Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a táplálkozási elvekről?

Figyelt kérdés

Sok irányzatot kipróbáltam már: paleo,vega,vegán, de úgy éreztem az én testemnek egyik sem passzol (pl: vegán táplálkozás mellett sose szűnt meg a puffadásom, paleonál nem bírta a gyomrom a zsirosabb fogásokat) Tiszteletben tartom azt, ha valakinek beválnak ezek az irányzatok,nekem sajnos nem váltak be, ezért gondoltam arra, hogy kialakítok egyet saját magamra alakítva.

A lényege az lenne, hogy mindent úgy próbálok meg fogyasztani, ahogy az a természetben fellelhető, minimális feldolgozással. Annyi feldolgozás természetesen azért lenne hogy ehető formája legyen: pl a halat,húst párolnám, sütném. Sok nyers zöldség, gyümölcs, hal,hús,tojás. Tejterméket nem fogyasztanék, ugyanis rám nincs jó hatással, ha eszem pattanásos leszek tőle. Ezenkívül még lisztet,cukrot és az olajakat mellőzném. Szerintetek jó irányba indulnék el, egy ilyen táplálkozással? Szeretnék egy olyan életmódot kialakítani ami mellett jól érzem magam, nem kell súlyproblémáktól szenvednem, és jót teszek vele a testemnek.



2020. ápr. 14. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Liszt, cukor olaj mérséklése jó, mellőzni azért nem kell.

Én arra jöttem rá, hogy nem szabad a mozgást evéssel helyettesíteni!

Ehetsz akármit akárhogyan, ha nem mozogsz eleget, az emésztés sem fog úgy működni ahogy kellene.

2020. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A sport tényleg sokat segít, volt hogy futás/kardio mozgás nélkül nem is nagyon tudtam mosdóba menni.
2020. ápr. 14. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Az olajokkal nincs gond, ha megfelelő minőségben, mennyiségben eszed. Kifejezetten kell is a szervezetnek, főleg nőként. A szénhidrát sem ördögtől való, csak a túlfogyasztás problémás.

Szóval alapvetően szerintem az irány jó, de talán ezen is lehet még engedni. Gyümölcsökkel mértékkel, mert bár lassabban hasznosul a gyümölcscukor, de simán lehet túl sokat enni belőlük. De napi 1-2 db bőven egészséges.

2020. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 3-ashoz, igaza van.
2020. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szénhidrátot fogyasztanék, például főtt zabpehely, köles formájában. Az olaj mellőzésére csak azért gondoltam, mert megtanultam zsiradékmentesen sütni, főzni, így nem nagyon szoktam használni. Avokádót és magvakat szoktam enni inkább helyette, hogy meglegyen a megfelelő zsírbevitel
2020. ápr. 14. 17:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki és a tested megadja majd a választ. Én oda vagyok a kenyérért, tésztáért, ezért motivált voltam abban, hogy kidolgozzak egy olyan étrendet, amibe ez belefér és még így is fogyok. Ha majd megállt a fogyás, lehet, hogy újratervezek, de kivárom, hogy elindul-e magától, mert ezt az életformát így nagyon magaménak érzem és már 10 kiló lement. Igen, puffadok a kenyértől, de diszkomfort érzettel nem jár a dolog. (amúgy szinte mindentől puffadok, zöldség-gyümölcs, tejtermék, bármi)Ráadásul most sokkal egészségesebben étkezem, mint ezelőtt. De ha leírnám, hogy miket eszem, biztosan sokan belekötnének. Nekem viszont működik, ezért nem foglalkoztat mások véleménye.
2020. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindent meg ettem de mérsékelten a zsírosat, cukrosat, liszteset. Emellett el jártam aerobikozni mert nekem az a "sport" tetszett és meg mozgatja az embert.
2020. ápr. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!