Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek ha túl kevés...

Mit tegyek ha túl kevés kalóriát viszek be?

Figyelt kérdés
Egészen pici korom óta egyszerűen imádtam enni. Nagyon sokat ettem. Tényleg nagyon sokat. Olyannyira hogy mostanra el is híztam rendesen. Szóval az történt, hogy volt annyi akaraterőm, hogy kb. 1 hétig max.napi 800 kcal-t ettem meg. Az elején elvonási tünetek, stb. Aztán már olyannyira rossz élménnyé vált számomra az étkezés, mivel az elején nehéz volt. De olyannyira hogy mostanra már egyszerűen undorodom az evéstől. Kb. napi 1100 kcal-t eszek meg max. A családom mondta is, hogy ez így nem egészséges, és így ez nem mehet, de egyszerűen már nem tudok normális adagot, és nem is szeretek enni. Most mit tegyek?

2020. jún. 4. 18:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és 16/F
2020. jún. 4. 18:15
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja és abban az 1 hétben 3kg-t fogytam, igaz olyan intenzíven edzettem, hogy azt hittem minden nap, hogy ott esek össze.
2020. jún. 4. 18:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Szedj komplex B vitamin készítményt. Hány cm/kg vagy?

Az étkezésedet pedig alakítsd át, nem érdemes úgy fogyni, hogy éhezteted magad, főleg 16 évesen, amikor még növésben vagy, egész életedre tönkreteszed magad. Az edzést is hetente 3-4 alkalommal végezd, kell a pihenő is.

2020. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
160 cm + 80kg. Pont az a baj hogy NEM éhezek. Azt szeretném elérmi, hogy ont éhezzek attól hogy ilyen keveset eszek, és többet egyek, de nem megy. Annyira hozzászokott a gyomrom az extra kicsi adagokhoz, hogy egyszerűen egy étkezésnél 300-400 kcal-nál nem bírok többet megenni.
2020. jún. 4. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Be kellene állnod 1700kcal körüli étkezésre, ami 3 étkezésből összejön, úgyhogy a dolog nem reménytelen. A 800-1100 valóban nagyon kevés.
2020. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor egyél több alkalommal. 5x400 kcal=2000 kcal, nincs itt semmi probléma. Ha a lelki gondjaid nem múlnak, akkor keress fel egy pszichológust, ez fontos! Fiúknál is van anorexia meg bulimia, és a rossz gondolatok erős rögzülését nem szabad megvárni!
2020. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tabbouleh ***** válasza:

Mikor átmentem anorexiásba, 1 falat is nehezen csúszott le a torkomon. Hányingerem lett(talán a bűntudat miatt), rosszul voltam tőle. Idő kellett, amíg a gyomrom megszokta a nagyobb térfogatot. Fokozatosan növeld a mennyiséget, ha meg nem megy, egyél mogyoróvajat(kis térfogat sok kalória). Nekem bevált, így már sikerül megennem kb 1600 kcalt, jobb napjaimon már 1800at is:)

Arra viszont szeretnélek figyelmeztetni, hogy lehet, hogy nem érzed, de rendesen kiéheztetted a szervezeted(vitaminokra, kalóriákra stb), emiatt valószínűleg jelentkezni fog az extrém éhség, ami tápanyag hiányos embereknél szokott jelentkezni(anorexiásokra, bulémiäsokra, rossz körülményekből hazaterő katonákra stb..) . Ne ijedj majd ettől meg, a rendszert elcseszted, és így próbál kompenzálni. Szedj vitaminokat, és ne akarj meghalni edzés közben vagy után. :)

2020. jún. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!