Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem igazán értem mennyi...

Nem igazán értem mennyi kalóriát kellene bevinnem?

Figyelt kérdés

177 centi vagyok , 66 kiló, és 18 éves (lány). Kiszámoltam a napi kalóriabevitelemet ami 1800 körül van. Alapból a testemnek kb 1400ra van szüksége bármiféle jellegű mozgás nélkül. De azt olvastam hogy ha fogyni szeretnék legalább 500kaloriaval kevesebbet kellene bevinnem mint alapjaraton. Viszont en edzeni is szeretnek, es nem tudom hogy annyi kaloriabevitellel birnam e.


Most akkor az 1800hoz szamitva vigyek be kevesebbet , vagy az 1400hoz ahhoz hogy fogyjak de birjam az edzest is. Nyilvan ha eleget edzem mindkettonel többet égetek mint amennyit beviszek ,de nem tudom mennyire lenne rossz hatással az rám ha tul keveset vinnek be , es mennyire lenne hatasos a fogyas ha tobbet viszek be mint kellene.


Bocsanat az ékezetekert.



2020. jún. 4. 07:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Valamint az étkezéssel is nagy gondban vagyok, volt egy idoszak amikor bele voltam bolondulva abba hogy mi mennyi kalória. Nagyon finnyás vagyok, már kiskorom ota es ki nem allhatom magam emiatt de ez van, igyekszem olyan dolgokat enni amiket szeretek es viszonylag egészségesek es taplaloak , de nagyon nehez. Mit ajanlotok? Vagy egyem azt amit csak szeretnék amig egy bizonyos kaloriamennyiseg alatt maradok? Annyiféle étkezésről olvastam , valaki a szenhidratmentes/szegeny dietara eskuszik, van aki azt mondja hogy ehetek akarmit amig nem eszek a szukseges kaloriamennyiseg felett, van aki teljesen levaltja a szenhidratot a zsírral meg a feherjevel stb. A kásákat lehet valahogyan ízesíteni esetleg? A teljes kiőrlésű kenyér melle mit lehetne enni? Esetleg a müzliket probaljam ki? Ott mire érdemes figyelnem? Rengeteg kérdésem van hogy őszinte legyek :((
2020. jún. 4. 07:23
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


A kalóriafelhasználás úgy néz ki, hogy van egy alapjárat (valószínű ez nálad az 1400), és az alap napi tevékenység (fölkelsz az ágyból, fésülködsz, nyomkodod a gombokat a gépen, néha elmész bevásárolni stb) még valamennyit felhasznál. Ezt becsülte a program, amivel nézted, még 400 kcal-nak, így jött ki az 1800.


Tehát a program becslése szerint 1800 kcal-t kell bevinned ahhoz, hogy ne hízz, ne fogyj, ha nem mozogsz _pluszban_.


Ha mozgás nélkül akarnál fogyni, akkor az 1800-ból kéne levonnod, de én nagyon alacsonyra nem mennék - mondjuk 1500 kcal, és kicsit lassabb fogyás.


Ha sportolsz is, az plusz kalóriát használ fel. Azt még hozzá kell adni az 1800-hoz, és onnan levonni amennyit akarsz, így már talán lehet 500-at.


De ez mind-mind csak becslés, szóval ha 3-4 hét után azt látod hogy túl lassan/túl gyorsan fogsz, akkor még korrigálhatsz. Ha ennyi kalóriával folyton éhes vagy, akkor egyél többet, és a következő nap próbáld meg más összetétellel (általában a kevesebb szénhidrát és/vagy több rost, amit az ember először megpróbál).

2020. jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Hogy mennyi energiára van szüksége a testnek a testhőmérséklet fenntartásához, az nagyban függ a környezeti hőmérséklettől (klíma, éghajlat) és a ruházkodástól. Ennek megfelelően az egyes közölt számításoknál figyelembe kell venni, hogy hol születtek. A köznapi értelemben vett "tápláló" kifejezés a régmúltból ered és elsősorban energiában gazdagot jelent, tehát tudományos értéke nincs.
2020. jún. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

A kalóriaszámlálásnak pont az a lényege, hogy azt eszel, amit akarsz, csak a kereten belül maradj. Ez egy közelítő módszer, ahogy az összes többi is. A fő hibatényezői pl. hogy eleve nem annyit használ fel valójában a szervezeted, amit a program kiszámolt, a sportnál végképp nehéz megbecsülni, és ráadásul a bevitt ételeknek is van hatása (nem mindegy, hogy 100 kcal kristálycukrot vagy 100 kcal húst ettél).


Kiindulásként próbáld úgy, hogy mindent eszel, amit szeretsz, de a cukorral tarts mértéket. A hivatalos ajánlás szerint a szabad cukrokra kell figyelni (nem csak fogyáskor, mindig), amibe az összes hozzáadott cukrot plusz a gyümölcslevekben levő cukrot is bele kell számolni. Ez maximum a kalóriabevitel 10%-a legyen, de jobb, ha csak 5%. Nem kell beleszámolni az egészben fogyasztott gyümölcsök és a tej cukortartalmát. A smoothie határeset.


Figyelj a rostbevitelre, a napi ajánlott minimum 25 g, és ezt elég kevesen érik el. De törekedj rá. Légy óvatos azért, lassan növeld, mert hasfájást kapsz különben.


A fehérje-zsír-szénhidrát aránnyal is szórakozhatsz később, de nem venném az elsők közé. Kövesd azt, amit a kalóriaszámlálód javasol. Ha nem válik be, majd utánaolvasol a témának.


Utána megpróbálhatsz korrigálni, ha kell. Meglátod, hogy így éhes vagy, nem vagy, lassan fogysz, gyorsan fogysz... Kísérletezz, rá fogsz érezni. Ha pedig hiába csökkented a kalóriákat, nem tudsz fogyni, akkor menj el a háziorvoshoz, mert kezelhető anyagcserebetegség is lehet az oka.

2020. jún. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
A súlyoddal semmi probléma, sőt fölösleges mérni, valószínüleg a testzsírszázalékoddal nem lehetsz megelégedve, igenis nagyon fontos a fehérjebevitel, ugyanúgy a szénhidrátot sem szabad elhanyagolni, én legeredményesebbnek a súlyzós edzést látom a teghatásosabbnak, valamint az azutáni kardiót, mivel olyankor 2x gyorsabban ég a zsír,természetesen szálkásító étrend mellett.Meglátásom szerint fölösleges számolni a kalóriabevitelt, ami fontos a cukor majdnem teljes kiiktatása és sok folyadék fogyasztása(evés előtt és után 30percel viszont semmiképp).
2020. jún. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normál súlyod van. Lelkileg viszont nem állsz valami jól.

Egyél, ami jólesik, mozogj mellé, ahogy eddig is, és főleg lazíts!!! Ne foglalkozz azzal, hogy hogyan egyél egészségesen. Épp eleget olvastál már róla eddig, az pont elég, az a lényeg, amire egyszerű emlékezni: sok zöldség, gyümölcs, és minél változatosabb étrend, tehát mindent egyél, amit szeretsz: húsokat, tejtermékeket, mindent!

2020. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat :) <3
2020. jún. 4. 10:55
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Nőknek napi 1200 kalóriát szoktak javasolni fogyáshoz, de mivel te fiatal vagy, és magas, inkább 1400-at mondanék. Havi 2 kg fogyást célozz meg! Ha nem ennyit fogysz, korrigáld 100-200 kalóriával a napi adagod!
2020. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%
Semmi szüksége fogyásra! Egyáltalán semmi! Ráadásul edz! Egyen, az a dolga, pont úgy, mint eddig, hiszen a súlyából is látszik, hogy pont jól csinálta eddig is.
2020. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Oszinten igenis van egy kis feleslegem, vagy nem is tudom minek nevezzem.. azzal nagyon nem vagyok elegedett
2020. jún. 4. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!