Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hízás? Hogyan lehetséges ez?

Hízás? Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már számtalan kérdés született a témában, de olyat nem találtam, ami pontos választ adott volna nekem, szóval a problémám - nem annyira - röviden:

Április 4-én kezdtem el változtatni az étkezésemen és a mozgásomon. Fogyni szeretnék elsősorban, ez motivációt jelent számomra ebben a karanténos-koronavírusos helyzetben. Nő, 25 éves és 175 centi vagyok, 90 kilóról indultam. Augusztus közepére szeretnék leadni 15 kilót nagyjából. Kalóriákat számolok, a kalóriabázis nevezetű oldal segítségével, ezzel maradéktalanul elégedett vagyok eddig. Korábban már használtam, amikor csak 2-3 kilótól szerettem volna megszabadulni, és pontosan az általa mért adatok szerint sikerült minden. Most viszont egyszerűen csigatempóban megy a fogyás. 2 hét alatt 88.3-ra sikerült lemenni, ami egy elég jó eredmény, viszont ma, a harmadik hét végével mértem magam és visszament 88.6-ra. Mi lehet ennek az oka? Elég elkeserítő, hogy fogyás helyett híztam. (Reggel, éhgyomorra mértem magam, ugyanbban az időpontban).

Amit csinálok: Beállítottam 1400 kalóriára a napi keretemet, ez természetesen több azokon a napokon amikor sportolok, tehát minden másnap. Kb 50 perc erősítést csinálok itthon, súlyokkal, szeretnék kicsit formásabbá válni. Kaptam egy doboz L-karnitint (BioTechUSA), de őszintén szólva nem vagyok benne biztos, hogy ez ér bármit is. Mindenesetre elhasználom, edzés előtt szoktam csak bevenni és mindig izzadok rendesen. Illetve most rendeltem egy aktivitásmérő órát, hogy pontosabban be tudjam lőni, hogy hány kalóriát égetek el, de az alkalmazás szerint amit hazsnálok kb. 300-380-at alkalmanként, ez a gyakorlatoktól függ. A sportolós napokon 1600 kalóriát eszem nagyjából. A szénhidrát mennyiséget 135 gramm alatt tartom minden esetben. Megiszom a napi 2,5-3 liter vizet és kb 3 óránként eszem, soha nem vagyok farkaséhes. Mindent lemérek és igyekszem minőségi kajákat fogyasztani. A szénhidrát általában bulgur, kuszkusz, köles. édesburgonya vagy gyümölcs. Eddig egy "csalónapot" tartottam elkeseredésemben, gondoltam hátha felpörgeti kicsit az anyagcserém. Ekkor úgy 700 kalóriával ettem többet, ami főleg szénhidrát (tészta) volt. Nem igazán jött be...

Érdemes lenne a fehérjemennyiséget megdobni porral, mondjuk vacsora helyett, este?

Ami az edzést illeti, a karantén alatt nem nagyon van többre lehetőségem. Úszni mennék, ha tehetném, de erre biztosan várni kell még. Lehetséges, hogy a napi mászkálás olyan szinten hiányzik, hogy emiatt nem is tudok majd fogyni amíg tartanak a korlátozások? Futni nem merek elmenni, mert félek, hogy a tulsúly miatt megterhelném a térdeimet és ezen kívül nem hiszem, hogy a jelenlegi állóképességemmel menne. Nem elég az az edzésmennyiség, amit csinálok?

A kalóriakeretem azért ilyen alacsony, mert egész nap itthon vagyok, és az "ülő életmód" mellett úgy gondoltam, ez elég kell, hogy legyen.

Előre is köszönöm a segtséget mindenkinek!



2020. ápr. 24. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérdezted, hogy emelj-e a fehérjén, de azt nem írtad, most mennyit fogyasztasz. Ellenben így első blikkre azt mondanám: igen, emelj rajta. 1,5-2g/ttkg-ig bátran emelhetsz.

Az edzéssel kapcsolatban: menj el heti 2-3 alkalommal sétálni 40-60 percet. Fogyásban leginkább a súlyzós + aerob edzéskombó segít. Ha van lehetőséged, időd, akkor más-más napokon végezd ezeket.

Az L-karnitint felejtsd el, nincs szükséged rá. Inkább a haladóbbaknak, profiknak való kiegészítő, neked teljesen kezdőként abszolút felesleges pénzkidobás. Nem káros, vagy ilyesmi, csak felesleges.

2020. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem híztál.

Egész egyszerűen vízet tart vissza a szervezeted. Mérd magad minden nap írd le folyamatosan látni fogod, hogy a szervezet vízháztartása miatt napi fél-1kg különbségek is lehetnek.

Plusz mensi előtt a nőknek akár 4kgmal is többet mutathat a mérleg.

Ha holnap méred magad lehet megint mást fog mutatni.

2020. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

115 gramm fehérjét állítottam be, de még ennyit sem nagyon tudok megenni ezzel a kalóriamaximummal. Ezért gondoltam a porra.


A vízről pedig annyit, hogy pont emiatt nem mérem magam naponta. Egy hét alatt azért kellene történni annyi kis változásnak, hogy a vízvisszatartással együtt is kevesebbet mutasson a mérleg. Vagy nem? Az oldal szerint (ahova tényleg szó szerint mindent felírok) már 87,2-nél kellene tartanom. Még sosem volt olyan, hogy nem követte a fogyásom ezeket az adatokat.

2020. ápr. 24. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én súlyom másfél-két kilókat is képes ingadozni egyik napról a másikra. A héten nagyon megnyomtam az edzést, megint több kiló vagyok, gondolom, vizet tart vissza a szervezetem. Egyáltalán nem parázom ezen, jól eszem, megvan mellé a súlyzós, illetve saját testsúlyos plusz aerob kombó, nyilván valójában nem híztam egy dekát sem (ahogy jó eséllyel te sem).


Ha nem bírod megenni a beállított fehérjemennyiséget, fogyaszthatsz "port", edzés után nagyon jól tud esni, és tehetsz a reggeli zabkásádba is belőle, egyből emeli a bevitelt cca. 20-30 grammal (egy-másfél adagnyi). Ha inkább este "turmixolnál", akkor jobb választás lehet a kazein, lassú felszívódású, éjjel is táplálja az izmaidat. Szóval fel a fejjel, és azt se felejtsd el, hogy még csak néhány hét telt el, idő kell a szervezetnek a teljes átálláshoz.

2020. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi szervezet nem gép, hanem élőlény, aminek annyira élénk az energia- és anyagforgalma, hogy simán változhat napi egy-két kilónyit az összesített testtömeg.
2020. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Ezek szerint alapvetően jó amit csinálok? Mert a jelenlegi "rendszert" hosszú távon is tarthatónak érzem és tulajdonképpen ez lenne a cél.

Rendeltem fehérjét, kiegészítésnek remélhetőleg jó lesz. A sétát még beiktatom, aztán ha sikerül leadnom a tervezett kilókat, akkor talán elkezdek futni. Bár remélhetőleg addigra kinyitnak az uszodák is.

2020. ápr. 24. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!