Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tudnatok nehany etelt felsorol...

Tudnatok nehany etelt felsorolni dietahoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mivel dietazom keresek nehany zsirszegeny es szenhidratszereny etelt. Mar neztem neten is, de kivancsi vagyok olyanok valaszara, akik dietaztak mar. Szoval tudnatok segiteni miket egyek? Koszonom szepen a valaszokat elore

#fogyókúra ##szendhidratszegeny ##zsirszegeny
2020. márc. 11. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Konkrét ételek nélkül (azok úgyis egyéni preferencia)


Készételeknél a kevesebb olaj/olaj nélküli sütési módok segíthetnek (Már nem öntöttvas edények vannak :D)


Vannak ugyanazon termékeknek alacsonyabb zsír/szénhidát/kalória, magasabb fehérje változatai

(pl:

sajtoknál, ("zsírgazdag" / "fehérjegazdag" fajták erősen eltérnek kalóriatartalomban

egyes étcsokik is jóval kevesebb cukorral készülnek, mint más étcsokik),

van fehérjegazdagabb kenyér is, (bár amit láttam szerintem "áron felüli")


Túró esetleg, ha zsírszegény, akkor általában kalóriaszegény is


Kávéknál a 3 az 1-ben helyett a "mezei instant változat(+esetlegesen édesítővel)" jóval kalóriaszegényebb ,hasonló élvezeti értékkel.

2020. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben a zsírszegényen kevésbé gondolkodnék, inkább a főzés által bevitt felesleges zsírokat csökkenteném.

Bármi jó, ami főleg zöldség és hús, onnan a fantázia szab határt, leves-főzelék-egytál étel, ha megtanulsz fűszerezni nagyon változatosan lehet enni.

2020. márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen🥰
2020. márc. 12. 00:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszul kezdődik. Vagy zsírszegény, vagy szénhidràtszegény. A kettő együtt nem jó, abból csak túlzott energiamegvonàs, koplalàs lesz. Vàlasztanod kellene, hogy mit szeretnél.

Nekem szénhidràtszegény, zsírban és fehérjében gazdag étrendben van tapasztalatom , mivel azt követek. Ezt tudom a legkönnyebben tartani és ezzel az életmóddal érzem a legjobban magam.

Ezek : tojàs, húsok, zöldségek, zsiradékok, olajos magvak , tejtermékek, nekem még belefér a szénhidràtcsökkentett kenyér és tészta is, illetve mértékkel cukormentes édességek.

2020. márc. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magas fehérjebevitel pl sok tojás,húsok(nem rántott!),túró,sajt,halak

Szénhidrátból pedig lassabb felszívódásúak

A zsírból pont jó,ami ezekkel az ételekkel bemegy

A kalóriákra is figyelj azért ha fogyni akarsz

2020. márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!