további részében. És sose egyél 6 óra után!


Ha van kedved beszélgetni, írj nyugodtan Priviben! Én is most fogtam hozzá az új fogyókúrához és jó lenne valakivel megosztani a tapasztalatokat! Sok sikert a továbbiakban!

2020. jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 nem kötözködni akarok, de ez a 6 óra után ne együnk dolog ez egy baromság!

Ha fenn van mondjuk éjfélig akkor 6 órán át éhezzen? Az éhezes ugyebár nem jó (igen lefekvés előtt mondjuk már ne egyen 1.5-2 órával) , de ha pl tovább van fenn, 6 órán át nem szabad éhezni!

Ez a lefekvés idejétől függ. A titok annyi hogy este csak könnyű/könnyen emészthető dolgokat egyen.

De ha éhezik (mert lássuk be 6 óra alatt azért igencsak megéhezik az ember) akkor a teste "bepanikol" és még raktározni fogja a zsírt mert azt erzi nem kap enni.

Egyebként kérdező ajánlom a shopbuilder nevű oldalt.

Alapból testépítéssel foglalkozik, de azon kívül RENGETEG hasznos fogyással, diétával, sporttal, gyakorlatokkal és receptekkel kapcsolatos cikket találsz és minden ilyesmi nagyon jól le van írva. Kaja milyen legyen, sport milyen legyen stb.

Nagyon ésszerűen és érthetően elmagyarazzák csak ajánlani tudom.

2020. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a sok jó tanácsot 😍

Igazából nem nagyon vagyok éhes 1400kaloria mellett, néha 1500

De akkor emelek rajta, csak féltem hogy ennél több az már sok

Elég kezdő vagyok még, de rengeteget olvasok hogy mi hogy van, napról napra egyre több mindent tudok meg, és próbálom beépíteni a napjaimba

Őszintén szólva, semmit nem vonok még magamtól, csak ha eszek is valami "nem jót" Akkor csak kis mennyiségben és ritkán

A HIIT edzéssel pedig úgy állok, hogy tetszik nagyon, és napról napra jobban bírom, többet tudok csinálni belőle

Fárasztó nagyon, de élvezem

2020. jan. 23. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!