Mit tegyek? SOS!

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az utóbbi időben 1000kalória körül ettem és gondolom a szervezetem átállt raktározó üzemmódba.172cm vagyok és 58kg hogyan állhatnék be napi 1300-1400kcalra hogy ne hízzak?annyira félek a hízástól és hiába döntöm el hogy holnap megeszek 1300kalóriát egyszerüen nem jön össze,képtelen vagyok rá,mert úgy érzem attól is hiznék,pedig elméletileg annyi a BMR-em.De úgy érzem hogy eleget eszek mégis mindig ilyen 900-1000-1100kcalra jön ki egy nap.Illetve attól is félek mi van hogy ha elszámolom a kalóriákat és valójában ez 1600kalória csak én számolom rosszul?Minden nap többször nézem magam a tükörben és nagyon félek hogy zsirosabb leszek.a célom 56-55 kg és tudom hogy el lehet érni ezt lassabban,nem tudom miért kezdtem el ilyen kevés kalóriàt enni,a menstruációm regóta elmaradt,mondjuk ezt az 1000kca/nap-ot januárban kezdtem,addig 60 kg voltam és kg 1400kcalt ettem,illetve volt pár csalónap is,most meg egyszerűen rettegek a cukortól és a lisztes dolgoktól.+nagyon sok rémtörténetet olvastam hogy visszajön a duplája és tudom hogy elrontottam a szervezetem de abban bízok hogy ez mégse számitott olyan drasztikusnak és időben felismertem a bajt.Adjatok tanácsot légyszi mihez kezdjek:(( 16/L

2020. jan. 29. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Uh. Először is nyugodj le :)! 172 cmhez az 58 kg szerintem egyáltalán nem rossz....nem.is vagyok biztos benne hogy fogynod kellene. Amellett.a napi kaloria szuksegleted 1400-1600 kcal minimum, de még ha 1800at eszel se indulsz majd hízásnak, szóval nyugi :)

Gondolom használsz kaloria szamlalot, az segit hogy elhidd, annyit ettél amennyit számoltál - ha nem használsz ilyet, ajánlom. Alakíts ki egy 1400 kalóriás étrendet, abba nagyon sok minden belefér - lehetőleg napi 3-5 étkezéssel. Így éhezni és hízni sem fogsz

2020. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Igen,a kalóriabázist használom illetve mindent lemérek de pl a csirkemellet ha nem en keszitem akkor kiválasztom azt,ami legközelebb áll az enyémhez,szóval gondolom az nem pontos adat,vagyis nem annyira mint pl 2db pufirzs.
2020. jan. 29. 21:59
 3/6 anonim válasza:
100%
Nos ezt hagyd abba, mielőtt átesel a lo nagyom rossz oldalara és evésibzavaraid lesznek. Vidd vissza az 1400as kaloriat es sportolj mellette. Igy nem gaz plusz pár 100 kaloria hisz mozogsz,pluaz nemcsak fogyni fogsz, hanem formasodni is.
2020. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tabbouleh ***** válasza:
75%

Hova akaesz még fogyni?

Én anorexiás voltam, 48 kiló vagyok és 1800-2000kcallal tudom tartani a súlyom. Én ezt a baromságot tovább csináltam, mint te, és egyáltalán n3m jött vissza a duplája. Neked legalább 2000kcalra van szükséged. Lassan kell felépíteni a mennyiséget, de nem lehetetlen. Youtubera írd be, hogy reverse dieting.

2020. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönőm a válaszokat!Próbálkozok többet enni és nem félni a kalóriáktól,megvonni dolgokat,de egyszerűen nem vagyok képes.Ha otthon spagetthi az ebéd pl. akkor nem az jut róla eszembe hogy jujj de finom,hanem hogy fujj ez hizlal,vagy hogy milyen sok kaloria és inkàbb nem is eszek belőle.Kizárólag csirkét merek enni vagy pulykát illetve bulgurt vagy baati rizst ,de persze mindent kimérek,még a kávémba a tejet is és úgy érzem,hogy már sose lesz olyan az életem,hogy ne gondolnék erre:(
2020. febr. 2. 23:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell fogynod, mert nincsen túlsúlyod. Ha ennek ellenére nem tetszik, amit a tükörben látsz, kezdj el súlyzózni.
2020. febr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!